KIEDY CIAŁO MÓWI NIE

Koszty ukrytego stresu

Gabor Maté
Dostępne
50,00 zł
Brutto

Międzynarodowy bestseller przetłumaczony na kilkanaście języków.

Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”?

Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane. Ujawnia siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Intencją autora jest wspieranie zdrowienia, pokazując nam jak za pomocą choroby organizm odrzuca to, czego umysł nie może lub nie chce uznać. Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (choroba Alzheimera) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem.


"Ludzie zawsze intuicyjnie czuli, że ciało i umysł są niepodzielne. Współcześnie doszło jednak do niefortunnego rozłamu między tym, co podpowiada nam organizm, a tym, co umysł uważa za prawdę. Ku własnej zgubie, zwykle kierujemy się drugim z tych dwóch źródeł informacji.
Dlatego za przyjemność i przywilej uważam przedstawienie Czytelnikowi odkryć nowoczesnej nauki, potwierdzających intuicję odwiecznej mądrości. Stanowiło to mój nadrzędny cel podczas pisania tej książki. Innym było odsłonięcie zwierciadła, w którym przegląda się nasze napędzane stresem społeczeństwo – w odbiciu tym widzimy, jak na niezliczone mimowolne sposoby pomagamy powstawać nękającym nas chorobom."

Gabor MatéGabor MateDr Gabor Maté

jest emerytowanym lekarzem, który przez 20 lat najpierw pracował w przychodni rodzinnej, a potem na oddziale opieki paliatywnej. Następnie przez ponad dekadę zajmował się osobami uzależnionymi od narkotyków i chorymi psychicznie w dzielnicy Downtown Eastside w Vancouver. Napisał cztery książki wydane w 25 językach. Jest również popularnym mówcą cenionym ze względu na swoją wiedzę na temat uzależnień, traumy, rozwoju dzieci oraz powiązań między stresem a chorobami.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Koszty ukrytego stresu
Autor
Gabor Maté
Przekład
Piotr Cieślak
Waga
488 g
Format
150 x 225 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
352
Wydanie
I, 2022
ISBN
978-83-8252-646-2
Tematy
Przywracanie zdrowia
Rozwijanie świadomości
Świadomość ciała
Czarna Owca
332
9788381437325