Praktyczne zastosowania

P

Czytelnik znający ofertę Wydawnictwa VIRGO najczęściej myśli o świecie „poza utartymi schematami”, w sposób otwarty choć nie bezkrytyczny. W kategorii „Praktyczne zastosowania” prezentujemy książki przekuwające teorię w praktykę, adresujące realne zagadnienia i problemy w nowy sposób, poza uznanymi paradygmatami. Koncepcje i metody prezentowane w naszych książkach stanowią inspirację do nowego rozumienia świata, a czerpiąc z nich – być może jesteśmy w stanie rozwiązywać praktyczne problemy w nowy sposób: Jakie mogą być zastosowania/ praktyczne użycia wiedzy o poziomach świadomości, powiązanych z nimi emocjami czy wizjami świata wg Hawkinsa a w konsekwencji postawami w tym świecie? Czy można zmienić działanie firmy porządkując relacje rodowe zarówno przez ustawienia hellingerowskie jak też odszukując „brakujące ogniwa” podczas tworzenia genosocjogramu?  Czy stosując technikę uwalniania można pokonać wszystkie życiowe problemy w sposób trwały? I czy stosowanie tej techniki zmienia nie tylko nas ale też nasze otoczenie, rodzinę, firmę? Czy podejmując pracę i pracując w danym zawodzie można korzystać z psychogenealogii? Co latanie może mieć wspólnego z techniką uwalniania? Jak mandala świadomości ciała pomaga w byciu pilotem? 

Czy ćwicząc świadomość ciała np. wg metody Feldenkraisa można zmienić nastawienie do innych ludzi i zacząć pracować nad poprawą komunikacji z nimi ? I czy metoda NVC (Porozumienie bez przemocy) może pomagać w leczeniu chorób?  

A co z totalną biologią? Jak za pomocą pojęcia konfliktu biologicznego wyjaśnić problemy w pracy oraz jak uniknąć zawału serca? Czy można zaplanować okres projektu/celu i z pomocą np. ajurwedy pomagać w narodzinach wymarzonego potomka? Jak stać się lepszym rodzicem uwzględniając triady biologiczne i porządki miłości wg B.Hellingera? Itd….

Wydaje się, że możliwych „kombinacji” i praktycznych aplikacji, prezentowanych w książkach Wydawnictwa VIRGO koncepcji, jest przeogromna ilość – czekają na „swój czas” i „swojego odkrywcę”. Na .. Ciebie?

Czytaj dalej

Nowe spojrzenie na temat sukcesji

Pierwszym przykładem aplikacji wiedzy płynącej z naszych książek jest cykl „Biologika Sukcesji”. 

Kiedy pada hasło „sukcesja firmy” prawie wszyscy przedsiębiorcy, szczególnie ci prowadzący jednoosobową działalność, myślą o testamencie, notariuszu i wielu sprawach formalno-prawnych.

Raczej nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele różnych dyscyplin nauki dotyczy zagadnienie sukcesji, ale przede wszystkim z możliwości patrzenia na sukcesję pokoleniową całościowo, z perspektywy całej jej złożoności, w tym wpływu szeroko pojętej biologii i psychologii na dziedziczenie.

Autor w 1 tomie pt. „Świadomość” wykorzystując pojęcia z zakresu biologii totalnej/ psychobiologii i psychogenealogii, w nowatorski sposób wyjaśnia jak odbywa się sukcesja rodzinnego majątku, a w szczególności pokoleniowa sukcesja firm. 

W momencie pisania tej książki (2022r.) jedynie 13 ze 100 polskich przedsiębiorców dało radę przedłużyć życie własnej firmy do drugiego pokolenia.

Jak pisze Piotr P. Nowak: : „Przygotowanie i pokazanie dzieciom biznesowego testamentu, jest jednym z najważniejszych egzaminów z rodzicielstwa. Ukazuje się wtedy wszystko, czego nauczyliśmy nasze dzieci; widać jak na dłoni miłość, wdzięczność, widać też zazdrość i głupotę. Rozmowa z potomnymi na te tematy to dla wszystkich bardzo ważna życiowa lekcja.

Sukcesja zwyczajowo oznaczała międzypokoleniowy transfer wiedzy, władzy i własności, który powinien tworzyć energię rodową klanu i biznesu jako całości.. A co wspólnego z sukcesją ma biologia? Otóż biologika jest próbą zwrócenia się do wnętrza prawdy na temat sukcesji”

Zapraszamy do świata książek budzących świadomość!

Odkryj także inne kategorie: