EBOOK - MIŁOŚĆ DZIEŃ PO DNIU

Jak tworzyć udane związki dzięki komunikacji, świadomości i NVC

Emilia Kulpa-Nowak
Dostępne
44,00 zł
Brutto

EBOOK w formacie EPUB.

Marzysz o pełnym miłości i bliskości, wspierającym związku? A może Twój obecny związek przechodzi kryzys? 

Aby świadomie tworzyć piękne relacje i pielęgnować miłość, bliskość i zaufanie, potrzebujemy się dobrze porozumiewać. Czystsza komunikacja, bardziej wprost i szczera, pozwoli Wam doświadczyć bliskości, autentycznego życia i otworzyć się na język serca. 

Z książki dowiesz się, jak zadbać o swój związek w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC). Zrozumiesz, o co chodzi Twojej bliskiej osobie, jak się porozumieć, jak radzić sobie z emocjami, w jaki sposób dbać o potrzeby. Poznasz także kilka pułapek komunikacyjnych, w które wpadamy w prozie codzienności i zobaczysz, jak je skutecznie omijać, by Wasza miłość mogła kwitnąć dzień po dniu. 

PRZEJDŹ DO WERSJI PAPIEROWEJ >

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

“Miłość dzień po dniu” to poradnik dla wszystkich tych, którzy chcą wzmocnić swój związek, pielęgnując w nim miłość, bliskość i zaufanie. Pomaga w budowaniu relacji poprzez świadomą komunikację, łączność z uczuciami i potrzebami oraz dojrzałą empatię. 

Możesz czytać ją samodzielnie lub wspólnie z partnerem lub partnerką. 

Autorka – certyfikowana trenerka NVC (Porozumienia bez Przemocy) – zachęca do spojrzenia na komunikację jako na dziedzinę, w której możemy i powinniśmy stale się rozwijać. Nie tylko, aby lepiej mówić, ale także lepiej słuchać. Dowodzi również, że za wzajemnymi oczekiwaniami, zarzutami, gniewem i wycofaniem kryje się najczęściej... tęsknota. Tęsknota za bliskością, za byciem widzianym, słyszanym, ważnym, wziętym pod uwagę, kochanym...

Chociaż połączyła was miłość i wybraliście bycie ze sobą, w waszej relacji czasami dzieje się coś takiego, że macie ochotę trzasnąć drzwiami (mocno!) i już nigdy nie spojrzeć w stronę ukochanej osoby. Ludzie się kochają i niemal tak samo często – ranią się. Biorą ślub, budują swoje szczęście, a potem… rozwodzą się. To dlatego, że komunikacja, nawet w bliskiej relacji z osobą, którą kochamy – nie działa. Przerzucamy się argumentami, dobrymi powodami, powinnościami, etykietujemy, przerywamy, krzyczymy, a każdy nasz komunikat tak naprawdę mówi o czymś całkiem innym!

Gdy ona mówi: „Ubierz się w coś bardziej odpowiedniego”, to może mieć na myśli to, że chciałaby, aby rodzina akceptowała ją i jej chłopaka. A gdy on mówi: „Liczą się twoi rodzice, a nie ja” to być może chce powiedzieć: „Kocham cię, kochaj mnie, pokaż mi, że jestem dla ciebie ważny”. Tylko że trudno ze słów „ja się nie liczę” zrozumieć, że on mówi o miłości.

Aby dzień po dniu pielęgnować swój związek, potrzebujemy się dobrze porozumiewać, nasza komunikacja musi stać się czystsza, bardziej wprost i szczera, byśmy przestali grać w gry małżeńskie, a doświadczyli bliskości i autentycznego życia. Potrzebujemy języka, który mówi z serca, języka, który odnosi się do życia. Życia w nas.

Gdy zetknęłam się z tym, czego uczył dr Marshall B. Rosenberg i spadkobiercy jego idei porozumienia bez przemocy – wszystko stało się proste. Zrozumiałam, że cokolwiek ludzie mówią do innych ludzi, to zawsze jest prośba lub podziękowanie. Nic innego.

Emilia Kulpa-Nowak

Co znajdziesz w tej książce?

Książka „Miłość dzień po dniu” zawiera dziesięć rozdziałów, krok po kroku prowadzących Czytelnika przez najważniejsze aspekty budowania świadomych relacji. W każdym rozdziale znajdziesz praktyczne ćwiczenia - dla siebie lub dla Was do wspólnej pracy.

Autorka stosuje liczne przykłady i dialogi, pozwalające zrozumieć, czym jest i jakie są najważniejsze założenia Porozumienia bez przemocy (NVC). 

W książce poruszone w zostały również takie wątki jak m.in.: 

 • Sztuka dogadywania się i sztuka słuchania 
 • Praca z emocjami i z potrzebami 
 • Strategie dobrej komunikacji 
 • Seks, dzieci i pieniądze
 • Kryzysy w związkach 
 • Kiedy powiedzieć sobie dość
 • Jak przeszłość wpływa na rzeczywistość w związku

Znajdziesz w niej także dodatki ułatwiające pracę własną lub pracę z partnerem czy partnerką: listę potrzeb i listę uczuć.  

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

”Miłość dzień po dniu” to książka, która ma charakter przede wszystkim praktyczny – dzięki zastosowaniu zawartych w niej wskazówek, masz szansę realnie zmienić na lepsze swój związek.  

Zawarłam w tej książce wszystko to, co wnieśli do mojego życia uczestnicy szkoleń i klienci indywidualni, mówiąc "ale mój mąż", "ale moja żona", szukając wsparcia w komunikowaniu się tak, by prośby miały szansę być spełnione, oczekiwania nie zabijały relacji, a bliskość była naturalną konsekwencją bycia ze sobą w szczerości.

Emilia Kulpa-Nowak

Dzięki lekturze książki „Miłość dzień po dniu”:

 • wreszcie zrozumiesz „o co chodzi” Twojej bliskiej osobie, 
 • poznasz strategie jak porozumieć się, również w sytuacji konfliktowej 
 • dowiesz się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami u siebie i partnera czy partnerki 
 • nauczysz się dbać o potrzeby w związku,  
 • będziesz umieć skutecznie omijać pułapki komunikacyjne, w jakie wpadamy w prozie codzienności,
 • nauczysz się używać języka Porozumienia bez Przemocy w praktyce, dzień po dniu.

W czasach, kiedy świat stanął na głowie, trzeba stawiać na to, co najważniejsze. Na relacje z ludźmi, szczególnie z naszymi bliskimi. Nie ma nic cenniejszego. W tej książce znajdziecie podpowiedź, jak się komunikować, żeby się porozumieć. Jak słuchać i być wysłuchanym. Serdecznie polecam.

Dorota Wellman

Jeżeli marzysz o związku pełnym miłości, bliskości, wolności, w poczuciu zrozumienia, ciepła i przynależności; związku, w którym każdego dnia wybieracie być i żyć razem – ta książka jest dobrym krokiem w tę stronę. 

Foto Emilia Kulpra-Nowak przycięte.png

Emilia Kulpa-Nowak specjalizuje się w świadomym budowaniu relacji poprzez komunikację, łączność z uczuciami i potrzebami oraz dojrzałą empatię. Jest certyfikowaną trenerką NVC (Porozumienia bez przemocy) i praktyczką Resonant Healing. Pracuje z dorosłymi indywidualnie i grupowo. Jest także autorką książki dla rodziców "Jak budować relację z dzieckiem?" i nagrywa podcast Poziom Miłości. emiliakulpanowak.pl 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Jak tworzyć udane związki dzięki komunikacji, świadomości i NVC
Autor
Emilia Kulpa-Nowak
Wydanie
I, 2022
ISBN
978-83-65400-37-6
Tematy
Relacje
Rozwijanie świadomości
Virgo
328
978-83-65400-37-6