Świadome rodzicielstwo

ŚWIADOME RODZICIELSTWO 

Świadome życie musi obejmować też świadome relacje dorosłych – rodziców i opiekunów, nauczycieli, personelu medycznego - z dziećmi.

Jesteś rodzicem? A może dopiero przygotowujesz się do tej roli? To z myślą o Tobie wybraliśmy tytuły prezentowane w tej kategorii. Wątki, które są nam szczególnie bliskie to rodzicielstwo bliskości, porozumienie bez przemocy (NVC), teoria więzi, aspekty duchowe rodzicielstwa.

Książki dla rodziców

Poniżej znajdziesz książki prezentujące narodziny dziecka jako doświadczenie duchowe, dające wsparcie w połogu, uczące właściwej komunikacji opartej na rozpoznaniu potrzeb dziecka, pomagające budować zaufanie i więź. Ich autorami są m.in. Ina May Gaskin, Kimberly Johnson, Franz Ruppert, Emilia Kulpa-Nowak, Gabor Mate.

Czytaj dalej

Poszukiwanie własnych ścieżek poza utartymi schematami stanowi element misji Wydawnictwa VIRGO. W kontekście rodzicielstwa – w obliczu zmieniającej się nieustannie narracji o stylach wychowania oraz dynamicznych przemian społecznych – znalezienie własnej drogi wydaje się być dziś szczególnie trudne. Prezentowane przez nas książki stanowią realne i wartościowe wsparcie w tym procesie, na różnych etapach bycia rodzicem. 

Zapraszamy do świata książek budzących świadomość!

Odkryj także inne kategorie: