MASAŻ DOTYK MOTYLA dr Evy Reich (książka + DVD)

Dla niemowląt, dzieci i dorosłych

Richard C. Overly
Dostępne
45,00 zł
Brutto

Masaż Dotyk Motyla jest jedną z technik terapii Łagodnej Bio-Energetyki (Gentle Bio-Energetics) i został opracowany przez dr Evę Reich, lekarkę, córkę Wilhelma Reicha - współpracownika Z. Freuda. Masaż jest łatwy i prosty do opanowania. Każdy może nauczyć się go wykonywać. Pierwotnie był opracowany po to, aby pomagać w budowaniu więzi między dzieckiem a rodzicami, przekształcił się w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój od poczęcia aż do śmierci.

zawiera DVD: 50 min

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Masaż opracowany był pierwotnie w latach 50-tych po to, aby pomóc noworodkom przeżyć oraz wspierać budowanie więzi między rodzicami i dziećmi. Z czasem przekształcił się w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój od poczęcia aż do śmierci.

U podstawy techniki leżą doświadczenia dr. Evy  Reich zdobyte w trakcie pracy z jej ojcem – Wilhelmem Reichem oraz podczas pracy na oddziale pediatrycznym w Harlem Hospital w Nowym Jorku (1951-1952). Następnie rozwijała tę technikę w trakcie praktyki lekarskiej na terenach wiejskich w Main (1950-1976) oraz w okresie prowadzonych przez nią warsztatów na całym świecie w latach 1976-1990.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Historie przypadków stosowania masażu opisane w książce:

Linda, pielęgniarka: „Pacjentką była 4-letnia dziewczynka, która dopiero co przeszła operację klatki piersiowej lejkowatej. W wyniku operacji dziewczynka miała złamanych kilka żeber i czuła silny ból. Morfina miała być podawana co 1-2 godziny. Podejrzewaliśmy, że morfina powoduje u niej nudności i kiedy czekaliśmy na zaaplikowanie innego leku przeciwbólowego, nauczyłam rodziców wykonywać Masaż Dotyk Motyla. Rozpoczęłam zabieg, a rodzice kontynuowali; opuściłam pokój o 20:00. Dziewczynka spała do 4 nad ranem, dostała tylenol, więcej uzdrawiającego dotyku i ponownie zapadła w sen. Wciąż spała, gdy opuściłam moją zmianę o 7:15.

Eva: „Starsza siostra (6-7 lat) miała problem z zaakceptowaniem młodszej siostry (ok. 5 lat). Walczyła z nią, czasami ją biła. Matka nie potrafiła rozwiązać konfliktu. Zapytałam ją, czy mogę porozmawiać ze starszą dziewczynką i zobaczyć, czy będę mogła pomóc. Matka zgodziła się. Nie rozmawiałam z dziewczynką o jej siostrze, tak naprawdę niewiele z nią rozmawiałam. Zrobiłam jej masaż Dotyk Motyla, głównie głaskanie, gdy siedziała na stołku lub na moich kolanach. Wkrótce potem matka zgłosiła zmianę relacji między siostrami. Przemoc ustała. Zamiast tego starsza siostra zaczęła robić Masaż Dotyk Motyla młodszej siostrze. Zaczęły z miłością nawiązywać więź.

cd Masaż Dotyk Motyla Eva Reich

Integralną częścią książki jest
DVD  z kursem wykonywania Masażu Dotyk Motyla,
który jest szczegółowo omówionym i zaprezentowanym
na osobie dorosłej, niemowlęciu i dziecku.
Autorem kursu jest Richard C. Overly – uczeń i
współpracownik Evy Reich.

Dzięki zawartym na filmie szczegółowym instrukcjom
każdy jest w stanie nauczyć się wykonywania masażu,
aby pomóc swoim dzieciom i najbliższym osobom.

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Masaż Dotyk Motyla dzięki delikatnemu dotykowi:

 • rozpuszcza napięcia,
 • łagodzi objawy stresu,
 • poprawia biologiczne funkcjonowanie organizmu,
 • uzdrawia traumy,
 • odbudowuje energię,
 • pomaga matce zrelaksować się w trakcie rodzenia i zregenerować siły po porodzie,
 • pomaga matce/ojcu w nawiązaniu więzi z dzieckiem,
 • odnawia utraconą więź w wyniku rozłąki matki z niemowlęciem,
 • pomaga adoptowanym dzieciom w nawiązaniu relacji z rodzicami,
 • działa rozluźniająco przy kolkach niemowlęcych,
 • pomaga dzieciom z nadaktywnością.

Aktualne kursy Masażu Dotyk Motyla

Szczegóły i zapisy: lagodnabioenergetyka.pl
dziecisawazne.pl

Książka jest objęta patronatem

portalu dziecisawazne.pl

poświęconego idei naturalnej

opieki i pielęgnacji dziecka.

Masaż Dotyk Motyla Eva Reich


dr Eva Reich

Lekarka, twórczyni Masażu Dotyk Motyla i terapii Łagodna Bio-Energetyka. Prowadziła szkolenia na całym świecie w latach 1976-1992. Odwiedziła trzydzieści krajów, aby uczyć swojej metody. Była jedną z pierwszych kobiet w zawodzie lekarza. Dążyła do poprawy  praktyki rodzenia i wychowywania dzieci na całym świecie oraz pomagała dorosłym w uzdrawianiu wspomnień traumy pierwotnej.


 


Richard%20Overly%20du%C5%BCe%20foto.jpg

Richard C. Overly

Jest założycielem i jednym z dyrektorów Instytutu Gentle Bio-Energetics w Asheville w Północnej Karolinie. Rozpoczął naukę u Evy Reich w 1985 roku i po pięciu latach został jej asystentem. We wczesnych latach 90-tych podjął działania w celu zachowania wkładu Evy Reich w świat terapii poprzez publikowanie jej osiągnięć i narzędzi pracy. Stworzył  też program szkoleniowy, aby szerzyć wiedzę na temat całego procesu. (Eva była oddana swojej pracy i zbyt zajęta terapią oraz szkoleniami, nie miała więc czasu na jej opisanie, jednak brała udział w edycji książki Richarda.) W 1997 r. Richard pomógł założyć Instytut Gentle Bio-Energetics, organizację non-profit, której celem jest udostępnianie pracy Evy Reich jak najszerszej grupie zainteresowanych.

 

 


ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dla niemowląt, dzieci i dorosłych
Autor
Richard C. Overly
Przekład
Marta Targońska
Waga
350 g
Format
145 x 207 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
82
Wydanie
I, 2014
ISBN
978-83-62842-12-4
Virgo
058
Nowy