ROZKWITAJĄCE RELACJE W RODZINIE

prowadzi Emilia Kulpa-Nowak
Dostępne
138,21 zł
Brutto

Kurs wysyłamy w przeciągu dwóch dni roboczych od momentu złożenia i opłacenia zamówienia.

Podczas kursu poznasz podstawowe narzędzie Porozumienia bez przemocy (NVC), które możesz od zaraz zacząć stosować w swoim domu, aby wesprzeć poczucie wartości Twoich dzieci, budować bliskość i szacunek w rodzinie, rozwiązywać sytuacje konfliktowe, radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka i partnera, nauczyć się rozpoznawać i dbać o potrzeby zarówno dziecka jak i Twoje. Do zastosowania z dziećmi, z partnerem, współpracownikami, przyjaciółmi i z samym sobą!
Na kurs składa się 13 lekcji z ćwiczeniami i 6 nagrań wideo.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

 • Czym jest poczucie wartości? Jakie są Twoje cele rodzicielskie?

 • Co jest ważne dla Ciebie w relacji z dzieckiem?
  Kim chcesz aby było Twoje dziecko za 10, 20 lat?

 • Jak rozmawiać z dzieckiem lub z partnerem, by nie wywoływać w nim chęci ataku, ani chęci obrony?
  Co sprawia, że nie możemy się dogadać?

 • Słyszeć i pokazać drugiej osobie, że ją słyszymy – to ogromne wyzwanie!
  Jak sprawić, by osoba słuchana miała wrażenie, że jest usłyszana?
  (mówienie „wiem, co masz na myśli” lub „rozumiem cię” – może nie przynosić takiego wrażenia).
 • O co dbają trudne uczucia i jakie potrzeby się za nimi kryją?
  Jak rozmawiać z dzieckiem w takich sytuacjach?
  Czy trudne uczucia mogą być okazją do budowania bliskości i wzmacniania poczucia wartości dziecka?
 • Jest takie słowo, którego rodzice nie lubią chyba najbardziej - słowo NIE: "Nie chcę. Nie zrobię. Nie teraz. Nie będę jeść. Nie idę. Nie mogę. Nie dam rady." Czasami nawet NIE jest wyrażone słowem TAK: "Za chwilę to zrobię. Może jutro. Postaram się…"  Znasz to? ;)
  Jak nie łamać dziecka rozkazami, a jednocześnie dojść do porozumienia? Czy możliwe jest wtedy w ogóle win-win?

W trakcie tego kursu masz szansę usłyszeć odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Opiera się on na podejściu Porozumienie bez przemocy (NVC) Marshalla B. Rosenberga i pomaga budować zgodę i relacje w rodzinie oraz poczucie własnej wartości dziecka. Istotą Porozumienia bez przemocy jest nastawienie na obserwację, nazywanie uczuć, świadomość własnych potrzeb oraz ich uzewnętrznianie. Pomaga to zrozumieć nas samych i naszych rozmówców, budować kontakt i porozumienie z drugą osobą.


Podczas kursu otrzymasz dostęp do 12 lekcji z ćwiczeniami i 6 nagrań wideo.

W mailu znajdziesz pdfa z ćwiczeniami oraz link pod którym można obejrzeć nagranie. Nagrania będą aktywne przez kilka miesięcy, więc możesz do nich wracać o dogodnej dla Ciebie porze.Dowiedz się jak możesz:

- budować poczucie wartości dziecka w trudnych sytuacjach,

- stosować podstawowe narzędzia Porozumienia bez przemocy w Twojej rodzinie,

- dogadać się z dzieckiem i partnerem,

- pomóc dzieciom rozwiązywać konfliktowe sytuacje,

- budować wzajemne zaufanie, bliskość i szacunek,

- słuchać dzieci tak, by czuły się wysłuchane,

- odkrywać potrzeby stojące za każdym zachowaniem,

- budować zgodę i dobrą atmosferę w rodzinie,

- rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka,

- radzić sobie z trudnymi uczuciami dziecka (złością, smutkiem, wstydem, poczuciem winy),

- nauczyć się dbać o potrzeby zarówno dziecka jak i rodzica,

- doprowadzać do porozumienia, z którego obie strony są zadowolone.


Emilia Kulpa-Nowak 

Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez przemocy (NVC), coachem i mamą dwóch cudownych nauczycieli, którzy zaprowadzili mnie do niezwykłego świata komunikacji, emocji, potrzeb i porozumienia. Pomagam rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce - wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robię to poprzez warsztaty, konsultacje indywidualne i kursy on-line m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez przemocy. W moim kursie "Latawiec czy ptak?" wzięło udział już ponad 10 000 rodziców gotowych do wspierania swoich dzieci w rozwijaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Tworzę platformę szkoleń NVCLab.pl - Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz od ponad 3 lat szkolę i piszę dla wydawnictwa Virgo.Czym jest  Porozumienie bez przemocy (NVC)?

Twórcą Porozumienia bez przemocy (ang. Nonviolent Communication) jest Marshall Rosenberg (1934 – 2015) - dwukrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla doktor psychologii, negocjator, mediator, trener i nauczyciel, ojciec czwórki dzieci. Na całym świecie krzewił ideę życia w dialogu i szacunku do własnych oraz cudzych uczuć i potrzeb. To właśnie świadomość tego, że wszyscy z nas mają te same potrzeby, ale różne sposoby ich zaspokajania, była – jego zdaniem – uzdrawiająca. Jak mówił Rosenberg, jeśli będziemy w stanie dostrzec te potrzeby, rozwiązania dla różnych życiowych sytuacji pojawią się same. Z ideą bezprzemocowej komunikacji zdołał zawędrować w rejony konfliktów zbrojnych (np. w strefę Gazy), w zubożałe dzielnice miast i do więzień – czyli w te miejsca, w których przemoc wydaje się niekiedy jedynym rozwiązaniem. Prowadził szkolenia dla osób uczestniczących w rozwiązywaniu regionalnych i etnicznych konfliktów w takich krajach, jak: Izrael, Palestyna, Sierra Leone, Rosja, Bośnia, Serbia, Irlandia, Sri Lanka, Ruanda, Burundi czy Nigeria.


Niósł pomoc rodzinom, mediował i szkolił nauczycieli, pracowników socjalnych, policjantów czy menadżerów. Wydał wiele publikacji z zakresu NVC. W latach 60. stworzył międzynarodową organizację Center for Nonviolent Communication (CNVC), zrzeszającą certyfikowanych trenerów Nonviolent Communication (NVC), szerzących ideę Porozumienia bez Przemocy na całym świecie. Metoda ta jest obecne na wszystkich kontynentach, w ponad 100 krajach, przypuszczalnie we wszystkich krajach Europy.


Wyrazem tego, jak Porozumienie bez przemocy buduje wspólnotę i więzi jest to, co wydarzyło się po śmierci Rosenberga. W trzy dni po jego odejściu Zarząd CNVC zorganizował praktykom Porozumienia bez przemocy możliwość spotkania na platformie telekonferencyjnej, aby mogli wspólnie wspominać twórcę metody i podziękować za naukę, którą otrzymali, gdyż nierzadko zmieniała ona kierunek życia, wnosiła do niego sens i odwagę. Wstępnie spotkanie planowano na 16 godzin. Trwało ono jednak 155 godzin (czyli cały tydzień) bez przerwy, gdyż tak wiele osób z całego świata chciało podzielić się tym, jak wielki wpływ na ich życie miała nauka Rosenberga.

ZOBACZ TAKŻE

Autor
prowadzi Emilia Kulpa-Nowak
231
Nowy