WARSZTATOWNIA:

https://virgobooks.pl/glowna/254-doswiadczanie-rzeczywistosci-david-hawkins.html

Co odkrył na temat mięśni doktor Hamer?

 

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe w świetle medycyny konwencjonalnej można podzielić następująco:

1. Problemy „konstrukcyjne” – obejmujące zmiany w kościach, mięśniach, ścięgnach np. wypadnięcie dysku, bóle mięśni,  sztywniejące zapalenie stawów, skolioza, rwa kulszowa, zespół cieśni nadgarstka,…

Wymienione wyżej choroby, wg medycyny konwencjonalnej spowodowane są uszkodzeniem lub nadwyrężeniem szkieletu/mięśni…

Mianowicie związane są one z bardzo konkretnymi doświadczeniami życiowymi, które spowodowały przeżycie tzw. konfliktu biologicznego.

2. Problemy motoryczne – związane z mięśniami, które przestały zachowywać się w prawidłowy sposób, np. słabe napięcie mięśniowe, paraliż, porażenie Bella, zanik mięśni, ...

Medycyna konwencjonalna podaje wiele różnych przyczyn, które powodują ww. choroby. Gdy nie potrafi zidentyfikować przyczyny – twierdzi, że pewne procesy dzieją się samoistnie, lub są dziedziczone. W świetle odkrycia dr. Hamera, wiemy, że ww. choroby są wynikiem przeżycia bardzo konkretnych konfliktów biologicznych.

Co odkrył na temat mięśni doktor Hamer?

Mięśnie koordynowane są przez dwie części mózgu.

Pierwsza grupa kontrolowana jest w łożysku nowego mózgu. Dotyczy ona kości, mięśni, tkanki tłuszczowej, łącznej. Biologiczny konflikt, na który reagują te tkanki dotyczy „utraty własnej wartości”. W fazie aktywnej dochodzi do ubytku tkanki mięśniowej, może pojawić się zanik mięśnia, charakterystyczne wgłębienie w skórze; w fazie zdrowienia – dochodzi do wypełnienia ubytków nową tkanką (występują również bóle i obrzęki).
W rezultacie, po zakończeniu całego programu tkanka jest wzmocniona i jest jej więcej. Co ma biologiczny sens – jest ona lepiej przygotowana do tego, aby spełnić swoje zadanie w przyszłości (gdy ponownie zostaniemy skonfrontowani z tym samym konfliktem).

Więc w przypadku np. zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa poszukiwać należy sytuacji, w której chory ma poczucie, że nie może zapewnić bezpieczeństwa i przetrwania sobie/rodzinie/firmie, "wszystko spoczywa na moich barkach, sam niosę ten ciężar", "jak bardzo bym się nie starał, i tak mi nie wychodzi", "już mi brakuje pomysłów co zrobić dalej". Występuje tu też konflikt biologiczny bycia uwięzionym w jakiejś sytuacji. Główny wydźwięk to "jestem uwięziony w tej sytuacji" np. „na mnie spoczywa ciężar utrzymania firmy, która się sypie, nie mam już sił, a muszę dalej iść – obawiam się, że nie dam rady, mam już dosyć”.

Druga grupa kontrolowana jest w korze mózgowej przez obszar motoryczny, który odpowiada za mimowolne reakcje naszych mięśni w zależności od życiowych zadań – np. żeby sięgnąć po coś musimy poruszyć ręką, żeby gdzieś dojść,  musimy poruszyć nogami, itd.

Biologiczny konflikt związany z motoryką mięśni dotyczy „nie móc odepchnąć (np. ataku) / nie móc uciec”, „utknąć w jakiejś sytuacji”. Biologicznym sensem tego programu jest udawanie martwego, co w tym wypadku jest zachowaniem obronnym. Za każdym razem kiedy mózg dostaje sygnał, że musi poradzić sobie z sytuacją typu „nie móc uciec/wyjść z tej sytuacji”,  wybrany obszar motoryczny kory mózgowej blokuje unerwienie konkretnego mięśnia, tak aby wybrana część naszego ciała mogła spełniać funkcję „udawania martwego”.

Ta blokada unerwienia mięśnia powoduje, że z funkcjonowania organizmu wyłączona jest dana część ciała (np. paraliż nogi), jednak jako następstwo tej blokady następuje także atrofia mięśnia (z powodu zaniku jego czynności dochodzi do zaniku mięśnia) – tak dzieje się w przypadku stwardnienia rozsianego.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy na szkolenie:


CO W STAWACH TRZESZCZY
Układ ruchu z perspektywy metody Totalnej biologii

prowadząca: dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka
16 lipca, Warszawa

 
Zarezerwuj miejscePlan szkolenia:

  1. Krótkie wprowadzenie w metodę Totalnej biologii.
  2. Omówienie biologicznej symboliki, rodzajów konfliktów biologicznych i przyczyn emocjonalnych na wybranych chorobach i dolegliwościach związanych z układem ruchu:
  • Układ kostno-stawowy:

-   Zapalenie stawów

-   Reumatoidalne zapalenie stawów

-   Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

-   Łuszczyca stawów

-   Zapalenie okostnej

-   Trzeszczące stawy

-   Dyskopatia

-   Osteoporoza

-   Osteosarcoma

-   Kostniak

-   Szczękościsk

-   Szpiczak mnogi

-   Białaczka szpikowa

Znaczenie wybranych lokalizacji: bark, łokieć, nadgarstek, biodro, kolano, kostka, szczęka, żuchwa, kręgosłup. Symbolika palców rąk i stóp.
Złamania, zwichnięcia.

  •  Więzadła i ścięgna
  •  Mięśnie

-    Ból mięśni

-    Fibriomialga

-    Miopatia

-    Myosarcoma

-    Sztywność karku, kręcz szyi

 

3. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, zadaj pytanie…


Zapisz sie tutaj

 

Posted in Aktualności Terapie Naturalne Metoda Totalnej Biologii  

01-07-2016

  • Komentarz ( 2 )
Odpowiedź:

2018-01-05 11:13:20

Pani Sylwio, polecamy skonsultować przypadek ze specjalistą Totalnej biologii, np. u dr Marzanny Radziszewskiej-Konopki http://vedica.pl lub zasięgnąć opinii na forach poświęconych tej metodzie, np. tu: http://totalnabiologia.net/index.php?board=2.0

Sylwia

2017-11-16 19:13:23

U syna wraz z rozpoczeciem chodzenia pojawiła się koślawość kolan i płaskostopie. Przyczyna są prawdopodobnie mięśnie. Proszę o odpowiedź jaki przeżyła mama w ciąży konflikt który wpłynął na te wade.

Ihr Kommentar wurde erfolgreich gesendet. Vielen Dank für Kommentar!
Dodaj komentarz
Nazwa:*
Email:*
Wiadomość:*
  Captcha
  Dodaj komentarz