DUCHOWE POŁOŻNICTWO

Intymność narodzin

Ina May Gaskin
1 (liczba ocen)
Dostępne
81,50 zł 163,00 zł -50%
Brutto

Ten bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik pomaga odnaleźć kobiecie jej pierwotną siłę i uczynić okres ciąży i porodu głębokim, transformującym przeżyciem. Znajdziesz tu również liczne historie porodowe, które jednocześnie uczą, wzruszają i inspirują.

Ina May Gaskin praktykuje model położnictwa skoncentrowany na kobiecie. Jej bogate doświadczenie przyjęcia tysięcy porodów domowych, uczyniło z niej eksperta porodów naturalnych, który ma wiedzę i doświadczenie niedostępne w toku typowych studiów medycznych. Książka jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla położnych, doul i lekarzy. 

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

"Podczas porodu kobieta staje się mniej indywidualną jednostką, a bardziej żywiołem,
tak jak tornado, wulkan, trzęsienie ziemi, huragan, kierującym się własnymi zasadami."

Czego dowiesz się z tej książki?

Jak dbać o siebie podczas ciąży i jak się przygotować do porodu.

Zmiany podczas ciąży oraz drobne niedogodności i jak sobie z nimi radzić.

Wskazówki dla matki i ojca na czas porodu.

Jak ufać mądrości własnego ciała i przeżyć poród tak, by był on bezpiecznym i świadomym doświadczeniem.

Podstawy kobiecej anatomii.

Przebieg porodu naturalnego w poszczególnych fazach oraz wskazówki jak je wspierać.

Metody zmniejszania bólu porodowego bez zastosowania leków, w tym o roli masażu i dotyku.

O endorfinie, oksytocynie i współpracy między partnerami podczas porodu.

Metody zmniejszenia do minimum ryzyka interwencji medycznych w czasie porodu.

Jak powinna wyglądać współpraca między kobietą a lekarzem i położną.

O ryzyku, jakie niesie znieczulenie i cięcie cesarskie.

Co może pójść nie tak i jak wyglądają wówczas interwencje.

Powikłania i urazy poporodowe. 

Dbanie o siebie po porodzie i ćwiczenia przywracające napięcie mięśni.

Co robić przy problemach z karmieniem i jak mieć więcej mleka.

Co robić kiedy noworodek płacze.

O roli dotyku i budowaniu więzi z noworodkiem.

Ponadto książka zawiera opowieść o niezwykłej historii Iny May Gaskin – o tym jak stała się położną i jak zdobywała wiedzę o porodach naturalnych w swojej społeczności w latach 70. Dlaczego ściągały do niej kobiety z całych Stanów Zjednoczonych, byle tylko urodzić w jej towarzystwie? Co ważnego ma do powiedzenia na temat wspierania procesu naturalnych narodzin?

Fundacja rodzic po ludzku
Książka objęta jest patronatem 
Fundacji Rodzić po Ludzku
"Gdy rodzi się dziecko, cały Wszechświat musi się przesunąć i zrobić mu miejsce."


Polskie wydanie "Duchowego położnictwa" zostało skonsultowane przez kilkunastoosobowy zespół, którego członkowie praktykują i nauczają innych. W gronie konsultantów jest również mgr Irena Chołuj - położna, która wykształciła i przygotowała do zawodu rzesze położnych w Polsce. Jest autorką Posłowia do polskiego wydania książki.


ze Słowa wstępnego prof.dr.hab. M.Musielaka (UM Poznań) – fragmenty:

Sława metod i technik naturalnego porodu Iny May przekroczyła granice Stanów Zjednoczonych. Ciekawą wydaje się odpowiedź na pytanie, jakie są źródła tej niesamowitej popularności „Duchowego położnictwa"? Wydaje się, iż z jednej strony jest to tęsknota za obecnością przy porodzie osób bliskich, tkwiąca głęboko w świadomości wielu młodych kobiet, których to nie matki, lecz częściej babki doświadczyły porodu w domu; z drugiej strony to niekiedy lęk rodzących i ich rodzin przed wszechobecną technicyzacją nowoczesnej sali porodowej, gdzie dominuje sterylność, medyczny język, a także profesjonalny dystans personelu do rodzącej.

Wpływ na zainteresowanie książką Iny May mają także oczekiwania wielu młodych kobiet w Polsce, które m.in. pod wpływem akcji „Rodzić po Ludzku" domagają się prawa do wyboru miejsca porodu, położnej, obecności osoby bliskiej czy pozycji rodzenia.
(…) lektura „Duchowego położnictwa" napawa optymizmem. Pokazuje bowiem, że powszechny w naszej kulturze stan obaw i lęków przed porodem pozaszpitalnym jest w dużej części kreowany przez zmedykalizowaną opiekę nad matką i dzieckiem. Coraz bardziej świadomymi takiej sytuacji są studentki położnictwa, które coraz częściej sięgają do książki Iny May Gaskin „Duchowe położnictwo, która właśnie ukazuje się w języku polskim.

ze Słowa wstępnego prof.dr.hab. E. Dmoch-Gajzlerskiej (UM Warszawa) – fragmenty:

Rozwój technologii powoduje, że zbyt wiele osób zapomina, że każde narodziny dziecka to doświadczenie duchowe. Ina May Gaskin uważa, że sakrament narodzin należy do ludzi i nie powinien być zawłaszczony przez system szpitalnictwa nastawiony na zysk. Zarówno rodzice, jak i dzieci potrzebują opieki położnych podczas delikatnego i bezbronnego okresu ciąży, porodu oraz w okresie poporodowym. Są to głęboko humanistyczne tezy i o tym jest ta książka.


Ina May Gaskin Duchowe położnictwoIna May Gaskin 

Jedna z największych ekspertek w dziedzinie położnictwa na świecie. W swojej karierze przyjęła ponad 2000 porodów domowych. Posiada wyjątkową wiedzę i doświadczenie w przyjmowaniu porodów naturalnych. Podczas ponad 40 lat jej działalności nie zmarła ani jedna rodząca.
Gdy skończyła 69 lat, jej nazwisko stało się znakiem jakości położnictwa domowego. Jest jedyną położną w historii, której imieniem nazwano technikę położniczą (tzw. „manewr Gaskin). Założyła Farm Midwifery Center w Tennessee.
29 września 2011 r. Ina May Gaskin otrzymała nagrodę Right Livelihood Award zwaną „alternatywną Nagrodą Nobla.ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Intymność narodzin
Autor
Ina May Gaskin
Przekład
Joanna Janisiewicz
Waga
1160 g
Format
202 x 254 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
512
Wydanie
I, 2011
ISBN
978-83-62842-00-1
Virgo
011
Nowy
1 (liczba ocen)

"must read" dla przyszłych mam
Jedna z ważniejszych - obok "W głębi kontinuum" - książek, które przeczytałam będąc w ciąży. Zmieniła bardzo wiele w moim podejściu do porodu, pomogła zaufać własnej intuicji i mądrości ciała. Polecam z pełnym przekonaniem!
Iza 2022-11-09

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności