DUCHOWE POŁOŻNICTWO

Intymność narodzin

Ina May Gaskin
Dostępne
81,50 zł 163,00 zł -50%
Brutto

Pierwsze polskie wydanie kultowej publikacji Iny May Gaskin. Książka stanowi szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą, napisana na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów domowych. Jest to dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i doświadczenia niedostępne w toku typowych studiów medycznych, jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla dla położnych, doul i lekarzy. 

Dostawa do Paczkomatów 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

"Gdy rodzi się dziecko,
cały Wszechświat musi się przesunąć i zrobić mu miejsce."


Duchowe położnictwo to pierwsze polskie wydanie kultowej publikacji SPIRITUAL MIDWIFERY Iny May Gaskin - znanej również bardzo dobrze polskim położnym. Książka stanowi szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą, napisana na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów domowych. Jest to dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i doświadczenia niedostępne w toku typowych studiów medycznych, jest inspiracją dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla położnych i lekarzy.

29 września 2011
Ina May Gaskin otrzymała nagrodę
Right Livelihood Award
zwaną „alternatywną Nagrodą Nobla.


 

"Podczas porodu kobieta staje się mniej indywidualną jednostką, a bardziej żywiołem, tak jak tornado, wulkan, trzęsienie ziemi, huragan, kierującym się własnymi zasadami."


Książka prezentuje szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą, napisane na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów domowych. To dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i wieloletnie doświadczenia, niedostępne w toku typowych studiów medycznych. Jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla położnych i lekarzy. Ten bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik pomaga odnaleźć kobiecie jej pierwotną moc i uczynić okres ciąży i porodu głębokim, transformującym przeżyciem. Pokazuje nie tylko sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie – czyniąc go tym samym łatwiejszym i bardziej bezpiecznym, lecz również sposób, w jaki przyszli rodzice mogą doświadczyć duchowej natury procesu narodzin.

Część książki stanowią też  opowieści kobiet, których naturalne porody są źródłem inspiracji oraz praktycznych wskazówek.

Polskie wydanie "Duchowego położnictwa" zostało skonsultowane przez kilkunastoosobowy zespół, którego członkowie praktykują i nauczają innych. W gronie konsultantów jest również mgr Irena Chołuj - położna, która wykształciła i przygotowała do zawodu rzesze położnych w Polsce. Jest autorką Posłowia do polskiego wydania książki.Polskie wydanie Duchowego położnictwa
objęte jest patronatem
Fundacji Rodzić po Ludzku

Duchowe położnictwo Ina May Gaskin

 ze Słowa wstępnego prof.dr.hab. M.Musielaka (UM Poznań) – fragmenty:

Sława metod i technik naturalnego porodu Iny May przekroczyła granice Stanów Zjednoczonych. Ciekawą wydaje się odpowiedź na pytanie, jakie są źródła tej niesamowitej popularności „Duchowego położnictwa? Wydaje się, iż z jednej strony jest to tęsknota za obecnością przy porodzie osób bliskich, tkwiąca głęboko w świadomości wielu młodych kobiet, których to nie matki, lecz częściej babki doświadczyły porodu w domu; z drugiej strony to niekiedy lęk rodzących i ich rodzin przed wszechobecną technicyzacją nowoczesnej sali porodowej, gdzie dominuje sterylność, medyczny język, a także profesjonalny dystans personelu do rodzącej.


Wpływ na zainteresowanie książką Iny May mają także oczekiwania wielu młodych kobiet w Polsce, które m.in. pod wpływem akcji „Rodzić po Ludzku domagają się prawa do wyboru miejsca porodu, położnej, obecności osoby bliskiej czy pozycji rodzenia.

(…) lektura „Duchowego położnictwa napawa optymizmem. Pokazuje bowiem, że powszechny w naszej kulturze stan obaw i lęków przed porodem pozaszpitalnym jest w dużej części kreowany przez zmedykalizowaną opiekę nad matką i dzieckiem. Coraz bardziej świadomymi takiej sytuacji są studentki położnictwa, które coraz częściej sięgają do książki Iny May Gaskin „Duchowe położnictwo, która właśnie ukazuje się w języku polskim.ze Słowa wstępnego prof.dr.hab. E. Dmoch-Gajzlerskiej (UM Warszawa) – fragmenty:

Rozwój technologii powoduje, że zbyt wiele osób zapomina, że każde narodziny dziecka to doświadczenie duchowe. Ina May Gaskin uważa, że sakrament narodzin należy do ludzi i nie powinien być zawłaszczony przez system szpitalnictwa nastawiony na zysk. Zarówno rodzice, jak i dzieci potrzebują opieki położnych podczas delikatnego i bezbronnego okresu ciąży, porodu oraz w okresie poporodowym. Są to głęboko humanistyczne tezy i o tym jest ta książka.
Ina May Gaskin – jedna z największych ekspertek w dziedzinie położnictwa na świecie. W swojej karierze przyjęła ponad 2000 porodów domowych. Posiada wyjątkową wiedzę i doświadczenie w przyjmowaniu porodów naturalnych. Podczas ponad 40 lat jej działalności nie zmarła ani jedna rodząca.

Gdy skończyła 69 lat, jej nazwisko stało się znakiem jakości położnictwa domowego. Jest jedyną położną w historii, której imieniem nazwano technikę położniczą (tzw. „manewr Gaskin). Założyła Farm Midwifery Center w Tennessee.
Podtytuł
Intymność narodzin
Autor
Ina May Gaskin
Przekład
Joanna Janisiewicz
Waga
1160 g
Format
202 x 254 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
512
Wydanie
I, 2011
ISBN
978-83-62842-00-1
Virgo
011
Nowy produkt

Zobacz także

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności