ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

Wykorzystanie obrazów mentalnych w pedagogice ruchu

Erick N. Franklin
Dostępny
99,00 zł
Brutto

To ponad 300 stron formatu A4 stanowiące szczegółowe i porywające studium pracy z ruchem i z ciałem w oparciu o wewnętrzne obrazy. Osobista historia autora - tancerza, choreografa, specjalisty medycyny tańca - w pełni uzasadnia zarówno skuteczność jak i prostotę tej metody, która posługując się konkretnymi wyobrażeniami ruchu angażuje wszystkie nasze zmysły, wzmacnia siłę, ruchomość, koordynację, równowagę i odpowiednią postawę ciała.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Precyzyjne obrazy mentalne tworzone są w oparciu o zasady biomechaniki i anatomii, w książce zostały zilustrowane za pomocą niemal 200 przejrzystych rysunków, które są znakomitym materiałem do własnej praktyki.

Książka początkowo pisana była z myślą o nauczycielach, instruktorach tańca, aktorach i specjalistach od ruchu, tymczasem powstało kompendium przydatne także dla każdego laika, który czuje potrzebę zyskania większej świadomości ciała i samodzielnego zadbania o swoją psychofizyczną kondycję.

  • Książka przeprowadzi Cię przez 315 ćwiczeń opartych o obrazy mentalne, które pozwalają na wysublimowanie postawy i pogłębienie świadomości własnego ciała.
  • Pomoże Ci opanować 26 układów ćwiczeń, które służą kształtowaniu właściwej postawy.
  • Nauczysz się, jak poprzez obrazy mentalne wpływać na sposób poruszania się, wyrażać siebie poprzez ciało i zlikwidować nadmierne napięcia mięśniowe.
  • Odkryjesz, jak można stosować prawa fizyki do osiągnięcia stabilnej a zarazem płynnej równowagi w mięśniach i stawach.

"Wierzę, że ze Świadomości ciała skorzystają choreoterapeuci, tancerze, instruktorzy tańca, jogi, aerobiku, trenerzy sportowi oraz osoby stosujące wszelkie rodzaje improwizacji tanecznej i ruchu w pracy, terapii, aby jeszcze lepiej zrozumieć i wykorzystać potencjał jakim dysponują. Mam nadzieję, że sięgną po nią kinezjolodzy, masażyści, fizykoterapeuci, rehabilitanci i ich pacjenci, aby nawiązać lepszą współpracę i utrwalić osiągnięte efekty.

Tę książkę polecam również osobom, które indywidualnie pracują ze swoim ciałem, aby je bardziej zrozumieć i w bezpieczny sposób wspierać w dobrych nawykach, zdrowiu i rozwoju." - Joanna Zwoleńska - wydawca, kinezjolog

HISTORIA ERICKA FRANKLINA:

„…Po ukończeniu gimnazjum w Zurychu przeniosłem się do Nowego Jorku. Byłem przekonany, że tam nauczę się dobrze tańczyć. (…)Najwyraźniej przyswoiłem sobie złą postawę, gdyż często miałem bóle pleców i problemy  z kolanami. Żaden z lekarzy, z którymi się konsultowałem nie mógł znaleźć przyczyny. (Dzisiaj wiem, że moje problemy wynikały ze złej pozycji nóg i pleców). Spawy zaszły tak daleko, że powiedziano mi, iż moje kolana wytrzymają trening taneczny nie dłużej jak jeszcze tylko dwa-trzy miesiące. (…)

Pewnego dnia ćwiczyłem obraz moich nóg przewieszonych przez wieszak na ubrania. Czułem jak moje plecy rozciągają się na podłodze, i nagle poczułem, że napięcie w mięśniach osłabło. Była to tak wielka ulga, że łzy mi napłynęły do oczu. Od tego momentu zyskałem większą motywację do ćwiczeń z wyimaginowanymi obrazami, a napięcie mięśni pleców i dolegliwości w kolanach ustąpiły.

Na początku nie sądziłem, że studiowanie obrazów mentalnych może uwolnić mnie od napięć w plecach. Kiedy wynik okazał się lepszy niż oczekiwałem nauczyłem się ufać obrazom. Mogłem się przekonać, że metoda ta oferuje nieograniczone możliwości. Odkryłem też, że zmieniona postawa ciała, wywołana wyimaginowanym obrazem ruchu może spowodować zmianę w psychice, stając się jednocześnie zwierciadłem duszy. Bycie scentrowanym to nie tylko stan biomechaniczny.

Właśnie dlatego, że obrazy mentalne tak silnie działają, większość ludzi podświadomie boi się je stosować. Ich strach przed uwolnionymi emocjami w połączeniu z ulgą fizyczną jest zbyt wielki. W trakcie mojej działalności dydaktycznej zaobserwowałem, że niektórzy ludzie są bardzo przywiązani do swojego napięcia fizycznego i psychicznego. Tak bardzo, że staje się ono cechą rozpoznawczą ich tożsamości.

Dynamiczna zmiana postawy - co oznacza więcej niż tylko wpływanie na zewnętrzny aspekt postawy – zmienia nasze relacje ze światem i ludźmi. Zmiana dynamiczna obejmuje nas całościowo, całą naszą tożsamość. Aby poprawić swoją postawę w tym sensie, musimy być gotowi zaakceptować także wszystkie zmiany, które dotyczą naszej osobowości – jak daleko idące by nie były. Jeżeli chcemy coś zdziałać, nie możemy zmienić tylko części siebie, lecz całość; inaczej polepszona postawa pozostanie jedynie zabiegiem kosmetycznym, który przy najmniejszym zaburzeniu otaczającej nas rzeczywistości przestanie działać.

Ze względu na moje przyrodnicze wykształcenie kwestia wyimaginowanych obrazów ruchowych na początku wydała mi się podejrzana. Sądziłem, że swoją motorykę będę w stanie poprawić tylko ciężką pracą. Nie jest łatwo przyjąć do wiadomości, że można poczynić ogromne postępy stosując jedynie trening mentalny. Jeśli jednak będziemy pracowali systematycznie, obrazy mentalne na dłuższą metę zdziałają cuda i bezpowrotnie wyeliminują nasze problemy z postawą."

Autorem książki jest tancerz, choreograf, specjalista medycyny tańca, pedagog techniki obrazów mentalnych, który kształcił się u najlepszych fachowców od ruchu i treningu mentalnego na całym świecie a pozyskaną wiedzę wykorzystywał praktycznie jako zawodowy tancerz. Jego osobista historia (zamieszczona poniżej) w pełni uzasadnia zarówno skuteczność jak i prostotę tej metody, która posługując się konkretnymi wyobrażeniami ruchu angażuje wszystkie nasze zmysły, wzmacnia siłę, ruchomość, koordynację, równowagę i odpowiednią postawę ciała.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Wykorzystanie obrazów mentalnych w pedagogice ruchu
Autor
Erick N. Franklin
Przekład
Zbigniew Zembaty
Waga
802 g
Format
210 x 297 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
318
Wydanie
I, 2007
ISBN
978-83-924032-1-0
Tematy
Rozwijanie świadomości
Świadomość ciała
Kined
028
Nowy