WARSZTATOWNIA:

https://virgobooks.pl/glowna/254-doswiadczanie-rzeczywistosci-david-hawkins.html

Nagranie: Ukryta lojalność rodzinna - dr Barbara Tyboń

„Człowiek, jak inne stworzenia, przetrwał jako gatunek dzięki temu, że żył w stadzie. W pierwszym odruchu zbijamy się w grupę i „robimy tak jak wszyscy”, a wyjątki tylko potwierdzają tę regułę. Mamy też instynktowną skłonność do tego, by 'bronić' swojej rodziny i jej sposobu życia oraz myślenia, do tego, by wzorować się na jej zachowaniach (świadoma i nieświadoma lojalność rodzinna), niezależnie od tego, jak silne są nasze świadome chęci zachowania się po swojemu. Jeśli zaś, w celu odróżnienia się od rodziny staramy się żyć zupełnie inaczej niż nasi rodzice, okazuje się, że oni uczynili wcześniej tak samo i w efekcie upodabniamy swój styl życia do życia naszych dziadków i cykl znów się rozpoczyna – mimo swoich reakcji, nadal nie działamy autonomicznie. Zresztą, postępowanie odwrotnie niż rodzice, nie oznacza wcale uwolnienia się od nich – jest jedynie pozostawaniem z nimi w więzi opartej na opozycji. Jest to jeden z rodzajów więzi opartej na ukrytej lojalności rodzinnej.

Wolność dokonywania własnych wyborów pojawia się dopiero wtedy, kiedy dorośniemy, odetniemy pępowinę, uwolnimy się od władzy rodziny nad nami i będziemy mogli wybrać dla siebie inną formę i inne kryteria oceny oraz inne życie.

Nasza praca polega na zdefniowaniu nieświadomego wzorca rodzinnego, a następnie na odprogramowaniu i przeprogramowaniu go. Gdy taki wzorzec zostaje uwidoczniony, wydarzenia nabierają sensu i zaczynają się porządkować. Kiedy dostrzeżemy, zrozumiemy – kontekst ulega zmianie i możemy odetchnąć, ponieważ pozbywamy się ciężaru przeszłości. Często też wtedy zmienia się nasze życie.”

Anne Ancelin Schützenberger „Psychogenealogia w praktyce”

 

Dr Barbara Tyboń – psychoterapeutka, specjalistka od psychogenealogii,
opowiada o zjawisku ukrytej lojalności rodzinnej w poniższym nagraniu:

 

 

Jak zbadać własny przypadek?
Z pomocą przychodzi nam psychogenealogia i jej geneosocjogram - specjalne drzewo rodowe, na którym zaznacza się różne rodzinne powiązania i ważne wydarzenia. Pomaga to dostrzec przekazy transgeneracyjne w naszej rodzinie i zjawiska powtarzalności między pokoleniami, jak na przykład ukryta lojalność, mity i tajemnice rodzinne, synchronie czy syndrom rocznicy. Wówczas zaczynamy rozumieć skutki tego, co dotąd było ukryte lub niewypowiedziane. Np. często w ramach rodzinnej lojalności nie możemy osiągnąć więcej niż nasi rodzice czy dziadkowie, albo wykonujemy ten sam zawód, co babcia, po której nadano nam imię, choć zawsze marzyłyśmy o innej pracy. Dzięki nazwaniu i dookreśleniu niewypowiedzianych zasad i podziału ról w rodzinie, możemy odkryć scenariusz, za którym nieświadomie podążamy, a od którego bierze się często nasz zawód, stan zdrowia i sposób w jaki realizujemy się w życiu...Aby przyjrzeć się wzorcom, które odziedziczyliśmy po przodkach w obszarze ciała, zdrowia i chorób oraz dowiedzieć się jak je zmienić na korzystniejsze,
zapraszamy na najbliższe szkolenie:

 


Prowadząca: dr Barbara TybońPosted in Ustawienia Rodzinne Rozwój Świadomości Aktualności  

11-04-2019

Komentarz sind für diesen Beitrag geschlossen