Misją Wydawnictwa VIRGO jest wspieranie osób poszukujących własnych dróg poza utartymi schematami  poprzez prezentowanie nowych sposobów myślenia o człowieku i świecie oraz inspirowanie do świadomego i zdrowego życia w harmonii ciała, umysłu i ducha.

Wydawnictwo VIRGO powstało w 2006 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie na publikacje integrujące różne dziedziny: psychologię, medycynę, filozofię, fizykę, sztukę - w celu lepszego rozumienia zjawisk dookoła, siebie, innych... Pokazujemy, że dziedziny te są w życiu człowieka powiązane i wzajemnie zależne. 


W naszej ofercie stawiamy na książki budzące świadomość - wspomagające rozwój osobisty i zdrowie, głęboko przemieniające. Prezentujemy dzieła renomowanych autorów, dotąd nieznane w Polsce, od dawna uznane na świecie. Książki, które wydajemy są starannie dobierane i opracowywane, aby zapewnić rzetelną prezentację zagadnień. Pragniemy, aby znak Virgo stał się nie tylko symbolem wartościowych treści, ale i wiarygodnym drogowskazem dla poszukujących czytelników...

Najważniejsza praca w życiu, to praca nad samym sobą. 
Chcemy Ci pokazać, że może ona być również przyjemna!  :-)O ZAŁOŻYCIELCE WYDAWNICTWA
 

Dorota Więckowska-Granicka (5.09.1960 - 5.01.2012)
 

Jej działaniom w ostatnich latach towarzyszyło motto, które przyszło do Niej jesienią 2006 r., po wypadku samochodowym, którego stała się ofiarą. Przez ponad miesiąc - jak sama nam opowiadała później - przebywała w półkuli pełnej światła. Mówiła, że było tam pięknie. Wróciła do naszego realnego świata z mottem, niemal mantrą na ustach:
"ŻYCIE TO PRACA ZBIOROWA". Napisała o tym na swoim blogu:

"Praca to wszystko, co robimy, co myślimy, praca to nasze intencje i słowa.
Praca to cała nasza życiowa aktywność.
Nigdy nie znajdujemy się w pustce, nigdy nie jesteśmy sami.”

Nie dawano Jej już szans po tym wypadku, zdaniem lekarzy miała być inwalidą bez możliwości chodzenia, widzącym połową jednego oka, ze zmiażdżoną twarzoczaszką. Ale Ona – informatyk i menedżer, zaprawiona w bojach w korporacjach (takich jak Hewlett Packard czy SAP) i w wielkich międzynarodowych projektach, nie dała za wygraną. Znalazła metody, pozwalające na przywracanie zdrowia, i ludzi znających te metody. Miała szczęście i zdolność, aby dotrzeć do najlepszych.  Jak choćby dr Dariusz Bojanowski, który odważył się w 2007 r.  zastosować wbrew opinii swoich kolegów po fachu (chirurgów) komórki macierzyste, aby pokonać martwicę tkanek i zapewnić ponowne zrośnięcie się Jej kości. Czy Donald VanHowten (autor „Ajurwedy i świadomości ciała”), który uwalniał Jej powięzi z zapisanej powypadkowej traumy. Albo dr Andrea Axt i neurobiolog dr Grażyna Walasek, które przywracały Jej wzorce krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego (w terapii czaszkowo-krzyżowej i terapii polarity). Czy Jacek Paszkowski, który ćwiczył Jej świadomość poprzez ruch metodą Feldenkraisa… I wielu innych; wybaczcie Wszyscy, Którzy pomagali, że Was teraz nie wymieniamy.

Wszyscy związani są z metodami, o których obecnie mogą Państwo wiedzieć więcej, bo Ona – przepracowawszy je na sobie – chciała się tą wiedzą i doświadczeniem z Wami podzielić. Osiągnęła dzięki tej pracy nad sobą znakomite rezultaty: w 2011 r. redagowała już książki, czytała nowości, pisała, samodzielnie się poruszała, była w stanie poprowadzić samochód i zarządzała firmą,  a terapeuci, uznanej wreszcie przez NFZ w Polsce, terapii czaszkowo-krzyżowej wybrali Ją na prezesa Stowarzyszenia. I pomimo orzeczonej przez ZUS po wypadku całkowitej niezdolności do pracy, wykonywała tytaniczne codzienne zadania szefowej firmy, matki i żony, zadziwiając i zarażając otoczenie swoją energią, uśmiechem, pomysłami.


Ze swoim Wydawnictwem Virgo zdążyła do końca 2011 r. przygotować i wydać dwanaście unikalnych tytułów, nowatorskich w Polsce, budzących świadomość i inspirujących do pracy ze swoim ciałem, umysłem i duchem. Dwanaście książek, które pomogły Jej lepiej rozumieć możliwości ludzkiej jednostki żyjącej w harmonii ciała, umysłu, ducha i działającej w harmonii z Kosmosem.


Od 27 marca 2012 r. Wydawnictwo Virgo kontynuuje działalność w formie spółki jawnej, utworzonej przez spadkobierców założycielki.


W dniach 5-6 stycznia 2013 r. udostępniliśmy magazyn naszej księgarni internetowej virgobooks.pl, aby Wszyscy Czytelnicy mogli wybrać sobie dowolne książki wydane przez Virgo Doroty Więckowskiej i za symboliczną opłatą mieć po Niej pamiątkę.

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności