WIĘŹ

Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Dr Gordon Neufeld, Dr Gabor Maté
Dostępne
44,90 zł
Brutto

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Autorzy szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców?

Książka powstała z radykalnym zamiarem przebudzenia naturalnych instynktów rodzicielskich w społeczeństwie. Jeśli misja tej książki się powiedzie, wywróci ona do góry nogami większość tego, co obecnie uważa się za racjonalne podejście do wychowania i kształcenia dzieci. Skupiliśmy się nie na tym, co rodzice powinni robić, ale kim powinni być dla swojego potomstwa. 

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

Dzisiejsza obsesja na punkcie przestrzegania eksperckich porad oraz postrzegania rodzicielstwa jako zbioru umiejętności jest w istocie rezultatem zaniku intuicji i relacji z dziećmi, które poprzednie pokolenia uważały za coś oczywistego. Właśnie tym jest bowiem rodzicielstwo: relacją.

Efektywność rodzicielstwa w dzisiejszym, świecie uległa osłabieniu. Stoimy w obliczu podstępnej konkurencji, która odciąga od nas dzieci, podczas gdy my sami także jesteśmy odciągani od rodzicielstwa. Nasza kultura nie opiera się już na ekonomicznych i społecznych podstawach wspierających rodzicielstwo i traktujących jego misję jako świętość. O ile w dawnych kulturach przywiązanie dzieci do rodziców można było traktować jako coś trwałego i niepodważalnego, my nie mamy już tego luksusu. Jako nowocześni rodzicie musimy uświadomić sobie, co utraciliśmy, a także poznać przyczyny problemów wychowawczych i szkolnych dzieci oraz nastolatków. Ta świadomość przygotuje nas do stworzenia takich relacji z dziećmi, w których my - troskliwi rodzicie - ponownie obejmiemy przywództwo, wolne od opierania się na przymusie i wyciągania sztucznych konsekwencji, mających na celu skłonienie wychowanków do współpracy, posłuszeństwa i szacunku. To dzięki relacji z nami dziecko może osiągnąć właściwy cel rozwoju, jakim jest stanie się niezależną, samodzielną, dojrzałą osobą, świadomą własnej wartości oraz uczuć, praw i godności innych ludzi.

Dr Gordon Neufeld jest psychologiem klinicznych z Vancouver, cenionym na całym świecie autorytetem w dziedzinie rozwoju dzieci. Założony przez niego Instytut Neufeld słynie z wyjątkowej zdolności docierania do sedna złożonych problemów związanych z wychowywaniem i uczeniem dzieci. 

Lek. med. Gabor Maté jako ceniony autorytet w wielu dziedzinach - stresu, równowagi między ciałem a umysłem, ADHD, rodzicielstwa i nałogów - doradza pracownikom służby zdrowia i nauczycielom. Prowadzi praktykę lekarską, jest czynnym wykładowcą i autorem bestsellerowych książek.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów
Autor
Dr Gordon Neufeld, Dr Gabor Maté
Przekład
Piotr Cieślak
Waga
506 g
Format
158 x 240 mm
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
334
Wydanie
I, 2016
ISBN
978-83-7579-536-3
Galaktyka
331
Nie ma jeszcze żadnych opinii

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności