WŁASNE SZCZĘŚCIE. TOM 2

Sophie Hellinger
Dostępne
59,00 zł
Brutto

Data premiery: 20 lutego 2024.

Kontynuacja pierwszego tomu, omawiająca porządki systemowe w kontekście rodziny, zdrowia i relacji. To książka kierowana do tych, którzy chcą pracować metodą ustawień rodzin, ale też do wszystkich osób, które chcą wieść udane, bogate i satysfakcjonujące życie. O trzech rodzajach sumienia: osobistym, zbiorowym i duchowym, porządkach miłości, konsekwencjach wykluczenia i naruszenia hierarchii, o pojednaniu ze sprawcami,  o miłości od pierwszego i drugiego wejrzenia, relacji rodzic-dziecko, separacji i rozwodzie oraz systemowym podłożu chorób. Książka zawiera relacje z ustawień z Bertem i Sophie Hellinger pokazujące wybrane zagadnienia na konkretnych przykładach pracy terapeutycznej.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Drugi tom praktycznego podręcznika ustawień jest podręcznikiem metody ustawień systemowych – niekonwencjonalnej, ale niezwykle skutecznej formy terapii rodzin, stworzonej przez znanego na całym świecie psychoterapeutę, Berta Hellingera.
Książka systematyzuje wiedzę i doświadczenie płynące z lat pracy Hellingera, składające się na klasyczne ustawienia rodzin.
Autorka książki, żona Hellingera, Sophie, dostarcza konkretnych wskazówek niezbędnych do pracy tą metodą, które wesprą Cię na Twojej drodze.

Książka ta skierowana jest do:
•    osób, które chciałyby nauczyć się pracy metodą klasycznych ustawień rodzinnych,
•    osób, które poszukują rozwiązania własnych osobistych problemów.

Wszystko to zebrałam i opisałam w tej książce, wyrażając na swój własny sposób – dla wszystkich Was poszukujących własnego szczęścia, własnej radości i miłości do życia. Niech Was ona wspiera i towarzyszy Wam, abyście i Wy odnaleźli drogę do Waszego własnego szczęścia.

CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE „WŁASNE SZCZĘŚCIE t. 2”?

W książce omówione są zasady klasycznych ustawień hellingerowskich, w których prowadzący pełni bardziej aktywną rolę niż w Nowych Ustawieniach Rodzin opisanych w pierwszym tomie książki „Własne szczęście”.

W klasycznych ustawieniach rodzin Osoba prowadząca cały czas zbiera informacje od reprezentantów, pytając ich o ich odczucia i zmienia ich pozycje, przesuwa w różne miejsca (czasem bardzo nieznacznie) tak długo, aż wszyscy ostatecznie potwierdzą, że dobrze się czują na swoim miejscu.

Klasyczne ustawienia rodzin są metodą którą pracuje bardzo wielu terapeutów. Ten sposób prowadzenia ustawień pozwala zapoznać się z uwikłaniami i przeniesieniami, jakie powstają w wyniku naruszenia porządku w rodzie i uczą rozpoznawania ukrytych przyczyn danego problemu.

 „Poprzez klasyczne ustawienia rodzin początkujący terapeuta uczy się w pewien sposób przysłowiowej tabliczki mnożenia ustawień, ponieważ zarówno w ustawieniach klasycznych, jak i w Oryginalnych Hellingerowskich® Ustawieniach Rodzin obowiązują te same reguły porządku wynikające z działania nieuświadomionego sumienia całego klanu.”

Książka pozwala poznać od podstaw metodę ustawień rodzinnych, w tym:

 • wprowadzenie do klasycznych ustawień rodzinnych,
 • omówienie kwestii „sumienia” kolektywnego, osobistego i duchowego,
 • zasady „porządków miłości”, które stoją za dynamiką zależności w systemie rodzinnym – kto przynależy do rodziny i jakie są skutki wykluczenia kogoś z systemu rodzinnego,
 • zasady „hierarchii” rodzinnej – skutki naruszenia porządku pierwszeństwa,
 • zasady wyrównania i brania -  kwestie utajonej obecności w systemie rodzinnym osób zmarłych, uwikłania po samobójstwie,
 • omówienie dynamiki rodzic-dziecko i relacja partnerska, niepłodność, systemowe tło chorób pokazana na wielu przykładach pracy terapeutycznej nad przywróceniem równowagi systemowej.

Oddzielny rozdział zawiera dodatkowo opowieści terapeutyczne Berta Hellingera

Książka jest nieocenionym podręcznikiem dla terapeutów zajmujących się ustawieniami. Dzięki licznym schematom poszczególnych ustawień i wnikliwie opisanym obserwacjom ruchu, jaki pojawił się w polu informacyjnym danego ustawienia i wyraził się poprzez reakcje oraz kierunek patrzenia reprezentantów, a także zachowanie samego klienta – można poznać tajniki poszczególnych dynamik.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Jeżeli chcesz nauczyć się, jak pracować metodą ustawień rodzinnych, książka dostarczy Ci:

 • teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat ustawień,
 • konkretnych wskazówek związanych z prowadzeniem sesji,
 • licznych narzędzi do wykorzystania, takich jak medytacje, uwalniające zdania czy obrazy wybranych chorób,
 • inspiracji i motywacji, aby rozwijać się w tym kierunku.

 

Jeżeli szukasz tytułowego „własnego szczęścia”, dzięki tej książce:

 • poznasz i zrozumiesz lepiej dynamiki Twoich rodzinnych relacji,
 • spojrzysz z nowej perspektywy na swoją relację partnerską i wątki takie jak: partnerstwo, ślub, spełnienie seksualne, dzieci, wolność, granice, rozstanie i wiele innych,
 • poznasz trzy magiczne słowa ważne w każdej relacji,
 • będziesz lepiej radzić sobie z różnymi zdarzeniami w życiu Twoim i Twojej rodziny.

Relacje między ludźmi udają się tylko zgodnie z pewnymi zasadami. Miłość również musi im się podporządkować. Jeśli znamy te zasady, miłość również się powiedzie. Kiedy je naruszamy, zawodzi nawet największa miłość.

Sophie Hellinger

PATRONAT

logo Instytutu A. ChoińskiejKsiążka „Własne szczęście 2” jest objęta patronatem Instytutu Anny Choińskiej.

Instytut wspiera ludzi poprzez warsztaty oraz sesje indywidualne z zakresu m.in. Nowych Ustawień Rodzin w Ciszy metodą Berta i Sophie Hellinger: https://choinska.com.pl/instytut/

Sophie HellingerSophie Hellinger
Od 2018 roku Sophie Hellinger jest jedyną wiodącą przedstawicielką marki Original Hellinger Familienstellen. W jej seminariach i kongresach wzięło udział tysiące uczestników na całym świecie. 

Zanim Sophie Hellinger poznała Berta Hellingera i jego Ustawienia Rodzin ponad dwadzieścia lat temu, ukończyła intensywne szkolenie z Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Przez wiele lat zarządzała ośrodkiem zdrowia za granicą zajmującym się tymi alternatywnymi metodami leczenia oraz domem seminaryjnym z przyległym hotelem. Ponadto Sophie Hellinger szkoliła się w różnych rodzajach medytacji i alternatywnych metodach leczenia. Wcześniej była odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą w branży nieruchomości i deweloperskiej. 

Sophie Hellinger przez wiele lat badała sposoby poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego oraz rozwoju istot ludzkich i prowadzenia ich jako istot duchowych do szczęśliwego i spełnionego życia. Dopiero gdy odkryła Ustawienia Rodzin Berta Hellingera, osiągnęła cel swoich poszukiwań. W 1999 roku, za zgodą Berta Hellingera, założyła HellingerSchule®, gdzie nadal oferuje swoje szkolenia jako nauczyciel konstelacji rodzinnych, w tym Cosmic Power®.

Po ślubie z Bertem Hellingerem w 2002 roku Sophie Hellinger i Bert Hellinger dalej rozwinęli Ustawienia Rodzin w Original Hellinger Familienstellen, która jest dziś nauczana, prezentowana i oferowana wyłącznie przez HellingerSchule® na całym świecie. Od tego czasu Sophie Hellinger była również aktywna i obecna jako równorzędny partner u boku Berta Hellingera we wszystkich jego seminariach i warsztatach.

W 2018 roku Bert Hellinger wycofał się z życia publicznego i przekazał całą swoją pracę swojej żonie Sophie Hellinger.

W związku z licznymi prośbami, dotyczącymi szkolenia się z metody ustawień u źródła, Sophie Hellinger założyła szkołę Hellinger®.

ZOBACZ TAKŻE

Autor
Sophie Hellinger
Przekład
Anna Choińska
Waga
401 g
Format
145 x 207 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
208
Wydanie
I, 2024
ISBN
978-83-65400-52-9
Virgo
324
978-83-65400-52-9