INTEGRACJA STRUKTURALNA

Dynamiczna relacja z grawitacją

Edward W. Maupin
Dostępne
160,00 zł
Brutto

Jedyna w swoim rodzaju książka skierowana do studentów, terapeutów oraz osób zainteresowanych integracją strukturalną, popularnie zwaną rolfingiem.

Przebieg serii sesji według oryginalnych zaleceń Idy Rolf praktycznie przedstawiony z użyciem wielu opisów i ilustracji. Instrukcje dotyczące pracy z ciałem są bardzo szczegółowe, a grafiki - wyjątkowo przejrzyste. Ilustracje anatomiczne pokazują, co znajduje się pod skórą w trakcie wykonywania pracy. Rysunki pozycji rąk i strzałki pokazują każdą technikę.

Limitowane wydanie w twardej oprawie.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Książka składa się z dwóch części:

Część 1 - Elementy Integracji Strukturalnej

Tekst do zajęć wprowadzający studentów w podstawowe zasady Integracji Strukturalnej. Znajduje się tu większość procedur z pierwszych trzech sesji serii dziesięciu sesji dr Rolf, co pozwala studentom rozpocząć organizowanie struktury. Dzięki temu materiałowi mogą oni zacząć rozwiązywać wiele problemów, z którymi przychodzą do nich klienci.

Część 2 - Dziesięć sesji Integracji Strukturalnej

Opis "Recepty dziesięciu sesji" dr Rolf zaczerpnięty z jej zajęć w latach 1968-74 i sprawdzony z archiwami wideo i audio z tego okresu. Jest to źródło wiedzy na temat rolfingu opracowane na podstawie 40-letniego doświadczenia autora oraz jego sposobu integracji teorii tańca i ruchu z tą metodą terapii manualnej.

 • "Dynamiczna relacja z grawitacją jest prawdziwym i cennym wkładem w teoretyczne i praktyczne podstawy rozwijającej się dziedziny integracji strukturalnej. Ed Maupin był jednym z pierwszych Rolfów szkolonych w Esalen, a integrację strukturalną praktykuje od 1968 roku. Przez wiele, wiele lat zastanawiał się nad światem otwartym przez Idę Rolf i jej pracę, a my możemy się cieszyć, że jego praca jest teraz na tyle spójna, że może się wypowiedzieć. Powstał wyjątkowy dokument, który ma wiele do zaoferowania zarówno długoletnim praktykom jak i początkującym."

  Thomas W. Myers, autor Taśm anatomicznych • "Dr Rolf była przekonana, że jedynym sposobem na osiągnięcie trwałej zmiany w ciele jest praca nad tkanką łączną. Utrzymywała, że tkanka łączna jest centralnym składnikiem struktury w żywym, poruszającym się organizmie. Wielkim darem dr Rolf był niezwykły wgląd w architekturę i dynamikę ciała.
  Ta książka stanowi spojrzenie w przyszłość. Ed Maupin i jego współpracownicy przełożyli idee i techniki rolfingu na zadrukowane strony. Instrukcje dotyczące pracy z ciałem są bardzo szczegółowe, a grafiki - wyjątkowo przejrzyste. Ilustracje anatomiczne pokazują, co znajduje się pod skórą w trakcie wykonywania pracy. Rysunki pozycji rak i strzałki pokazują każdą technikę. Jednym z bardziej kontrowersyjnych pomysłów dr Rolf jest koncepcja struktury rdzenia w ciele. Rdzeń jest czymś, co łatwiej jest odczuć fizycznie niż zdefiniować naukowo. Dzieki wykorzystaniu kierunków ruchu z równowagi ekspansywnej (jak uczy Michael Nebadon) czytelnik prowadzony jest do bezpośredniego doświadczenia ruchu rdzenia ciała. Doświadczenie to jest inspirujące i bardzo pouczające.
  Praca z ciałem jest ostatecznie kwestią propriocepcji, zdolności do wyczuwania postawy, nawyków ruchowych i zmian. W efektywnej pracy z ciałem jednym z głównych celów jest zwiększenie świadomości zarówno u pracującego, jak i u klienta. Ruch pomaga obu uczestnikom odczuwać z większą precyzją i być bardziej wrażliwym za zachodzące zmiany. Ta książka znakomicie integruje ruch i interwencje w pracy z ciałem w elegancką całość."

  Z Przedmowy Rosemary Feitis • "To wspaniała książka. Doceniam jasność i piekno. Dziekuję za wydanie jej na świat.

  Valerie Berg, Rolf Institute
Edward W. Maupin, Ph.D.

Psycholog kliniczny (Uniwersytet Michigan, 1962), podczas studiów zainteresował się metodami psychoterapii zorientowanymi na ciało po epifanii zainspirowanej Zen. Jako stypendysta Esalen Institute w Big Sur w Kalifornii, w 1967 roku przeszedł terapię Integracji Strukturalnej z rąk dr Idy Rolf, w 1968 roku został przez nią przeszkolony i od tego czasu praktykuje Integrację Strukturalną Rolf.
ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dynamiczna relacja z grawitacją
Autor
Edward W. Maupin
Przekład
Mariusz Kurkowski
Waga
1000,3 g
Format
220 x 285 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
230
Wydanie
I, 2022
Tematy
Holistyczne terapie manualne
335
978-83-960929-1-5