OBUDŹCIE TYGRYSA

Leczenie traumy

Peter A. Levine, Ann Frederick
Dostępny
49,00 zł
Brutto

Książka proponuje nową i pełną nadziei wizję traumy. Postrzega człowiecze zwierzę jako unikalną istotę, wyposażoną zarówno w instynktowną zdolność do uzdrawiania siebie, jak i intelektualnego ducha, który potrafi ten wewnętrzny potencjał wykorzystać. Zadaje intrygujące pytanie: dlaczego zwierzęta żyjące w naturze, na wolności, chociaż wciąż doświadczają rozmaitych zagrożeń, nie cierpią na skutki traumy? I na nie odpowiada.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Obudźcie tygrysa proponuje nową i pełną nadziei wizję traumy. Postrzega człowiecze zwierzę jako unikalną istotę, wyposażoną zarówno w instynktowną zdolność do uzdrawiania siebie, jak i intelektualnego ducha, który potrafi ten wewnętrzny potencjał wykorzystać. Zadaje intrygujące pytanie: dlaczego zwierzęta żyjące w naturze, na wolności, chociaż wciąż doświadczają rozmaitych zagrożeń, nie cierpią na skutki traumy? I na nie odpowiada. Zrozumienie dynamiki, która sprawia, iż dzikie zwierzęta nie mają praktycznie objawów traumy prowadzi do odsłonięcia tajemnicy, dlaczego podlega im człowiek.

Obudźcie tygrysa objaśnia objawy traumy i kroki niezbędne do ich wyleczenia. Po urazie ludzie często cierpią na symptomy nerwicowe z powodu pozornie zwyczajnych wydarzeń.

Czytelnikowi tej książki ofiarowuje się wycieczkę z przewodnikiem po subtelnych, acz potężnych impulsach, które władają naszymi reakcjami na przygniatające życiowe sytuacje. Aby tego dokonać, trzeba zrobić serię ćwiczeń, które pomogą skupić się na odczuciach z ciała. Traumę można uzdrowić poprzez zwiększoną świadomość tych wrażeń.

Książka "Obudźcie tygrysa" weszła na listę bestsellerów "New York Timesa"
i została przetłumaczona na 20 języków!

 

"Praca z traumą pomogła mi w zrozumieniu sensu cierpienia - i potrzebnego, i zbędnego. Przede wszystkim pomogła mi pojąć zagadkę ludzkiego ducha. Trauma może być - dzięki odpowiedniemu prowadzeniu i wsparciu - bardzo transformująca. Ma w  sobie potencjał, żeby stać się jedną z najbardziej istotnych sił w psychicznym, społecznym i duchowym przebudzeniu"

Peter A. Levine


Pozbywając się traumy:

- zyskasz większą świadomość swojego ciała,
- uwolnisz blokowane latami uczucia,
- zmienisz swoje życie na twórcze i bardziej radosne.


"Życie każdego z nas niesie trudności, na które nie jesteśmy przygotowani. Czytaj, ucz się i przygotuj się na lepsze życie, na uzdrowienie."
Bernard S. Siegal - autor Miłość medycyna i cuda

"Fascynująca! Zadziwiająca! Rewolucyjne zgłębianie skutków i przyczyn traumy…"
Mira Rottenberg, była dyrektorka Blueberry Treatment Center for Disturbed Children
autorka Children With Emerald Eyes

"To niezwykle potrzebna książka. Dzieło geniusza."
Ron Kurtz, autor The Body Reveals oraz Body-Centered Psychotherapy

"Levine skutecznie dowodzi, iż nasze ciało jest uzdrowicielem, a psychologiczne blizny po traumie można wyleczyć – ale tylko jeśli słuchamy głosów ciała."
Dr Stephen W. Porges, prof. psychologii, University of Maryland

"… fundamentalny wkład do rodzącej się właśnie nauki o współdziałaniu umysłu i ciała i zastosowania jej w leczeniu."
Dr Robert C. Scaer, neurolog, dyrektor Rehabilitation Services w Boulder Community Hospital w Boulder, Colorado

 

Peter A. Levine

Wybitny amerykański psycholog i autor, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing (SE, doświadczanie somatyczne), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała.

Uzyskał doktoraty z biofizyki medycznej i psychologii. Był konsultantem do spraw stresu w NASA. Szkolił i prowadził terapię w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne.ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Leczenie traumy
Autor
Peter A. Levine, Ann Frederick
Waga
285 g
Format
135 x 205 mm
Ilość stron
272
Wydanie
II, 2020
ISBN
978-83-8143-500-0
Czarna Owca
036
Nowy