TAJEMNICE PRZODKÓW

Ukryty przekaz rodzinny

Anne Ancelin-Schützenberger
Dostępne
38,00 zł
Brutto

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy  wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte.

Dostawa do Paczkomatów 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

Książka Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny miała dotąd we Francji osiemnaście wydań, stała się bestsellerem (ponad 500 000 sprzedanych egz.) i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.


nagroda-granice-Tajemnice-przodkow.png

NAJLEPSZA KSIĄŻKA
PSYCHOLOGICZNA I PORADNIK


Główna nagroda
oraz nagroda internautów
w plebiscycie portalu granice.pl

Przyznana podczas 20. Międzynarodowych
Targów Książki w Krakowie

Autorka porusza fascynujący temat międzypokoleniowego przekazywania lęków, nierozwiązanych konfliktów, tajemnic, traum, ukrytej lojalności rodzinnej. Omawia powtarzanie się w rodzie przedwczesnych śmierci, przypadki „dziedziczenia chorób, których nie można uznać za dziedziczne, powtarzanie się w rodzinie wypadków, oraz pojawianie się chorób i wypadków w określonych dniach w roku na przestrzeni kilku pokoleń, czy też utraty zdrowia lub życia, gdy potomkowie są w tym samym wieku, co przodek (syndrom rocznicy).

"Wierność przodkom, nieświadoma, niewidoczna lub ukryta lojalność
ma nad nami władzę: należy ją uwidocznić – uświadomić ją sobie,
zrozumieć, co nas zobowiązuje i nami kieruje oraz, ewentualnie,
przetransformować tę lojalność, aby móc w pełnej wolności żyć swoim życiem."  • Czy któreś z dzieci musiało zastąpić rodziców w opiece nad rodzeństwem?
  • Czy któryś z krewnych zginął tragicznie podczas wojny?
  • Czy ktoś stracił majątek w wyniku wydarzeń historycznych lub na skutek niesprawiedliwości?
  • O czym się w rodzinie milczy?
  • Kto jest jednostką dominującą w rodzie?


W książce znaleźć można zarówno omówienie najważniejszych koncepcji badaczy, którzy od czasów Freuda poruszali temat przekazu międzypokoleniowego, jak i omówienie przypadków z praktyki terapeutycznej autorki, oraz jej instrukcje jak konstruować geneosocjogram i na co należy zwracać uwagę pracując w psychoterapii z transgeneracyjnością.


Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny to przewodnik dla psychoterapeutów i dla wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie.Anne Ancelin Schutzenberger - foto sepia.jpg


prof. Anne Ancelin Schützenberger

(1919 - 2018) profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie, która wprowadziła do psychologii pracę z psychogenealogią i transgeneracyjnością. Tajemnice przodków to książka, która stała się bestsellerem we Francji i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.Podtytuł
Ukryty przekaz rodzinny
Autor
Anne Ancelin-Schützenberger
Przekład
Blanka Łyszkowska
Waga
380 g
Format
145 x 207 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
304
Wydanie
I, 2016
ISBN
978-83-65400-01-7
Virgo
129
Nowy produkt

ZOBACZ TAKŻE

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności