WIĘŹ

Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Dr Gordon Neufeld, Dr Gabor Maté
Dostępne
44,90 zł
Brutto

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Autorzy szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców?

Książka powstała z radykalnym zamiarem przebudzenia naturalnych instynktów rodzicielskich w społeczeństwie. Jeśli misja tej książki się powiedzie, wywróci ona do góry nogami większość tego, co obecnie uważa się za racjonalne podejście do wychowania i kształcenia dzieci. Skupiliśmy się nie na tym, co rodzice powinni robić, ale kim powinni być dla swojego potomstwa. 

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Dzisiejsza obsesja na punkcie przestrzegania eksperckich porad oraz postrzegania rodzicielstwa jako zbioru umiejętności jest w istocie rezultatem zaniku intuicji i relacji z dziećmi, które poprzednie pokolenia uważały za coś oczywistego. Właśnie tym jest bowiem rodzicielstwo: relacją.

Efektywność rodzicielstwa w dzisiejszym, świecie uległa osłabieniu. Stoimy w obliczu podstępnej konkurencji, która odciąga od nas dzieci, podczas gdy my sami także jesteśmy odciągani od rodzicielstwa. Nasza kultura nie opiera się już na ekonomicznych i społecznych podstawach wspierających rodzicielstwo i traktujących jego misję jako świętość. O ile w dawnych kulturach przywiązanie dzieci do rodziców można było traktować jako coś trwałego i niepodważalnego, my nie mamy już tego luksusu. Jako nowocześni rodzicie musimy uświadomić sobie, co utraciliśmy, a także poznać przyczyny problemów wychowawczych i szkolnych dzieci oraz nastolatków. Ta świadomość przygotuje nas do stworzenia takich relacji z dziećmi, w których my - troskliwi rodzicie - ponownie obejmiemy przywództwo, wolne od opierania się na przymusie i wyciągania sztucznych konsekwencji, mających na celu skłonienie wychowanków do współpracy, posłuszeństwa i szacunku. To dzięki relacji z nami dziecko może osiągnąć właściwy cel rozwoju, jakim jest stanie się niezależną, samodzielną, dojrzałą osobą, świadomą własnej wartości oraz uczuć, praw i godności innych ludzi.

Dr Gordon Neufeld jest psychologiem klinicznych z Vancouver, cenionym na całym świecie autorytetem w dziedzinie rozwoju dzieci. Założony przez niego Instytut Neufeld słynie z wyjątkowej zdolności docierania do sedna złożonych problemów związanych z wychowywaniem i uczeniem dzieci. 

Lek. med. Gabor Maté jako ceniony autorytet w wielu dziedzinach - stresu, równowagi między ciałem a umysłem, ADHD, rodzicielstwa i nałogów - doradza pracownikom służby zdrowia i nauczycielom. Prowadzi praktykę lekarską, jest czynnym wykładowcą i autorem bestsellerowych książek.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów
Autor
Dr Gordon Neufeld, Dr Gabor Maté
Przekład
Piotr Cieślak
Waga
506 g
Format
158 x 240 mm
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
334
Wydanie
I, 2016
ISBN
978-83-7579-536-3
Galaktyka
331
9788375795363