Wydajemy autorów będących specjalistami w swoich dziedzinach, uznanych na świecie.

Anne Ancelin-Schützenberger

Profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie, która wprowadziła do psychologii pracę z psychogenealogią i transgeneracyjnością. Tajemnice przodków to książka, która stała się bestsellerem we Francji i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii.

   

Gerard Athias

Urodzony w 1957r. w Tulonie jako astmatyk z egzemą  już od 5 roku życia chciał być lekarzem. Ukończywszy studia medyczne przez 10 lat praktykował we własnym gabinecie. Czuł się jednak wyjątkowo daleko od Hipokratesa i jego całościowej wizji człowieka. Początkowo stosując medycynę chińską zaczął zbliżać się do emocji swoich pacjentów. Najgłębszej zmiany w swojej praktyce dokonał po zapoznaniu się z Totalną Biologią. Uznając, że każdy pacjent i jego przypadek jest inny zrezygnował z członkostwa w Izbie Lekarskiej, aby nie być zobowiązany do posługiwania się wobec swoich pacjentów zunifikowanymi bezosobowymi  procedurami.  Wyleczył się z własnych chorób, pomógł tysiącom pacjentów.

Alfred R. Austermann

Psycholog Instytutu Ustawień Systemowych i Terapii Traumy w Berlinie. Od wielu lat pracuje metodą ustawień systemowych oraz autorską metodą leczenia traumy Aqua Release Healing. Autor książek.

 

Bettina Austermann

Dyplomowany pracownik socjalny, praktyk psychoterapii. Od wielu lat pracuje metodą ustawień systemowych oraz autorską metodą leczenia traumy Aqua Release Healing. Autorka książek.

 

Serge Boimare

Dyrektor Centrum Medyczno-Psychologiczno-Pedagogicznego Claude Bernard w Paryżu.

Karierę rozpoczął jako nauczyciel i jest specjalistą od interwencji wobec uczniów mających duże trudności w uczeniu się.

Od ponad trzydziestu lat stosuje podejście psycho-pedagogiczne do dzieci i młodzieży, które odmawiają podjęcia nauki w szkole, pracując nad mediacją kulturową i czytając z nimi teksty z literatury klasycznej lub mitologii.

Mary Bond 

Po uzyskaniu tytułu magistra tańca na UCLA studiowała u Idy Rolf, pomysłodawcy terapii ciała znanej jako integracja strukturalna. 

W 1994 roku zaczęła nauczać kursów ruchu i pracy z ciałem, a obecnie jest kierownikiem Wydziału Ruchu The Rolf Institute® of Structural Integration w Boulder, CO. Prowadzi również warsztaty dostosowane do potrzeb i zainteresowań różnych grup, takich jak biegacze, tancerze, instruktorów jogi i pilates, masażystów.

Jej artykuły ukazywały się w magazynach takich jak Massage, Shape, Men's Fitness, Somatics Journal oraz Massage and Bodywork.

Mieszka w Kalifornii.

    

Bruce Burger

M.A., R.P.P., jest założycielem Heartwood Institute, jednego z czołowych ośrodków, prowadzących profesjonalne kursy masażu i psychologii somatycznej. Instytut, położony w pobliżu Garberville, Kalifornia, istnieje już ponad 30 lat jako społeczność oraz instytut edukacyjny. Burger otrzymał stopnie naukowe na Uniwersytecie Pensylwanii i New School for Social Research. Był członkiem kadry Uniwersytetu Newady i Uniwersytetu Rutgersa. Odkąd w roku 1972 porzucił karierę akademicką, dużo podróżował i studiował w Azji oraz w Indiach.

  

Partap Chauhan

jest lekarzem ajurwedyjskim - Ayurvedacharyą, autorem, wykładowcą. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad, Indie - gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi, Indie.

Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy - w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Dr Chauhan popularyzuje Ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych. Jego projekt telemedycyny, TeleDoc, przyniósł mu w 2003 r. nagrodę ONZ. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego Lekarza Ayurwedyjskiego od Prezydenta Indii.

(Foto: Anna Wawrzycka-Atach)

 

Tomasz Chodkowski 

szczęśliwy mąż Urszuli Anny. Ojciec trzech synów: Mikołaja, Jakuba i Igora, który w swojej ponad dwudziestoletniej karierze zawodowej miał okazję obserwować tysiące szczęśliwych dzieci. W tym samym czasie spotkał bardzo niewielu szczęśliwych dorosłych ludzi.

Ukończył Studium Podyplomowe - Akademię Psychologii Przywódców, opracowaną i prowadzoną wspólnie przez Grupę Firm Doradczych Values i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowe studia MBA Executive na Akademii Leona Koźmińskiego.

Obecnie prowadzi projekty doradcze i szuka możliwości propagowania życia w radości.

Dawson Church

jest nagradzanym pisarzem popularyzującym wyniki badań naukowych.

Przeprowadził dziesiątki badań klinicznych i założył National Institute for Integrative Healthcare (Narodowy Instytut Integracyjnej Opieki Zdrowotnej), aby promować nowe, przełomowe terapie. Poprzez swój program Veterans Stress Project, w ciągu ostatniej dekady zaoferował bezpłatne leczenie ponad 20 000 weteranów wojennych z PTSD.

Bruno Clavier

jest psychoanalitykiem i psychologiem klinicznym. Był założycielem Gavroche Cultural Committee na Sorbonie, kilkanaście lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej, był zawodnikiem i trenerem sztuk walki, wokalistą i autorem tekstów. Studiował matematykę i języki orientalne. Zajmuje się psychoanalizą transgeneracyjną dzieci i dorosłych. Prowadzi wykłady z psychogenealogii we Francji, Belgii i w innych krajach.

Rosemary Feitis 

D.O., uczęszczała do Barnard College i University of California w Berkeley. Początkowo pracowała z dr Rolf nad książką o Rolfingu (Rolfing, The Integration of Human Structure) i w końcu przeszła trening w tym zakresie w 1969 r. Przez wiele lat intensywnie pracowała z dr Idą Rolf, “utrzymując noworodka (jakim był rolfing) przy życiu, jak powiedziała kiedyś dr Rolf. Odkrywała także interesujące aspekty potencjału ruchowego człowieka (human potential movement). W 1978, widząc potrzebę mniej formalnej książki o rolfingu, wydała Rolfing and Physical Reality, będącą zbiorem cytatów z wykładów dr Rolf. Wraz z Luisem Schultzem są współwydawcami książki zatytułowanej Remembering Ida Rolf - zbioru historii o twórczyni rolfingu. Dr Feitis otrzymała tytuł osteopaty w 1990 r. i obecnie prowadzi prywatną praktykę rolfingu i homeopatii w Nowym Jorku.

Moshe Feldenkrais

Fizyk, inżynier, naukowiec, sportowiec, jeden z pierwszych w Europie, który zdobył czarny pas w judo. Na Sorbonie (Paryż) uzyskał doktorat z fizyki, później pracował w laboratorium Joliot-Curie. 

W ciągu swojego życia zmagał się z przewlekłą kontuzją kolana, gdy wyczerpał medyczne możliwości przywrócenia zdrowia, postanowił, że usprawni się sam. Podczas swoich studiów i ćwiczeń, znalazł  zależności między samoświadomością, procesem uczenia się i ruchem. Swoją wiedzę o mechanice i ruchu ludzkim wykorzystał do tego, by nauczyć się jak znów poruszać się bez bólu. Zaprowadziło go to do odzyskania pełnej sprawności. Ostatecznie porzucił swoją karierę fizyka i całkowicie poświęcił się pracy z ludźmi w zakresie reedukacji ruchowej. Stał się znany na całym świecie dzięki autorskiej metodzie zwiększania świadomości ciała dzięki specjalnym ćwiczeniom, które opracował i rozwinął w ciągu swojego życia.

Ina May Gaskin 

Jedna z największych ekspertek w dziedzinie położnictwa na świecie. W swojej karierze przyjęła ponad 2000 porodów domowych. Posiada wyjątkową wiedzę i doświadczenie w przyjmowaniu porodów naturalnych. Podczas ponad 40 lat jej działalności nie zmarła ani jedna rodząca.

Gdy skończyła 69 lat, jej nazwisko stało się znakiem jakości położnictwa domowego. Jest jedyną położną w historii, której imieniem nazwano technikę położniczą (tzw. „manewr Gaskin). Założyła Farm Midwifery Center w Tennessee.

29 września 2011 r. Ina May Gaskin otrzymała nagrodę Right Livelihood Award zwaną „alternatywną Nagrodą Nobla.

Roger Gilchrist

uczył się biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej bezpośrednio od Franklyna Sillsa, ojca tej metody.  Był asystentem Sillsa podczas szkoleń w Stanach Zjednoczonych. Uczy terapii czaszkowo-krzyżowej i medycyny energetycznej w wielu krajach, prowadził wykłady z tych dziedzin dla Narodowego Instytutu Zdrowia (U.S.A). Gilchrist jest założycielem Instytutu Dobrego Zdrowia, który organizuje szkolenia w zakresie medycyny holistycznej.

David R. Hawkins 

David R. Hawkins (1927-2012), dr nauk medycznych, renomowany psychiatra, badacz, nauczyciel duchowy i wykładowca. Autor wielu artykułów i książek, w tym jednej wspólnie z laureatem nagrody Nobla, Linusem Paulingiem.

Dr Hawkins prowadził zakrojone na szeroką skalę badania nad ludzką świadomością. Jego znakiem rozpoznawczym jest pionierska, znana już na całym świecie „Mapa poziomów świadomości” (Map of Consciousness®), opisana po raz pierwszy w cieszącej się niesłabnącą popularnością książce Siła czy moc, przetłumaczonej na ponad dwadzieścia języków.


Dotychczas w Wydawnictwie Virgo ukazały się następujące książki Davida R. Hawkinsa:

  • Przywracanie zdrowia - 2012, wyd. II – 2022,
    przeł. Katarzyna Dumińska
    (Healing and Recovery, 2009)

  • Mapa poziomów świadomości - 2023
    przeł. Bożena Pierga
    (The map of consciousness explained. A Proven Energy Scale to Actualize Your Ultimate Potential, 2020)

Bert Hellinger 

w wieku 20 lat wstąpił do katolickiego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Studiował filozofię i teologię na Uniwersytecie w Würzburgu, po czym został wysłany do diecezji Mariannhill w Południowej Afryce, gdzie skończył kolejne studia zdobywając University education Diploma. Później został wysłany do diecezji Mariannhill jako duszpasterz, a następnie pracował jako dyrektor jednej z najlepszych szkół dla rdzennych mieszkańców w Południowej Afryce. W Afryce zapoznał się z wiedzą na temat dynamiki grupowej, którą z sukcesem stosował w swojej szkole. Po 16 latach posługi w Południowej Afryce został przeniesiony z powrotem do Niemiec, gdzie w Würzburgu prowadził seminarium duchowne Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill.

Po dwóch latach opuścił zarówno zakon, jak i stan kapłański. Rozpoczął studia w dziedzinie psychoanalizy, które ukończył jako psychoanalityk z państwowym dyplomem. Jednocześnie oferował warsztaty dotyczące dynamiki grupy, poszerzając je krok po kroku o metody, w których kształcił się w szeroko zakrojony sposób.

Od 1979 roku zaczął praktykować ustawienia rodzin, z którymi przede wszystkim łączy się jego nazwisko. Jest twórcą ustawień rodzin, które są metodą porządkowania splątanych i zerwanych więzów ludzkich. Prowadzą w głąb, ku pojednaniu tego, co w naszym ludzkim pojęciu wydaje się niemożliwym do pojednania. Do innej świadomości i innego wymiaru miłości — miłości ducha.

    

Sophie Hellinger 

Przez wiele lat wspomagała zdrowie ludzkie przy pomocy Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), po ślubie z Bertem Hellingerem w 2002 roku wraz z mężem rozwijała "Ustawienia Rodzin" w Original Hellinger Familienstellen. Była aktywna jako równorzędny partner u boku Hellingera w jego seminariach i przedstawieniach, wspierając tym samym ludzi w odnajdywaniu szczęśliwszego życia. 

Założyła szkołę Hellinger®, by kolejne osoby mogły u źródła poznawać prawa życia wykryte przez Berta Hellingera i dołączyć do grona terapeutów Rodzin.

Opracowała także metodę energetyczną Cosmic Power®.

Jest autorką wielu książek, przetłumaczonych na kilka języków.

okładka Własne szczęście I 

Elisabeth Horowitz 

Terapeutka, wykładowczyni, założycielka Francuskiego Towarzystwa Psychogenealogicznego w 2000 roku, autorka książek.

Od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w badaniu i analizie drzewa genealogicznego i historii rodzinnych.

Damian Janus

psycholog, filozof i religioznawca. Posiada specjalizację z psychologii klinicznej i psychoonkologii. Szkolił się w terapii Gestalt, psychoanalizie i metodzie ustawień systemowych. Pracuje jako psychoterapeuta, coach i wykładowca. Prowadzi szkolenia z metody ustawień systemowych. Zainteresowania: fizyka, historia nauki i techniki.

Aktualne wydarzenia i szkolenia prowadzone przez Damiana Janusa dostępne są na stronie: rozwiazaniasystemowe.pl

Kimberly Ann Johnson

jest doulą, terapeutką seksuologicznej pracy z ciałem, praktykiem doświadczania somatycznego oraz matką. Jest jedną z założycieli School for Postparum Care (Szkoły Pielęgnacji w Połogu), gdzie szkoli specjalistów okołoporodowych i terapeutów pracy z ciałem w zakresie pielęgnacji kobiet. Prowadzi prywatną praktykę w kalifornijskim Encintas i Los Angeles, specjalizuje się w pomocy kobietom w ich przygotowaniach do porodu, leczeniu ran oraz traum poporodowych oraz odnalezieniu ich pełnej ekspresji seksualnej.

Wojciech Karczmarzyk

Certyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.

Szkolenie w zakresie Rolfingu® odbywał w Londynie na British Academy of Rolfing Structural Integration oraz w Monachium na European Rolfing Assiociation  e.V. 

Posiada ponad 25 letnie doświadczenie z jogą i medytacją. Jest jedynym w Polsce - certyfikowanym - nauczycielem jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli i Mary Stewart. Swoje kwalifikacje w tym zakresie zdobywał w Londynie, gdzie m. in. asystował w zajęciach Giovanniemu Felicioni. Od kilku lat prowadzi kursy nauczycielskie z zakresu jogi powięziowej w ujęciu integralnym.

(Foto: Barbara Bogacka)

 okładka "Stan naturalny"

Michael Kern

D.O., R.C.S.T., M.I.Cr.A., N.D.,terapeuta czaszkowo-krzyżowy, osteopata i naturopata. Uczy terapii czaszkowo-krzyżowej od 1987 roku i jest wiodącym międzynarodowym nauczycielem propagującym biodynamiczne podejście tej terapii. Prowadzi kursy terapii czaszkowo-krzyżowej w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz we Włoszech. Założyciel i wykładowca Craniosacral Therapy Educational Trust w Londynie oraz wykładowca w College of Osteopaths, Uniwersytetu w Westminster oraz International Cranial Association. Książka "Mądrość ciała" jego autorstwa została przetłumaczona na 8 języków. 

(Foto: Anna Wawrzycka-Atach)

Emilia Kulpa-Nowak 

Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez przemocy (NVC), coachem i mamą dwóch cudownych nauczycieli, którzy zaprowadzili mnie do niezwykłego świata komunikacji, emocji, potrzeb i porozumienia. Pomagam rodzicom, parom i każdemu, kto tego chce - wprowadzać do swojego życia więcej przestrzeni, porozumienia i jasności oraz budować relacje oparte na zaufaniu, współpracy i zrozumieniu. Robię to poprzez warsztaty, konsultacje indywidualne i kursy on-line m.in. na temat poczucia własnej wartości, złości, wstydu i rozwoju osobistego w zgodzie z ideą Porozumienia bez przemocy. W moim kursie "Latawiec czy ptak?" wzięło udział już ponad 10 000 rodziców gotowych do wspierania swoich dzieci w rozwijaniu zdrowego poczucia własnej wartości. Tworzę platformę szkoleń NVCLab.pl - Laboratorium Porozumienia bez Przemocy oraz od ponad 3 lat szkolę i piszę dla wydawnictwa Virgo.

Bill L. Little

Starszy pastor kościoła Christ Memorial Baptist Church w St. Louis, gdzie Little służy od 1959 roku. Przybył tam świeżo po ukończeniu East Texas Baptist College w Marshall w Teksasie.

Little pracował jako doradca onkologiczny w szpitalach w St. Louis i przez siedemnaście lat był stałym doradcą medialnym w KMOX Radio, filii radia CBS w St. Louis. Służył także jako psycholog sportowy i doradca narkotykowy dla drużyn baseballowych St. Louis Cardinals i Seattle Mariners na początku lat 80-tych.

Aktywny mówca - prowadził wykłady dla piwowarów z Anheuser-Busch, kierowników projektów i administratorów Associated General Contractors of America oraz licznych pracowników sprzedaży. Prowadził konferencje na temat alkoholizmu, relacji małżeńskich i rodzinnych, stresu, komunikacji, zarządzania i motywacji. East Texas Baptist University przyznał mu nagrodę J. Wesley Smith Award jako wybitnego absolwenta roku 2004.

Jed McKenna

To niezwykle tajemnicza postać. Niewiele o nim wiadomo. Być może w ogóle jego nazwisko to pseudonim. Niektórzy zastanawiają się, czy w ogóle taka osoba jak Jed McKenna istnieje. Inni twierdzą, że Jed McKenna jest oświeconym nauczycielem. Ponoć lubi poezję Whitmana, prowadził aśram w Iowa gdzie kilku jego uczniów osiągnęło oświecenie.

  

Patrick Obissier

jest terapeutą i nauczycielem Dekodowania Biologicznego, które przejął bezpośrednio od Christiana Flèche’a (twórcy Biogenealogii).

Patrick Obissier od ponad 40 lat zajmuje się terapiami holistycznymi, aby poznać prawdziwą rolę choroby w życiu człowieka i społeczeństwa.

Mieszka we Francji.

Richard C. Overly

Jest założycielem i jednym z dyrektorów Instytutu Gentle Bio-Energetics w Asheville w Północnej Karolinie. Rozpoczął naukę u Evy Reich w 1985 roku i po pięciu latach został jej asystentem. We wczesnych latach 90-tych podjął działania w celu zachowania wkładu Evy Reich w świat terapii poprzez publikowanie jej osiągnięć i narzędzi pracy. Stworzył  też program szkoleniowy, aby szerzyć wiedzę na temat całego procesu. (Eva była oddana swojej pracy i zbyt zajęta terapią oraz szkoleniami, nie miała więc czasu na jej opisanie, jednak brała udział w edycji książki Richarda.) W 1997 r. Richard pomógł założyć Instytut Gentle Bio-Energetics, organizację non-profit, której celem jest udostępnianie pracy Evy Reich jak najszerszej grupie zainteresowanych.

Franz Ruppert

Dyplomowany psycholog, psychoterapeuta, jest profesorem na Katholische Stiftungsfachhochschule w Monachium oraz prowadzi własną praktykę. Autor licznych publikacji dotyczących tematu traumy i pracy ustawieniowej, będących centralnym punktem jego zawodowych zainteresowań. Prowadzi w Niemczech i na całym świecie regularne seminaria grupowe dotyczące rozwiniętej przez niego metody terapii traumy.

R. Louis Schultz

Ph.D., ukończył kurs Rolfingu w 1973. W następnym roku stworzył program nauczania anatomii dla The Rolf Institute i został nauczycielem Rolfing Movement. Prowadził warsztaty dla rolferów w wielu stanach w USA a także Niemczech, Włoszech, Anglii, Brazylii i Australii. W 1972 roku dr Schultz odszedł na emeryturę z University of Colorado School of Medicine and Dentistry, gdzie zajmował pozycję profesora i przewodniczącego Wydziału Biologii Człowieka. Jest autorem ponad czterdziestu publikacji naukowych. Tytuł doktora fizjologii otrzymał na University of Wisconsin w 1955 r.

Rupert Sheldrake

brytyjski biolog - jeden z najbardziej innowacyjnych naukowców naszych czasów. Twórca teorii pola morfogenetycznego i rezonansu morficznego. Był adiunktem Royal Society (Towarzystwa Królewskiego) oraz dyrektorem do spraw dydaktycznych Wydziału Chemii i Biologii Komórkowej w Clare College, Cambridge University w Anglii. Autor i współautor książek przełożonych na osiem języków. Obecnie mieszka w Londynie.

Rupert Sheldrake jest autorem ponad 80 prac naukowych i 10 książek. Studiował w Cambridge University, gdzie obronił doktorat z biochemii oraz w Harvard University, gdzie studiował filozofię i historię nauki. Zdobywca licznych stypendiów, pracownik naukowy. Na Wydziale Biochemii w Cambridge prowadził badania nad rozwojem roślin oraz starzeniem się komórek; razem z Philipem Ruberym odkrył mechanizm transportu auksyn (hormonów roślinnych). W okresie 1968-1969 badał rozwój flory lasu deszczowego na Wydziale Botaniki Uniwersytetu Malajów w Kuala Lumpur. W latach 1974-1985 pracował jako fizjolog w instytucie rolniczym w Hajdarabadzie (Indie), gdzie pomógł opracować system uprawy, stosowany dziś szeroko przez tamtejszych chłopów.

Franklyn Sills

Jest dziekanem Polarity Therapy Educational Trust oraz dyrektorem centrum szkoleniowego terapii holistycznych Karuna w Devon (Wielka Brytania).

Karolina Staszak

kobieta, mama trzech chłopców, żona, pisarka, czasem ilustratorka i malarka. Absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uwielbia kolor fioletowy i turkusowy, mocno gorzką czekoladę, filmy (sf, fantasy) i pracę w galerii sztuki, gdzie odnalazła swoje miejsce. Nie przepada za gotowaniem, technologicznymi nowinkami. Źle znosi spóźnialstwo oraz konflikty. Kocha: słuchać jak jej mąż gra na gitarze, czytać książki, czarną jak heban kawę, spacery po lesie oraz szum liści tańczących na wietrze.

Autorka książek: „Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie” (wyd. Zwierciadło 2022), „Endometrioza” (wyd. Mando 2020), „Co teraz? Moja ukochana została matką!” (wyd. WasPos 2018), „Dom pięknych snów” (wyd. Skrzat 2018), „Gdziekolwiek serce twoje…” (wyd. WasPos 2018).

Richard Stiegler

psychoterapeuta, trener, nauczyciel medytacji.

Założyciel szkoły SEELEundSEIN, w ramach której odbywają się szkolenia w nurcie psychologii transpersonalnej.

Olga Szemley-Goudineau

Pochodzi z artystycznej rodziny, więc ma sztukę we krwi.

Jest pełną pasji dla życia w harmonii z naturą joginką i podróżniczką, która odwiedziła pięć kontynentów.

Opracowała Yogattractive, całkowicie naturalną metodę odmładzania twarzy i szyi w oparciu o wielowiekowe tradycje pielęgnacyjne Azji oraz podstawy naukowe wypracowane na Uniwersytecie w Cambridge.

Stale tworzy również unikatowe mozaiki, cieszące się międzynarodowym uznaniem.

Marek Uglorz

Teolog i filozof, teoretyk i praktyk, teoterapeuta i naturoterapeuta.

Zajmuje się interpretacją tekstów religijnych, nie tylko biblijnych. Opowiada je w taki sposób, aby słuchacz poczuł się ich bohaterem, a wypowiadane słowa odmieniały myśli i emocje. Jego misją jest odkrywanie duchowych tajemnic, przekazywanie dobrej wiadomości o cudownej przyszłości, dzielenie się mądrością i uzdrawianie ran. Dla osiągnięcia tych celów wypracował własną metodę terapii duchowej oraz biblioterapii. Korzysta z inspiracji, które czerpie z życia i działalności Jezusa z Galilei, a także z doświadczeń holistycznej medycyny ciała i ducha, wreszcie starych duchowości Zachodu i Wschodu.

Rekolekcjonista i wykładowca, którego można posłuchać w każdym zakątku kraju. Zaangażowany w dwa projekty autorskie: Akademia Świadomego Życia oraz Laboratorium Śląskiej Duchowości. Z zamiłowania ogrodnik i hodowca ptaków. Mąż i ojciec.