PRZEWODNIK PO BIOMECHANICE CIAŁA

Funkcja i ruch

Andrew Biel
Dostępne
120,00 zł
Brutto

Podręcznik ten sprawia, że nauka o ruchu człowieka staje się łatwa do zrozumienia i zapamiętania. Podróż rozpoczyna się od poznania czterech struktur kluczowych dla ruchu: tkanki łącznej, stawów, mięśni i nerwów. Następnie, po zastosowaniu zasad biomechaniki, poznasz reguły tworzenia postawy oraz mechanikę chodu. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania sprawdzające, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Ostatnie trzydzieści lat przyniosło znaczny postęp w zrozumieniu balansu, ruchomości i postury. Terapie manualne, joga oraz pilates to tylko przykłady wielu metod pracy, jakie ludzie stosują, by wesprzeć poruszające się ciało.

Niestety działanie człowieka - napędzane motywacją oraz pragnieniami - nie zawsze jest najlepsze dla jego ciała. Nadmiar lub brak ruchu, niewłaściwy ruch kończyn i stawów mogą tworzyć krótko i długotrwały ból.

Dla studenta, terapeuty czy nauczyciela zawodów medycznych częścią zadania jest wspomaganie gibkości, ograniczenia bólu czy zwiększenia zakresu ruchomości w stawach pacjenta.

Poprzez zrozumienie, w jaki sposób ruch oraz brak równowagi wpływają na organizm, można lepiej wspomagać procesy terapeutyczne, kiedy dojdzie do urazu.

Wkraczamy do świata ruchu oraz stabilności.

Kiedy przegląda się strony tej książki, na pewno można odnieść wrażenie, że nie jest to typowy podręcznik. W istocie. Główne cele tej książki to nie tylko przekazanie informacji niezbędnych do zdania zbliżających się egzaminów, ale również inspirowanie, wzbudzenie na całe życie zainteresowania anatomią oraz ruchem ciała. Innymi słowy, ta książka jest stworzona z myślą o pracy zawodowej.

Nie będzie to jednak samotna podróż. By poznać i zrozumieć kinezjologię, zaangażowaliśmy zespół specjalistów, którzy pomogą Ci zbudować ciało człowieka zdolne do poruszania się. Właśnie takiego człowieka: chodzącego, mówiącego, którzy przypominać będzie Ciebie i Twoich pacjentów. 

Zaczniemy od podstaw: opowiemy, jak korzystać z tego podręcznika, określimy, jakie części anatomiczne będą nam potrzebne w opisie aparatu ruchu oraz poznamy podstawy zasad poruszania się. Tutaj kilka pytań na początek:

  • Jak ważna jest dla Ciebie nauka o ruchu ciała człowieka?
  • Jakiego rodzaju ruch najczęściej zauważasz we własnym ciele?
  • Kiedy obserwujesz ruch innych, jakiego rodzaju elementy czy typy ruchu zauważasz jako pierwsze?
  • Zaczynamy właśnie konstruować ciało: jaki układ (nerwy, kości, mięśnie, więzadła?) według Ciebie jest tym głównym koordynującym ruch?


ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Funkcja i ruch
Autor
Andrew Biel
Waga
1078 g
Format
210 x 273 mm
Oprawa
twarda
Wydanie
II
ISBN
978-83-960929-0-8
330
978-83-960929-0-8