WARSZTATOWNIA:

miłość, namiętność i strata, psychogenealogia

 


10 Dogmatów Ograniczających Naukę

Które są Przyjmowane na Wiarę przez

Większość Naukowców i Ludzi Wykształconych


Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wykładu Ruperta Sheldrake'a - naukowca, który ma odwagę publicznie kwestionować założenia współczesnej mechanistycznej nauki:

"Mówię o uwolnieniu nauki. Od czego należy naukę uwolnić?
Iluzją nauki jest przekonanie, że rozumie wystarczająco naturę rzeczywistości, a pozostają już tylko detale do uzupełnienia.Takie przekonanie przeważa w naszym społeczeńśtwie i jest powodem dogmatyzmu, który każdy z nas spotyka i co jest denerwujące, ludzie myślą, że już znają prawdę. Szczerze w to wierzą, i jest to prawdopodobnie jedna z najszerzej rozpowszechnionych iluzji w naszym społeczeństwie."

10 głównych dogmatów nauki zostało krótko omówione w poniższym nagraniu: 

 
Właśnie ukazała się w języku polskim najnowsza książka Ruperta Sheldrake'a,

w której dokładnie omawia dziesięć głównych dogamtów nauki. Do każdego z nich podaje listę pytań, które każdy może zadać sobie samodzielnie i zweryfikawać, w jakim stopniu dany dogmat determinuje nasze postrzeganie rzeczywistości:NAUKA. Wyzwolenie z dogmatów

Rupert Sheldrake

Duch swobodnego dociekania regularnie wyzwala naukowe myślenie z narzuconych ograniczeń. Dzięki swoim śmiałym hipotezom i prowadzonym pracom badawczym, dr Rupert Sheldrake jest jednym z tych pionierów, którzy pokazują nowe kierunki oraz kładą podwaliny pod przyszłe badania naukowe.


W niniejszej książce Sheldrake analizuje 10 głównych doktryn materializmu zarówno z perspektywy historycznej, jak i dostępnych badań naukowych. Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania. Odpowiedzi pokazują, co tak naprawdę nauka wie, a czego nie wie.

Przeczytaj fragment i zamów
Polecamy też wcześniejsze książki autora:


Nowa biologia Rupert Sheldrake
NOWA BIOLOGIA

Rezonans morficzny i ukryty porządek

Rupert Sheldrake


Przeczytaj fragment


NATURALNA ŁASKA

Dialogi o nauce i duchowości

Rupert Sheldrake, Matthew Fox


Przeczytaj fragment

Posted in Aktualności Rozwój Świadomości Pola Morficzne  

09-12-2014

Ihr Kommentar wurde erfolgreich gesendet. Vielen Dank für Kommentar!
Dodaj komentarz
Nazwa:*
Email:*
Wiadomość:*
  Captcha
  Dodaj komentarz