WARSZTATOWNIA:

https://virgobooks.pl/glowna/254-doswiadczanie-rzeczywistosci-david-hawkins.html

NOWOŚĆ Ruperta Sheldrake'a - NAUKA. Wyzwolenie z dogmatów

NOWOŚĆ Ruperta Sheldrake'a  -  NAUKA. Wyzwolenie z dogmatów

10 Dogmatów Nauki, Które są Przyjmowane na Wiarę przez Większość Naukowców i Ludzi Wykształconych


"Mówię o uwolnieniu nauki. Od czego należy naukę uwolnić?
Iluzją nauki jest przekonanie, że rozumie wystarczająco naturę rzeczywistości, a pozostają już tylko detale do uzupełnienia.Takie przekonanie przeważa w naszym społeczeńśtwie i jest powodem dogmatyzmu, który każdy z nas spotyka i co jest denerwujące, ludzie myślą, że już znają prawdę. Szczerze w to wierzą, i jest to prawdopodobnie jedna z najszerzej rozpowszechnionych iluzji w naszym społeczeństwie." - Rupert Sheldrake

Właśnie ukazała się w języku polskim najnowsza książka Ruperta Sheldrake'a, w której dokładnie omawia 10 głównych dogmatów nauki. Do każdego z nich podaje listę pytań, które każdy może zadać sobie samodzielnie i zweryfikawać, w jakim stopniu dany dogmat determinuje nasze postrzeganie rzeczywistości:


Nauka: Wyzwolenie z dogmatów Sheldrake

 
NAUKA

Wyzwolenie z dogmatów


Rupert Sheldrake

 

Duch swobodnego dociekania regularnie wyzwala naukowe myślenie z narzuconych ograniczeń. Dzięki swoim śmiałym hipotezom i prowadzonym pracom badawczym, dr Rupert Sheldrake jest jednym z tych pionierów, którzy pokazują nowe kierunki oraz kładą podwaliny pod przyszłe badania naukowe.

 
W niniejszej książce Sheldrake analizuje 10 głównych doktryn materializmu zarówno z perspektywy historycznej, jak i dostępnych badań naukowych. Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania. Odpowiedzi pokazują, co tak naprawdę nauka wie, a czego nie wie.

Przeczytaj fragment i zamówZapraszamy do obejrzenia krótkiego wykładu autora, w którym krótko omawia 10 dogmatów nauki:

 

Posted in Aktualności Rozwój Świadomości Pola Morficzne  

14-07-2015

Ihr Kommentar wurde erfolgreich gesendet. Vielen Dank für Kommentar!
Dodaj komentarz
Nazwa:*
Email:*
Wiadomość:*
  Captcha
  Dodaj komentarz