WARSZTATOWNIA:

AJURWEDA. Jak dbać o siebie i być zdrowym - dr Partap Chauhan

Egzmplarze z autografem autora - do wyczerpania zapasów!
Ajurweda to najstarszy holistyczny system medyczny. Jest kompleksowym i bogatym źródłem mądrości aktualnym do dziś. 
Książka dr. Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla lekarzy, terapeutów i osób ćwiczących jogę a także kopalnia wiedzy dla wszystkich poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie.

oprawa: twarda, format: 170x240 mm, stron: 320

Przeczytaj fragment i spis treści 
klikając w "Zajrzyj do środka" na okładce

Więcej szczegółów

054

78,00 zł

Ajurweda pokazuje jak osiągnąć i utrzymać pełnię zdrowia za pomocą diety i stylu życia. Uczy, jak za pomocą prostych sposobów dostępnych dla każdego zmienić jakość swojego życia. Wielu szuka pomocy w nowoczesnej medycynie, która ma do zaoferowania całą gamę tabletek i często nie dociera do źródła choroby. Alternatywą dla tych rozwiązań jest powrót do naturalnych metod leczenia - najstarszą z nich i przez wieki sprawdzoną jest właśnie ajurweda.


"Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym" znaleźć można wskazówki jak zadbać o oczyszczenie ciała, wyciszyć umysł i dotrzeć do własnej duszy. Dr Partap Chauhan w książce omawia podstawowe koncepcje i terminy ajurwedy, tworząc podstawy do dalszego studiowania.

 

Dzięki tej książce:

  • sprawdzisz, jakim typem konstytucji jesteś
  • poznasz najlepszą dla siebie dietę
  • rozpoczniesz oczyszczanie z toksyn naturalnymi, nieinwazyjnymi sposobami
  • nauczysz się jak zwiększać swoją odporność
  • odkryjesz naturalne sposoby regeneracji, dzięki którym odzyskasz witalność, energię i wewnętrzny spokój

 

 

 

O AUTORZE:

Ajurweda Jak dbać o siebie Dr Partap
Dr Partap Chauhan
jest lekarzem ajurwedyjskim - Ayurvedacharyą, autorem, wykładowcą. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad, Indie - gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi, Indie.

Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy - w 1995 r. stworzył stronę internetową z baza wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskim Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Dr Chauhan popularyzuje Ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. W Indiach jest bardzo znany - jego programy telewizyjne o zdrowiu, są nadawane na głównych kanałach telewizji indyjskiej, ogląda je ponad 20 milionów ludzi.


Dr Partap Chauhan jest autorem bestsellerowych książek: Eternal Health („Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym” - polskie wydanie listopad 2014), Eternal Beauty („Ajurweda i piękno”- polskie wydanie Virgo 2015), Ayurvedic Home remedies („Ajurweda. Domowe sposoby leczenia” – polskie wydanie Virgo 2015.


Dr Partap Chauhan jest stałym współpracownikiem kilku międzynarodowych czasopism. Przeprowadził kilkaset warsztatów zarządzania stresem dla urzędników rządowych, naukowców i kadry kierowniczej takich firm jak IBM, Nokia i Airtel.


Z powodzeniem współpracuje z wieloma organizacjami zagranicznymi, takimi jak Grida Group (Litwa), ParamAyu (Chorwacja), Terre-du-Ciel (Francja), Ajurveda Academy (Łotwa), Ajurweda.pl (Polska), Ananda Association (Francja) , Health Promotion Co., Ltd. (Japonia), Daewoong Pharmaceuticals (Połudn. Korea), Namaste Ayurveda (Meksyk), and Kripalu Center for Yoga & Health (USA).


Dr Partap Chauhan jest członkiem wielu krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń medycznych, przewodniczącym Międzynarodowej komórki Stowarzyszenia Lekarzy Ajurwedyjskich w Indiach (AIIMGA). Wykłada Ajurwedę m.in.: w Ayurveda Gurukula w Japonii, Ayurveda Academy na Litwie.


Jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych, a jego projekt telemedycyny, TeleDoc, przyniósł mu w 2003 r. nagrodę ONZ. Otrzymał również nagrodę dla najlepszego Lekarza Ayurwedyjskiego od Prezydenta Indii.


 

Ciekawostki:

Dr Partap Chauhan przyjeżdza do Polski regularnie od 15 lat.

Wykłada, prowadzi kursy, udziela konsultacji.

Wykształcił juz ponad 100 polskich konsultantów ajurwedy!

 

Więcej ciekawostek i informacje o aktualnych wydarzeniach
na oficjalnym polskim fanpage dr. Partapa Chauhana:

https://www.facebook.com/pages/Dr-Partap-Chauhan-PL


Filmy i wywiady video:

Film Ayurveda & Western Psychiatry - bardzo ciekawy film z udziałem dr. Partapa Chauhana,
do obejrzenia na Vimeo. Zobacz trailer
:

"Dr Partap Chauhan in conversation with Mr. Kuba from Poland",
czyli Jakub Godawa rozmawia z dr. Partapem Chauhanem - cykl programów
nakręconych w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach,
dostępny na You Tube z polskimi napisami:
 

 


 

Oceń 
Agnieszka Robakiewicz
2015-03-12

Powrót do korzeni Matki medycyny

Niedawno została wręczona mi ta o to nowa pozycja dotycząca ajurwedy.
Pierwsza pozytywna myśl i uwaga jest techniczna, ale cieszyłam się z niej przez cały dzień.
Nie wiem jak Wy, ale ja notorycznie gubię zakładki do książek, a zdarza mi się czytać kilka w jednym czasie i ciągle przekładać zakładki…
Dlatego tak proste rozwiązanie jak wbudowana zakładka (sznureczek) uważam za genialne ;)

Książka jest napisana zrozumiałym, prostym językiem. W ręce wpadało mi wiele pozycji dotyczących wschodnich metod leczenia, ajurwedy i niestety dość często były albo pisane językiem, który kompletnie nie był zrozumiały albo treść nie była kompletna i chaotyczna co po prostu uniemożliwiało zrozumienie sedna…

„Ajurweda Jak dbać o siebie i być zdrowym” nie ma w sobie takiego ryzyka. Absolutnie każdy w mig pojmie zasady jakimi rządzi się Matka medycyny. Autor dr Partap Chauhan zadbał o to, aby wyjaśnić o co chodzi z tą ajurwedą kompleksowo…

Całość opinii na stronie:
http://agnieszkarobakiewicz.wix.com/joga#!POWR%C3%93T-DO-KORZENI-MATKI-MEDYCYNY-CZYLI-AJURWEDA-JAK-DBA%C4%86-O-SIEBIE-I-BY%C4%86-ZDROWYM/c12xl/159FA0F3-7D76-47F6-8CF4-49B5FE4180B6

Oceń 
Magdalena Nowosad
2015-02-19

Naprawdę dobra książka

Na pewno poszerza horyzonty, jeżeli macie otwarty umysł na wszystko co Was otacza... To co szczególnie przykuło moją uwagę, to metodyka leczenia poszczególnych dolegliwości oczywiście tylko i wyłącznie składnikami naturalnymi. Omówione są między innymi: anemia, astma, reumatyzm, depresja, grypa, przeziębienie, kaszel, menopauza, menstruacja, migrena, ból głowy, niestrawność choroby skóry - to tylko część z poruszanych tutaj zagadnień. Dodatkowo wymienia niektóre zioła i od razu można wiedzieć na co są najlepsze i w jakich proporcjach.

Całość opinii na:
http://www.missjoga.pl/2015/02/w-wolnej-chwili.html

Oceń 
Maria Lewandowska
2014-11-21

Teoria i praktyka

Czytam z prawdziwą przyjemnością, bo wszystko ułożone jest przejrzyście. Trochę teorii i trochę praktyki. Kilka przepisów juz wypróbowałam! Bardzo dobrze działa na mnie "złote mleko" i formuła odtruwająca organizm "anty-Ama" - dziekuje doktorowi za umieszczenie w książce tych przepisów! :)

  • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję !

Napisz swoją recenzję

AJURWEDA. Jak dbać o siebie i być zdrowym - dr Partap Chauhan

AJURWEDA. Jak dbać o siebie i być zdrowym - dr Partap Chauhan

Egzmplarze z autografem autora - do wyczerpania zapasów!
Ajurweda to najstarszy holistyczny system medyczny. Jest kompleksowym i bogatym źródłem mądrości aktualnym do dziś. 
Książka dr. Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla lekarzy, terapeutów i osób ćwiczących jogę a także kopalnia wiedzy dla wszystkich poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie.

oprawa: twarda, format: 170x240 mm, stron: 320

Przeczytaj fragment i spis treści 
klikając w "Zajrzyj do środka" na okładce

Napisz swoją recenzję

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: