ZAJRZYJ DO ŚRODKA

O NATURZE, DUCHU I MATERII

Rupert Sheldrake, Matthew Fox

Autorzy powracają do dawnego porządku widzenia świata, w którym natura była postrzegana przez ludzi jako żywy organizm, i inspirują do tego, aby odnowić tę utraconą relację - z naturą i z duchowością, z ciemnością i ze światłem. Omawiają również słynną kontrowersyjną hipotezę Sheldrake'a dotyczącą pól morficznych, które są zasadą porządkującą nie tylko w świecie natury, lecz również w naszym życiu społecznym.

46,00 zł
Brutto
Dostępne

 

Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

Brytyjski biolog, Rupert Sheldrake, i amerykański duchowny, Matthew Fox, mają wspólne zainteresowanie w sięganiu poza zinstytucjonalizowaną naukę i mechanistyczną religię. Te dwa wybitne umysły współczesnych czasów prowadzą ze sobą dialogi, z których wyłania się nowa kosmologia, która przemawia zarówno do naszych serc, jak i umysłów.

Autorzy powracają do dawnego porządku widzenia świata, w którym natura była postrzegana przez ludzi jako żywy organizm. Z czasem ludzkość przyjęła mechanistyczny ogląd świata natury, poddając go coraz bardziej drobiazgowej analizie. Sheldrake i Fox pokazują nam proces, podczas którego zatraciliśmy więź ze światem natury i inspirują do tego, aby odnowić tę utraconą relację. To dzięki niej w naszym życiu może pojawić się nieznana wcześniej harmonia.


Prowadzą nas przez różne aspekty świata natury, odkrywając przed nami nowe oblicza natury i udowadniając, że jest ona żywym organizmem. Poruszają też kwestie związane z naszym doświadczaniem światła, ciemności, duszy, modlitwy, edukacji. Prezentują przykłady duchowych praktyk, które są zanurzone w naturze i uzmysławiają nam ile głębi można odnaleźć w tym, co przyzwyczailiśmy się traktować jako oczywiste. Omawiają również słynną kontrowersyjną hipotezę Sheldrake'a dotyczącą pól morficznych, które są zasadą porządkującą nie tylko w świecie natury lecz również w naszym życiu społecznym. Dowiemy się również dlaczego zdaniem tego biologa natura nie jest oparta na  niezmiennych "prawach"  (matematycznych czy fizycznych) lecz kierowana nawykami i zdolna do ewolucji. Co przemawia za tym, że jest ona naturą myślącą i czującą, zdolną do zmian i adaptacji?

Sheldrake i Fox przedstawiają duchowość, której integralnym elementem jest świat natury. Łączą pradawną, animistyczną wizję świata ze współczesnymi doniesieniami naukowymi.

W ich zaskakujących dialogach odnajdziemy również niezwykłą harmonię między dwoma pozornie przeciwstawnymi obozami - nauką i religią.


O AUTORACH

Rupert Sheldrake
–  jeden z najbardziej innowacyjnych naukowców naszych czasów. Twórca teorii pola morfogenetycznego i rezonansu morficznego. Był adiunktem Royal Society (Towarzystwa Królewskiego) oraz dyrektorem do spraw dydaktycznych Wydziału Chemii i Biologii Komórkowej w Clare College, Cambridge University w Anglii. Autor i współautor książek przełożonych na osiem języków. Obecnie mieszka w Londynie. Oficjalna strona Ruperta Sheldrake'a: www.sheldrake.org

Matthew Fox 
-  Po uzyskaniu stopnia magistra z filozofii i teologii ukończył studia doktoranckie z duchowości w Institute Catholique de Paris. Przez 33 lata, do roku 1993, był dominikaninem. Autor dwudziestu książek prezentujących duchową tradycję stworzenia m.in. Pierworodne błogosławieństwo. Założyciel Instytutu Kultury i Duchowości Stworzenia (The Institute in Culture and Creation Spirituality) w Oakland w Kalifornii.

Virgo
251

Opis

Autor
Rupert Sheldrake, Matthew Fox
Przekład
Ewa K. Suskiewicz
Waga
355 g
Format
145 x 207mm
Ilość stron
276
Wydanie
II, 2019
ISBN
978-83-65400-18-5

Zobacz także