Wydawnictwo VIRGO powstało w 2006 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie na publikacje integrujące różne dziedziny: psychologię, medycynę, filozofię, fizykę, sztukę - w celu lepszego rozumienia zjawisk dookoła, siebie, innych... Oferta naszej księgarni dowodzi, że dziedziny te są w życiu człowieka powiązane i wzajemnie zależne. 

Misją Wydawnictwa VIRGO jest wspieranie osób poszukujących własnych ścieżek poza utartymi schematami poprzez prezentowanie nowych sposobów myślenia o człowieku i świecie. Chcemy inspirować Państwa do pozytywnych zmian i być drogowskazem na drodze do świadomego i zdrowego życia w harmonii ciała, umysłu i ducha.


Nasze publikacje


Wydawnictwo VIRGO oferuje książki budzące świadomość - wspomagające rozwój osobisty i zdrowie, głęboko przemieniające. W naszej księgarni internetowej stawiamy na trzy główne obszary tematyczne: rozwój osobisty i duchowy, zdrowie i praca z ciałem oraz świadome rodzicielstwo. Prezentujemy dzieła renomowanych autorów, dotąd nieznane w Polsce, od dawna uznane na świecie, m.in.: Davida R. Hawkinsa, Anne Ancelin-Schützenberger, Berta Hellingera, Ruperta Sheldrake’a, Iny May Gaskin, Moshe Feldenkraisa, Michaela Kerna, Partapa Chauhana, Gerarda Athiasa i wielu innych.  

Książki, które wydajemy są starannie dobierane i opracowywane, aby zapewnić rzetelną prezentację zagadnień. Nie sięgamy po tematy sezonowe, stawiamy na wiedzę uniwersalną, a każdy z tematów poruszanych w naszych książkach jest osobiście przez nas przepracowany i zinternalizowany. Znaki rozpoznawcze Wydawnictwa VIRGO to wyselekcjonowana, nierzadko pionierska na polskim rynku wiedza, wysoki poziom merytoryczny oraz dbałość o szatę graficzną publikacji. 

Jako księgarnia internetowa virgobooks.pl oferujemy także najbardziej wartościowe książki, wydane nakładem innych wydawnictw. Dzięki temu mogą Państwo kupić w jednym miejscu publikacje z dziedzin, które Was interesują i odkryć tytuły, uzupełniające ofertę wydawniczą Virgo.  

Dla poszukujących Czytelników stworzyliśmy także Bazę Wiedzy, w ramach której dzielimy się artykułami i nagraniami współpracujących z nami ekspertów. Są one wprowadzeniem do zagadnień poruszanych w naszych książkach, takich jak: rozwój świadomości, praca z ciałem, ajurweda, uwalnianie emocji i traumy, programy rodowe i odkodowywanie chorób, świadoma ciąża i rodzicielstwo, uzdrawianie relacji, komunikacja bez przemocy i wiele innych. 


Nazwa i wartości


Pragniemy, aby nasza marka była nie tylko symbolem jakości, ale też wartości, które za nią stoją. Virgo – w mitologii greckiej kojarzona z boginią mądrości Ateną – symbolizuje wiedzę, dążenie do prawdy, świadomości i uniwersalnej mądrości, a także nieustającą potrzebę rozwoju. 


Wartości, którymi od początku działalności kieruje się Wydawnictwo VIRGO to: 

holistyczne podejście - łączenie wiedzy naukowej z duchowością, dążenie do harmonii ciała, umysłu i ducha; 

zdobywanie wiedzy, rozszerzanie świadomości; 

otwarte serce i umysł; 

dzielenie się z innymi tym, co sami odkryliśmy. 


O wyborze nazwy zdecydował także fakt, że zodiakalną Panną (z łac. Virgo) była założycielka Wydawnictwa VIRGO, Dorota Więckowska-Granicka. 
O założycielce Wydawnictwa

 

Dorota Więckowska-Granicka (5.09.1960 - 5.01.2012)
Jej działaniom w ostatnich latach towarzyszyło motto, które przyszło do Niej jesienią 2006 r., po wypadku samochodowym, którego stała się ofiarą. Przez ponad miesiąc - jak sama nam opowiadała później - przebywała w półkuli pełnej światła. Mówiła, że było tam pięknie. Wróciła do naszego realnego świata z mottem, niemal mantrą na ustach: "Życie to praca zbiorowa".

Napisała o tym na swoim blogu:
"Praca to wszystko, co robimy, co myślimy, praca to nasze intencje i słowa. Praca to cała nasza życiowa aktywność.
Nigdy nie znajdujemy się w pustce, nigdy nie jesteśmy sami.Nie dawano Jej już szans po tym wypadku, zdaniem lekarzy miała być inwalidą bez możliwości chodzenia, widzącym połową jednego oka, ze zmiażdżoną twarzoczaszką. Ale Ona – informatyk i menedżer, zaprawiona w bojach w korporacjach (takich jak Hewlett Packard czy SAP) i w wielkich międzynarodowych projektach, nie dała za wygraną. Znalazła metody, pozwalające na przywracanie zdrowia, i ludzi znających te metody. Miała szczęście i zdolność, aby dotrzeć do najlepszych. Jak choćby dr Dariusz Bojanowski, który odważył się w 2007 r.  zastosować wbrew opinii swoich kolegów po fachu (chirurgów) komórki macierzyste, aby pokonać martwicę tkanek i zapewnić ponowne zrośnięcie się Jej kości. Czy Donald VanHowten (autor „Ajurwedy i świadomości ciała”), który uwalniał Jej powięzi z zapisanej powypadkowej traumy. Albo dr Andrea Axt i neurobiolog dr Grażyna Walasek, które przywracały Jej wzorce krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego (w terapii czaszkowo-krzyżowej i terapii polarity). Czy Jacek Paszkowski, który ćwiczył Jej świadomość poprzez ruch metodą Feldenkraisa… I wielu innych; wybaczcie Wszyscy, Którzy pomagali, że Was teraz nie wymieniamy.

Wszyscy związani są z metodami, o których obecnie mogą Państwo wiedzieć więcej, bo Ona – przepracowawszy je na sobie – chciała się tą wiedzą i doświadczeniem z Wami podzielić. Osiągnęła dzięki tej pracy nad sobą znakomite rezultaty: w 2011 r. redagowała już książki, czytała nowości, pisała, samodzielnie się poruszała, była w stanie poprowadzić samochód i zarządzała firmą,  a terapeuci, uznanej wreszcie przez NFZ w Polsce, terapii czaszkowo-krzyżowej wybrali Ją na prezesa Stowarzyszenia. I pomimo orzeczonej przez ZUS po wypadku całkowitej niezdolności do pracy, wykonywała tytaniczne codzienne zadania szefowej firmy, matki i żony, zadziwiając i zarażając otoczenie swoją energią, uśmiechem, pomysłami.

Ze swoim Wydawnictwem zdążyła do końca 2011 r. przygotować i wydać dwanaście unikalnych tytułów, nowatorskich w Polsce, budzących świadomość i inspirujących do pracy ze swoim ciałem, umysłem i duchem. Dwanaście książek, które pomogły Jej lepiej rozumieć możliwości ludzkiej jednostki żyjącej w harmonii ciała, umysłu, ducha i działającej w harmonii z Kosmosem.

Od 27 marca 2012 r. Wydawnictwo VIRGO kontynuuje działalność w formie spółki jawnej, utworzonej przez spadkobierców założycielki.

W dniach 5-6 stycznia 2013 r. udostępniliśmy magazyn naszej księgarni internetowej virgobooks.pl, aby Wszyscy Czytelnicy mogli wybrać sobie dowolne książki wydane przez Virgo Doroty Więckowskiej i za symboliczną opłatą mieć po Niej pamiątkę.Wydawnictwo VIRGO dziś 


Realizując misję Firmy do tej pory wydaliśmy już ponad 60 tytułów, współpracując z 32 Autorami z całego świata.
Naszą pracę wspiera kilkudziesięciu specjalistów (w tym redaktorzy, tłumacze, korektorzy, graficy i inni). Społeczna odpowiedzialność biznesu
  • Mając w pamięci motto pozostawione przez założycielkę Wydawnictwa regularnie dzielimy się z potrzebującymi zarówno naszymi książkami, jak i dochodem ze sprzedaży.
  • Tysiące  publikacji Virgo zasiliły bezpłatnie kilkadziesiąt bibliotek oraz instytucji takich jak Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Chorym Nerwowo i Psychicznie, Areszt Śledczy w Częstochowie, Zakład Karny w Trzebini, SOS Wioski Dziecięce czy Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych.
  • Większość naszych nakładów drukujemy w drukarni, która korzysta w 100% z zielonej energii, pochodzącej z odnawialnych źródeł.
  • W 2021 r. po raz pierwszy wydaliśmy książkę wyprodukowaną z papieru, który w 100% pochodzi z makulatury i posiada certyfikat FSC Recycled, mającą kontrolowany ślad węglowy. Wynagrodzenie zespołu oraz zysk ze sprzedaży tej książki przeznaczone zostały na zalesienie – we współpracy z Fundacją Aeris Futuro posadziliśmy już ponad 300 drzew.Opinie naszych klientów

                           

Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią:

  • w wizytówce Google pod hasłem KSIĘGARNIA INTERNETOWA VIRGO
  • bezpośrednio na virgobooks.pl (w tym przypadku możesz ocenić każdą książkę, dodając opinie przy poszczególnych tytułach).

Twoje zdanie jest ważne dla innych czytelników i dla nas. Dziękujemy!