WŁASNE SZCZĘŚCIE. TOM 1

Podstawy ustawień rodzinnych

Sophie Hellinger
Dostępne
59,00 zł
Brutto

Premiera: 28 listopada 2022

Podręcznik wprowadzający w podstawy klasycznych ustawień rodzin w połączeniu z rozwojem Nowych Ustawień Rodzin.
„Relacje między ludźmi udają się tylko zgodnie z pewnymi zasadami. Miłość również musi im się podporządkować. Jeśli znamy te zasady, miłość również się powiedzie. Kiedy je naruszamy, zawodzi nawet największa miłość”. Sophie Hellinger wyjaśnia na czym polega systemowy porządek, któremu podlegają wszelkie relacje z ludźmi. Znajdziemy tu również liczne medytacje, za pomocą których możemy samodzielnie pracować nad przywróceniem systemowej równowagi. 

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 


Książka jest objęta patronatem Instytutu Anny Choińskiej.
Instytut wspiera ludzi poprzez warsztaty oraz sesje indywidualne z zakresu m.in. Nowych Ustawień Rodzin w Ciszy metodą Berta i Sophie Hellinger: https://choinska.com.pl/instytut/  "Żona Berta Hellingera, Sophie – z którą wspólnie rozwijał Nowe Ustawienia Rodzin – po 25 latach podjęła się ponownie próby wyjaśnienia od podstaw metody klasycznych ustawień rodzin i zebrała liczne oraz cenne materiały w jednej książce.
Systematyczne opracowanie wglądów tworzących klasyczne ustawienia rodzin według Berta Hellingera jest bowiem ważne dlatego, że wiele z tych odkryć spotkało się już z uznaniem i znalazło zastosowanie na całym świecie. Książka ta może zatem okazać się szczególnie ważna i wartościowa zarówno dla tych, którzy chcieliby nauczyć się pracy z metodą ustawień rodzin, jak i dla tych, którzy szukają skutecznego rozwiązania dla swoich osobistych problemów. Można zatem powiedzieć, że jest to podręcznik w pełnym tego słowa znaczeniu."

- z Przedmowy dr Rüdigera Rogolla

"Dzięki zastosowaniu Porządków Miłości, które Bert Hellinger studiował każdego dnia i z którymi zapoznał także i mnie, miałam możliwość zgromadzić własne doświadczenia, a tym samym dotrzeć w sobie do pokładów wewnętrznej radości i spełnienia. Wszystko to zebrałam i opisałam w tej książce, wyrażając na swój własny sposób – dla wszystkich Was poszukujących własnego szczęścia, własnej radości i miłości do życia.
Niech Was ona wspiera i towarzyszy Wam, abyście i Wy odnaleźli drogę do Waszego własnego szczęścia."

- Sophie Hellinger


Początki

Ustawienia rodzin oczywiście nie wzięły się znikąd. Można powiedzieć, że w pewnym sensie przydarzyły się one mojemu mężowi Bertowi – spotkał je na swojej drodze. Wszystko zaczęło się prawie 40 lat temu, kiedy to psychiatra Thea Schönfelder – a warto wspomnieć, że była to pierwsza kobieta, która objęła w Niemczech kierownictwo katedry psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej – ustawiła Berta w roli ojca pewnego chłopca chorego na schizofrenię. Rzecz działa się w Lindau podczas branżowej konferencji, jaką jest organizowany tam tydzień psychoterapii (Lindauer Psychotherapiewochen). Bert nie miał pojęcia, co go czeka. Thea przesunęła go jako reprezentanta ojca na inne miejsce i nagle poczuł, jak zapada się w głęboką otchłań, jakby nie do końca będąc już sobą. Natomiast już po ustawieniu czuł się tak, jakby znalazł się w zupełnie innym miejscu – wszechobejmującym i pełnym spokoju. Po jakimś czasie Bert ponownie spotkał się z Theą podczas kolejnego tygodnia psychoterapii w Lindau. Znów dogłębnie poruszyła go jej praca z członkami rodziny. Jednak wtedy nadal jeszcze nie rozumiał, co tak naprawdę wydarza się podczas ustawień. Co ciekawe, również Thea Schönfelder, jako osoba prowadząca, nie potrafiła wyjaśnić tła i kontekstów zachodzących wtedy procesów duchowych.

Kilka lat później Bert wziął udział w czterotygodniowym seminarium w Snowmass (w Górach Skalistych) poświęconym terapii rodzin, prowadzonym przez Ruth McClendon i Leslie Kadis. Wtedy ponownie doświadczył licznych rozterek. Same terapeutki również nie potrafiły wyjaśnić tego, co się działo podczas ustawień. Po upływie roku Bert uczestniczył w dwóch kursach z tymi samymi prowadzącymi, tym razem w Niemczech. Przez pięć kolejnych dni pięć rodzin, składających się z dzieci i rodziców, przechodziło równocześnie swą terapię. Bert nadal mgliście pojmował jej niuanse. Co prawda jego udziałem stało się realne doświadczenie, jednak wymykało się ono wszelkim próbom zrozumienia i wyjaśnienia. Jedno było pewne: w tym, co się wydarza, jest przyszłość. 

Dopiero rok później, po różnych wydarzeniach, jakie w tym czasie spotkały go w życiu, Bert zaczął stopniowo rozpoznawać, co mogło się kryć za reakcjami pojawiającymi się podczas takiej terapii rodzinnej. I zrozumiał, że dzięki temu otwiera się oto zupełnie nowy wymiar w dziedzinie wiedzy na temat duszy. Wcześniej przez wiele lat prowadził kursy oparte na analizie transakcyjnej Erica Berne’a, używając pojęcia skryptów opisanych szczegółowo w jego książce Dzień dobry i… co dalej? Berne odkrył, że żyjemy według tajemniczego planu, swoistego scenariusza, wiernie odgrywanego przez nas na scenie życia. Zaś wgląd Berta dotyczył spostrzeżenia, że z dużym prawdopodobieństwem skrypt, za jakim ktoś podąża, wcześniej był scenariuszem życia innej osoby w rodzinie. Można zatem powiedzieć, że przejmujemy różne skrypty po przodkach i w zasadzie automatycznie je powtarzamy. Poskładanie w całość, w spójny obraz, poszczególnych fragmentów układanki zajęło Bertowi sporo czasu. Dopiero po latach był gotów przedstawić końcowy wynik szerokiej publiczności. 

Nagle stało się dla niego jasne, że w naszym życiu możemy być związani z losem jakiegoś innego członka rodziny. Mowa tutaj o osobach, o których pamięć zaginęła, ponieważ o nich zapomniano albo zostały wykluczone z uwagi na ich budzące sprzeciw zachowanie. Taki rodzaj relacji Bert nazwał z czasem „uwikłaniem”. W mgnieniu oka zdał sobie sprawę z tego, co w związku z tym wydarza się w osobie ustawianej. Wydobycie tych kontekstów na światło dzienne zrobiło na nim wielkie wrażenie, wręcz go zelektryzowało. 

W ustawieniach rodzin dzięki uczestnictwu reprezentantów bardzo szybko staje się jasne, kim są ci wykluczeni i w jaki sposób można ich przywrócić na łono rodziny oraz jak ich na powrót przyjąć do naszego serca – ku uldze wielu członków tego rodu. Ponadto zastanawiając się nad kwestią winy i niewinności w systemach rodzinnych Bert doznał olśnienia: odkrył bowiem, że istnieje pewien pierwotny porządek pochodzenia w sposób niepodważalny przyznający pierwszeństwo tym, którzy byli pierwsi przed tymi, którzy przyszli po nich. Był to koniec lat 80., początek lat 90. XX wieku – czas, w którym pojawił się zalążek przyszłego sukcesu metody ustawień rodzin. Sophie HellingerSophie Hellinger

Od 2018 roku Sophie Hellinger jest jedyną wiodącą przedstawicielką marki Original Hellinger Familienstellen. W jej seminariach i kongresach wzięło udział tysiące uczestników na całym świecie. 

Zanim Sophie Hellinger poznała Berta Hellingera i jego Ustawienia Rodzin ponad dwadzieścia lat temu, ukończyła intensywne szkolenie z Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Przez wiele lat zarządzała ośrodkiem zdrowia za granicą zajmującym się tymi alternatywnymi metodami leczenia oraz domem seminaryjnym z przyległym hotelem. Ponadto Sophie Hellinger szkoliła się w różnych rodzajach medytacji i alternatywnych metodach leczenia. Wcześniej była odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą w branży nieruchomości i deweloperskiej. 

Sophie Hellinger przez wiele lat badała sposoby poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego oraz rozwoju istot ludzkich i prowadzenia ich jako istot duchowych do szczęśliwego i spełnionego życia. Dopiero gdy odkryła Ustawienia Rodzin Berta Hellingera, osiągnęła cel swoich poszukiwań. W 1999 roku, za zgodą Berta Hellingera, założyła HellingerSchule®, gdzie nadal oferuje swoje szkolenia jako nauczyciel konstelacji rodzinnych, w tym Cosmic Power®.

Po ślubie z Bertem Hellingerem w 2002 roku Sophie Hellinger i Bert Hellinger dalej rozwinęli Ustawienia Rodzin w Original Hellinger Familienstellen, która jest dziś nauczana, prezentowana i oferowana wyłącznie przez HellingerSchule® na całym świecie. Od tego czasu Sophie Hellinger była również aktywna i obecna jako równorzędny partner u boku Berta Hellingera we wszystkich jego seminariach i warsztatach.

W 2018 roku Bert Hellinger wycofał się z życia publicznego i przekazał całą swoją pracę swojej żonie Sophie Hellinger.

W związku z licznymi prośbami, dotyczącymi szkolenia się z metody ustawień u źródła, Sophie Hellinger założyła szkołę Hellinger®. ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Podstawy ustawień rodzinnych
Autor
Sophie Hellinger
Przekład
Anna Choińska
Waga
413 g
Format
145x207 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
232
Wydanie
I, 2022
ISBN
978-83-65400-42-0
Virgo
323

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności