AJURWEDA

Jak dbać o siebie i być zdrowym

Partap Chauhan
Dostępne
78,00 zł
Brutto

Ajurweda to najstarszy holistyczny system medyczny. Jest kompleksowym i bogatym źródłem mądrości aktualnym do dziś. Książka dr. Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla lekarzy, terapeutów i osób ćwiczących jogę a także kopalnia wiedzy dla wszystkich poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Ajurweda to starożytna nauka, która pokazuje jak osiągnąć i utrzymać pełnię zdrowia za pomocą diety i stylu życia. Uczy, jak za pomocą prostych sposobów dostępnych dla każdego zmienić jakość swojego życia. Wielu szuka pomocy w nowoczesnej medycynie, która ma do zaoferowania całą gamę tabletek i często nie dociera do źródła choroby. Alternatywą dla tych rozwiązań jest powrót do naturalnych metod leczenia - najstarszą z nich i przez wieki sprawdzoną jest właśnie ajurweda. 

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

W książce "Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym" znaleźć można wskazówki jak zadbać o oczyszczenie ciała, wyciszyć umysł i dotrzeć do własnej duszy. Dr Partap Chauhan w swojej książce omawia podstawowe koncepcje i terminy ajurwedy, tworząc podstawy do dalszego studiowania. Znajduje się tu też mnóstwo wskazówek, które można stosować w życiu codziennym.

Ajurwedę uważa się za matkę medycyny.

A jej koncepcje stanowią podstawę medycyny chińskiej, arabskiej, greckiej. Wiele ajurwedyjskich sposobów leczenia przejęła zarówno współczesna medycyna zachodnia, jak i medycyny alternatywne — homeopatia, naturopatia czy aromaterapia. Zabiegi stosowane dziś, diagnoza i leczenie chorób oka — jaskry czy zapalenia rogówki, opisuje Śālākyatantra. Terapie oczyszczające ciało z toksyn: masaże, sauna, głodówki czy lewatywy, pochodzą również z ajurwedy.

W ajurwedzie wyróżnia się dwa równorzędne cele. Pierwszy to utrzymywanie w zdrowiu tych, którzy są zdrowi. Zalecenia dla nich dotyczą diety i sposobu odżywiania się, higieny, stylu życia, doboru ćwiczeń i technik relaksacyjnych. Wskazówki te umożliwiają życie w dobrym zdrowiu i zapewniają wzrost sił witalnych.

Drugim celem jest leczenie chorych. Ten aspekt ajurwedy zajmuje się chorobami różnego rodzaju — przyczynami, diagnozą, sposobami leczenia i zapobiegania ich nawrotom. Oba cele są ściśle ze sobą powiązane i choć same w sobie bardzo rozległe, główny nacisk kładziony jest przede wszystkim na profilaktykę. Przestrzega się więc w życiu codziennym diety i odpowiedniego stylu życia, pomagając ciału i umysłowi zachować czystość i równowagę. Dzięki temu choroba nie będzie miała dobrego gruntu, by powstać i rozwinąć się.

Książka została napisana, by wyjaśnić podstawowe koncepcje ajurwedy i zasady ajurwedyjskiego stylu życia. Przedstawia wiedzę, z której na przestrzeni wieków wiele zostało utracone lub przeoczone, uaktualnioną pod kątem obecnego stylu życia i sposobu odżywiania, omówioną współczesnym językiem, z zastosowaniem nowoczesnych pojęć, przy jednoczesnym pokazaniu całości tej dyscypliny. Celem tej książki jest przejrzyste i dokładne przedstawienie zasad ajurwedy i sposobów praktycznego zastosowania jej w życiu codziennym.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

  • sprawdzisz, jakim typem konstytucji jesteś;
  • poznasz najlepszą dla siebie dietę;
  • rozpoczniesz oczyszczanie z toksyn naturalnymi, nieinwazyjnymi sposobami;
  • nauczysz się jak zwiększać swoją odporność i wesprzeć zdrowie;
  • odkryjesz naturalne sposoby regeneracji, dzięki którym odzyskasz witalność, energię i wewnętrzny spokój;
  • poznasz proste przepisy na domowe lekarstwa.

Ajurweda Jak dbać o siebie Dr Partap


Dr Partap Chauhan jest lekarzem ajurwedyjskim - Ayurvedacharyą, autorem, wykładowcą. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad, Indie - gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi, Indie.

Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy - w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Dr Chauhan popularyzuje Ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. W Indiach jest bardzo znany - jego programy telewizyjne o zdrowiu, są nadawane na głównych kanałach telewizji indyjskiej, ogląda je ponad 20 milionów ludzi.

Jest autorem bestsellerowych książek: Eternal Health („Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym - polskie wydanie listopad 2014), Eternal Beauty („Ajurweda i piękno" - polskie wydanie Virgo 2015), Ayurvedic Home remedies. 

Dr Partap Chauhan jest stałym współpracownikiem kilku międzynarodowych czasopism. Przeprowadził kilkaset warsztatów zarządzania stresem dla urzędników rządowych, naukowców i kadry kierowniczej takich firm jak IBM, Nokia i Airtel. Z powodzeniem współpracuje z wieloma organizacjami zagranicznymi, takimi jak Grida Group (Litwa), ParamAyu (Chorwacja), Terre-du-Ciel (Francja), Ajurveda Academy (Łotwa), Ajurweda.pl (Polska), Ananda Association (Francja) , Health Promotion Co., Ltd. (Japonia), Daewoong Pharmaceuticals (Połudn. Korea), Namaste Ayurveda (Meksyk), and Kripalu Center for Yoga & Health (USA).

Dr Partap Chauhan jest członkiem wielu krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń medycznych, przewodniczącym Międzynarodowej komórki Stowarzyszenia Lekarzy Ajurwedyjskich w Indiach (AIIMGA). Wykłada Ajurwedę m.in.: w Ayurveda Gurukula w Japonii, Ayurveda Academy na Litwie.

Laureat wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych. Jego projekt telemedycyny, TeleDoc, przyniósł mu w 2003 r. nagrodę ONZ. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego Lekarza Ayurwedyjskiego od Prezydenta Indii.

Dr Partap Chauhan przyjeżdża do Polski regularnie od 20 lat. Wykłada, prowadzi kursy, udziela konsultacji, kształci polskich konsultantów ajurwedy.

FILMY I WYWIADY:

Film Ayurveda & Western Psychiatry z udziałem dr. Partapa Chauhana,
do obejrzenia na Vimeo. Zobacz trailer:

"Dr Partap Chauhan in conversation with Mr. Kuba from Poland",
czyli Jakub Godawa rozmawia z dr. Partapem Chauhanem - cykl programów
nakręconych w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach,
dostępny na You Tube z polskimi napisami:

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Jak dbać o siebie i być zdrowym
Autor
Partap Chauhan
Przekład
Elżbieta Żuk-Widmańska
Waga
658 g
Format
170 x 240 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
320
Wydanie
I, 2014
ISBN
978-83-62842-14-8
Tematy
Joga i ajurweda
Przywracanie zdrowia
Rozwijanie świadomości
Virgo
054
Nowy