Daj się poprowadzić życiu - David R. Hawkins

Czy droga duchowego przebudzenia jest ciężką pracą? W jakim stopniu mamy wpływ na to, co wydarza się w tej podróży? Czy mamy wpływ na to, jak daleko uda nam się dotrzeć? I czy w ogóle istnieje daleko i blisko w kontekście rozwoju świadomości?

David R. Hawkins człowiek, który odniósł ogromny sukces zawodowy, finansowy i stał się dla wielu osób nauczycielem duchowym, oddaje wszystkie te osiągnięcia boskiej łasce. Napisał wiele fascynujących książek dotyczących drogi duchowego przebudzenia – autorstwo ich wszystkich przypisał nie sobie a Najwyższej Świadomości, Bogu. Bo według tego, co pisze Hawkins, nie istnieje jednostkowe Ja. Dlatego również rozwój duchowy nie należy do końca do nas.

Książka „Oko w oko z Jaźnią” to świetny przewodnik dla osób szukających odpowiedzi na bardziej podstawowe i zaawansowane pytania dotyczące drogi duchowego poznania.

Czy możemy zaplanować cel? 

Mapa Poziomów Świadomości Hawkinsa jest wspaniałym narzędziem, bo nadaje kierunek wyprawie. Można dzięki niej prześledzić jakie stany emocjonalne, wizje świata i Boga rezonują z konkretnym poziomem świadomości. Jednak to jedynie drogowskaz. To, dokąd dotrzemy, nie zależy już do końca od nas.

Możemy podjąć różne działania, które będą wspierać duchowy rozwój. W innej książce – „Technika uwalniania”, autor opisuje możliwość podjęcia samodzielnej pracy na rzecz uwalniania starych programów, uwięzionych w ciele emocji i oporu. Wszystko to wspiera proces rozwoju. Jednak nadal nie gwarantuje, że dojdziemy dokładnie tam, dokąd chcemy.

Bo o tym decyduje jedynie boska wola. Nasza dusza nie jest naszą własnością a jedynie emanacją boskiej świadomości. To, co „należy” do nas to ego. Jeśli podejdziemy do tematu duchowości poprzez swoje ego, to jedyne co możemy wzmocnić to ego duchowe, a nie duszę.

To znacząca różnica. To, czy nastąpi skok świadomości, jest wynikiem wyższej łaski. Nieprzyjemna wiadomość – ale wyłącznie dla duchowego ego. Bo to ono rości sobie prawo do postępu. Potrzebuje mieć powód do osobistej dumy.

Co od nas zależy? 

Czy w takim razie w ogóle coś od nas zależy? Jak najbardziej! Odpuszczenie kontroli ego nie oznacza ignorancji. Każdy z nas ma pewną możliwość decydowania o swoim życiu – wolę.

Intencja chęci poznania, gotowość do przyjmowania nowej wiedzy i odpuszczania oporu, możliwość zaufania wyższej inteligencji niż własna, pokora do bycia częścią większej całości. To wystarczająco dużo.

Mamy wybór czy wybieramy to, co nas wzmacnia, czy przeciwnie – trwamy przy toksycznych związkach, złych nawykach. Czy cieszy nas pozytywne, czy negatywne?

Informacje, zdarzenia, doświadczenia, nowi ludzie na naszej drodze – wszystko to pojawia się wtedy, kiedy nastąpi gotowość na ich przyjęcie. Jednak czy otworzymy się na to – to jest już nasza odpowiedzialność. Wbrew pozorom, to czasami trudne wybory. Hawkins efekty tych decyzji nazywa Karmą.

Pasja a presja

Żaden etap podróży nie jest gorszy ani lepszy. Świadomość rozwija się na swoich warunkach. Hawkins porównuje te etapy do cegieł potrzebnych do zbudowania domu. Żadna nie jest ważniejsza od innej, wszystkie są tak samo potrzebne.

Pasja do poznania – to jedno. Presja ego na rozwój to drugie. Gdy możemy traktować wewnętrzny wzrost z pasją i miłością, to nie jest możliwe, żeby nie pojawiły się na naszej drodze odpowiednie osoby, informacje i możliwości.

Lęk o efekt nie ma sensu – bo każdy spełnia się w ramach potencjału, który jest dostępny na dany moment. W tym sensie możemy się naprawdę wyluzować i robić swoje. Nie ma potrzeby napinać żadnej struny – dźwięk popłynie dokładnie taki, jaki ma popłynąć. A w każdym momencie życia jesteśmy dostrojeni do otwartych przed nami możliwości.

Anna Szulc-Rudzińska - psycholog, psychoterapeutkaOKO W OKO Z JAŹNIĄ
Przed którą nic nie jest ukryte

David R. Hawkins

Książka zawiera szczegółowy opis zaawansowanych stanów świadomości i doświadczeń autora tradycyjnie określanych mianem oświecenia. Wykracza poza odwieczne opozycje między nauką a religią oraz między ego a duchem. 
RZECZYWISTOŚĆ, DUCHOWOŚĆ A CZŁOWIEK WSPÓŁCZESNY
David R. Hawkins

Autor wyjaśnia, że ludzkie życie na ziemi jest optymalnym środowiskiem dla postępu świadomości i odkrycia duchowej rzeczywistości, dzięki której wszelkie życie jest transformowane, aby ujawnić przyrodzoną doskonałość samego istnienia. 

PRAWDA CZY FAŁSZ
Metoda rozróżniania i przykłady kalibracji
David R. Hawkins

Autor omawia wyniki wielu kalibracji. Opierając się na uzyskanych wynikach, przenikliwie diagnozuje zarówno zjawiska kulturowe, jak i sytuację społeczno-polityczną współczesnego świata.
DOŚWIADCZANIE RZECZYWISTOŚCI
Na drodze do oświecenia
David R. Hawkins

Autor, który doświadczył wysokich stanów świadomości, demaskuje najpowszechniejsze błędy postrzegania i ukryte mechanizmy ego.

TECHNIKA UWALNIANIA
Podręcznik rozwijania świadomości
David R. Hawkins

Autor krok po kroku opisuje prostą i skuteczną metodę, która pozwala uwolnić się od negatywnych emocji i stanów umysłu, by w pełni cieszyć się miłością, zdrowiem i szczęściem.

SUKCES JEST DLA CIEBIE
David R. Hawkins

Czy można rozwijać świadomość w pracy zawodowej, w biznesie? Co przyciąga, promuje i buduje sukces, a nie wymaga wysiłku?
PRZYWRACANIE ZDROWIA
David R. Hawkins

Książka przedstawia koncepcję zakładającą wykorzystanie świadomości w radzeniu sobie z całą gamą ludzkich problemów, takich jak stres, alkoholizm, różne choroby, strach i poczucie straty, i inne.
PRZEKRACZANIE POZIOMÓW ŚWIADOMOŚCI
David R. Hawkins

Szczegółowy przewodnik rozwoju świadomości i samodoskonalenia omawiający sposób pokonywania kolejnych etapów duchowej ewolucji w oparciu o Mapę Świadomości. 


SIŁA CZY MOC
Ukryte determinenty ludzkiego zachowania
David R. Hawkins

Pierwsza książka dr. Hawkinsa będąca wprowadzeniem do Mapy Świadomości i badań kinezjologicznych, przetłumaczona dotąd na ponad 25 języków.
okladka ego z ramkaEGO A PRAWDZIWY TY
Mądrość niezbędna do przekroczenia umysłu i urzeczywistnienia Jaźni
David R. Hawkins

Kolekcja inspirujących cytatów na temat ego, umysłu i duchowego oświecenia autorstwa eksperta rozwoju świadomości.
Każda z tych nauk, jeśli zostanie wdrożona w sposób bezpośredni, ujawnia prawdę i może mieć ogromny wpływ na Twoje życie.
W tej książce wybrane nauki z obszernego dorobku dr. Davida R. Hawkinsa poprowadzą cię przez proces urzeczywistnienia, poddania, transformacji i wyzwolenia z ograniczeń ego.
Dr Hawkins zaleca, byśmy czytając książkę, dążyli raczej do tego, by „poznać” niż „dowiedzieć się o”. „Poznać” implikuje subiektywne doświadczenie; „dowiedzieć się o” oznacza gromadzenie faktów. 
Książka zawiera blisko 400 cytatów z wcześniejszych dzieł Hawkinsa.

baner

Udostępnij tę treść