Jak kalibruje ulubiona muzyka i sport?

 David Hawkins
Fragment z książki "Prawda czy fałsz" Davida R. Hawkinsa:

Wszystko, co istnieje w fizycznym (np. budynki, parki i zwierzęta), mentalnym (np. przekonania, myśli), emocjonalnym (np. nienawiść, lęk i pragnienie) albo duchowym obszarze (np. miłość, zaufanie albo współczucie) można skalibrować. Każdy dający się skalibrować poziom odzwierciedla istotę stopnia prawdy, wyrażonej w spektrum, które ma wielką pragmatyczną wartość.(…)

Skalibrowane dane są wynikiem ponad dwustu pięćdziesięciu tysięcy kalibracji, które zostały wykonane od połowy lat 70-tych XX w., jako projekty badawcze przez doświadczonych ekspertów. One są bezosobowe i nie odzwierciedlają osobistej opinii. Komentarz pojawiający się po każdej grupie tabel, jest oddzielony od surowych danych. (Jeśli nie znasz wcześniejszych  książek Davida Hawkinsa, tutaj możesz przeczytać o jego badaniach i kalibracjach).

Bez wątpienia niektóre dane będą niezgodne z osobistymi albo społecznymi opiniami, co potwierdza, że powierzchowność i esencja nie tylko nie są identyczne, ale również czasem są zatrważająco, skrajnie rozbieżne, do takiego stopnia, że powszechne ludzkie przekonania są często dokładnym przeciwieństwem prawdy. Liczne pozorne różnice znikają po refleksji i, jak koan zen, okazują się być niezwykle dobroczynne i pouczające. Najlepszą postawą jest oddanie prawdzie, zamiast spierania się z fałszem. Należy powtórzyć, że fałsz nie jest przeciwieństwem prawdy, ale jej brakiem, i że preferowanie czekolady nie wymaga nienawidzenia i oczerniania wanilii. Konkretne kalibracje ulegają zmianie, gdy zmieniają się warunki i intencje ludzi. Kalibracje przedstawione na wykresach zostały zaczerpnięte z bazy danych dziewięciu tysięcy kalibracji wykonywanych pod koniec 2003 roku i przez cały rok 2004.(...)

 

Życie codzienne

WWW (sieć ogólnoświatowa) – zawartość  50-445

Internet, system (nie zawartość)  205
Yahoo.com    206
Google.com    209
Polityczni karykaturzyści  190
Pieniądze  205
Seks  250
Poligamia  145
Ziemia (planeta)   200
Jedzenie   200
Wegetarianizm   205
Jedzenie, błogosławione robione w domu  215
Jedzenie, błogosławione robione przez maszynę  207
Ciasteczka robione dla rodziny  520
Eutanazja   200
Feminizm    320

Godne uwagi jest to, że Internet kalibruje na wiarygodne 205-208, włączając w to jego główne wyszukiwarki. Natomiast, zawartość materiału, który pojawia się w Internecie odzwierciedla cały zakres ludzkiej świadomości, kalibrujący od 50 do 445. Jest więc on obecnie największym źródłem dezinformacji.

Rzekoma satyra politycznych karykaturzystów w rzeczywistości jest przebiegłą formą szkalowania, co wskazuje jej poziom kalibracji 190. Niekiedy nawet wydaje się celowo złośliwa, z oczywistą intencją zranienia albo zaszkodzenia znienawidzonemu celowi.

Pieniądze kalibrują jako neutralne, a seks jest na 250. Oba najwyraźniej są same w sobie neutralne, ale różnicę stanowi intencja, w jakiej są używane.

Dość znaczącym odkryciem jest skalibrowana różnica między błogosławionym i niebłogosławionym jedzeniem. Robiony przez maszynę chleb z lokalnego supermarketu kalibruje na 180, ale pobłogosławiony wznosi się ponad 200. Jeżeli jedzenie robione jest w domu, podnosi się z początkowych 200 do 209, a jeśli jest błogosławione, wznosi się do 215. Pokazuje to, że wprowadzenie ludzkiej świadomości duchowej i intencji zmienia pole. Udowadnia również, że sama modlitwa jest czymś więcej, niż tylko pobożnymi życzeniami.(...)

 

Energia muzyki – współczesna muzyka (nie osobowość):

Beatles, The          460
Bocelli, Andrea      550
Country Western     255
Disco                       235
Fitzgerald, Ella          465
Gangsta, Rap, Gothic, Heavy Metal, Punk Rock  35-95
Hip Hop         270
Pop Rock             205
Rolling Stones        340
Santana            515

Muzyka – klasyczna

Bach, J.S.         530
Beethoven, L.    510
Chopin, F.         500
Czaikowski, P.   550
Hayden, F.         490
Kolędy bożonarodzeniowe  550
Mozart, A.            540
Schubert, F.    460

Widzimy, że wpływ współczucia, miłości i energii serca skutkuje niezwykle wysokimi kalibracjami, które oznaczają oddanie dla piękna, zarówno estetycznego, jak i emocjonalnego. Jest to również zjawisko fizjologiczne, czego dowodzi ‘gęsia skórka’ zachwyconej publiczności, która również często płacze z radości.

Energia muzyki klasycznej ma bardzo pozytywny wpływ na późniejsze zachowania oraz zdolność uczenia się i zwiększa poziom świadomości. Przyczynia się do bardziej zaawansowanego rozwoju połączeń i wzorów neuronowych. Co ciekawe, powoduje też wyższe zdolności matematyczne i przejście od niższego do wyższego umysłu. Kontakt z muzyką klasyczną w dzieciństwie i wczesnym okresie życia rodzi pociąg do spokoju, prawdy i piękna, oraz awersję do przemocy, fałszu i prostackiej wulgarności.

Rock-and-roll, hip-hop i disco, a także muzyka country and western cieszą się szerokim uznaniem, w którym sam rytm niesie niewidoczną energię, która budzi w ludziach radość życia, a taniec jest zbiorową celebracją. Interesujące jest przyjrzenie się różnicy w poziomie świadomości muzyki Beatlesów i muzyki Rolling Stonesów. W utworach Beatlesów słychać oddanie dla muzyki jako twórczej sztuki. Ostatecznie grupa rozwiązała się z powodu indywidualności jej członków, z których każdy podążył za własną muzą. Natomiast grupa The Rolling Stones występuje od ponad 30 lat, scalana przez oddanie dla grupy podobne do tego, jakie występuje w drużynach sportowych.

Na niższych poziomach kalibracji muzyka staje się głównie sensualistyczna i wysławia najniższe elementy człowieczeństwa, gloryfikując gwałt, przestępczość, przemoc, czy śmierć. (...)

 

Sporty i hobby

Aikido   260
Bieganie   350
Boks    180
Feldenkraisa ćwiczenia  410
Gimnastyka   320
Golf      400
Hazard     180
Kolarstwo  350
Koszykówka    345
Mistrzostwa świata 490
Nieczysta gra   120
Piłka nożna 450
Pływanie 310
Polowanie na gołębie/wiewiórki   65
Sporty ekstremalne   110
Szachy   415
Tai chi    305
Taniec, sala balowa   475
Tenis  350
Walki byków, psów lub kogutów      35
Wspinaczka górska    205
Wyścigi samochodowe   200

Sporty można z grubsza podzielić na wyczynowe i rekreacyjne – oba kalibrują dość wysoko, a zatem reprezentują entuzjazm, przyjemność czerpaną z gry oraz spontaniczność i zabawę, kojarzące się z młodością i jej fizycznym wigorem. Z wiekiem szachy, brydż i golf zapewniają pożytki rekreacji, które kalibrują na bardzo pozytywny poziom.

Sporty i hobby kalibrujące poniżej 200, czerpią energię z wrodzonych, prymitywnych, zwierzęcych poziomów rywalizacji i walki, której towarzyszą okrzyki i podziw tłumu. U podłoża tych tak zwanych sportów jest zabijanie, nie dla rywalizacji, ale dla samego zabijania, bardzo prymitywny poziom świadomości. (Rzymska arena, na której walczyli gladiatorzy, kalibruje na 80.)(...)

 

Filmy

American Beauty     380
Bonnie i Clyde   105
Casablanca    385
Czarnoksiężnik z Oz   450
Doktor Żywago  415
Gwiezdne wojny    250
Harry Potter    215
Lot nad kukułczym gniazdem  160
Matrix      165
Mechaniczna pomarańcza    70
Milczenie owiec      45
Obcy          145
Pasja (skrócona)    395
Pasja (nieskrócona)   190
Piękny umysł  375
Pretty Woman   375
Szczęki    140
Titanic   405
Wielki błękit    700
Władca Pierścieni    350

Zdecydowanie amerykański produkt eskalował, żeby stać się ogólnoświatowym przemysłem, którego symbolem jest Hollywood. Jest niezrównaną formą sztuki, gdyż obejmuje grę aktorską, taniec, muzykę, kinematografię i dramat oraz twórczą inżynierię i technologię, która wykorzystuje najlepsze dostępne talenty. (Powyższe kalibracje określają poziom świadomości przedstawionego materiału, a nie jakość samego filmu, np. horrory mają być na tym poziomie a zatem artystycznie znakomite, co zaznaczone jest przez kalibracje poniżej 100.)

Godne uwagi jest to, że wyjątkowy film, Wielki błękit, który został odnotowany w Siła czy Moc, kalibrował na zdumiewające 700. Za fabułą kryła się ujęta w szerszym kontekście Jedność całego życia i możliwość wyboru wiecznego albo fizycznego życia. Zamysł Pasji jest bardzo uczciwy (kal. 490), ale długotrwałe sceny tortur/przemocy obniżają ogólną kalibrację. Gdyby usunięto tych 10 minut rażących szczegółów, powstały film kalibrowałby na 395.

Artysta musi zdecydować, które aspekty życia uwydatnić przez swoje artystyczne przedsięwzięcia, a więc media mają istotny wpływ na społeczne obyczaje i systemy przekonań. Odzwierciedla się to w ogólnej kalibracji hollywoodzkiego przemysłu filmowego (kal. 180).(...)

 

Nauka – teoria

Biopole   460
Chaosu Teoria  455
Czarnej Dziury Teoria  (Hawking)   455
Darwinowska Teoria Ewolucji   450
Dinozaurów Wyginięcia Teoria     200
Dynamika Nielinearna  460
E = mc2     455
„Gazów cieplarnianych” teoria ocieplania się ziemi   Nieprawda
Gen „Boga”   Nieprawda
„Holograficzny Wszechświat”   395
Kalibracja Świadomości   605
Kwantowa Mechanika    460
Magnetyczne pole Ziemi słabnie    Prawda
Morfogenetyczne Pola (Sheldrake)  460
Newtonowska Zasada Przyczynowości  460
„Równoległego Wszechświata” Teoria   Nieprawda
Świadomość Jako Skutek Aktywności Neuronowej    140
„Wielkiego Wybuchu” Teoria Źródła Wszechświata  Nieprawda
Wyginięcia Dinozaurów Teoria   200
Ziemia ociepla się z powodu skażenia  Nieprawda
Ziemia ociepla się z powodu cykli słonecznej magnetycznej powierzchni  455
Ziemia powoli zmienia bieguny magnetyczne  460

Co ciekawe, widzimy, że wszystkie główne teorie naukowe, które przeważnie mają naturę matematyczną, kalibrują między 450 a 460, wliczając w to mechanikę kwantową. Kalibrowanie poziomów jest pragmatycznie użyteczne, ponieważ liczba poniżej 200 wskazuje, że dalsza praca jest stratą czasu, energii i pieniędzy (np. teoria równoległego wszechświata). Jest jakieś ograniczenie, na które wskazują bieżące teorie o wyginięciu dinozaurów, które opierają się przede wszystkim na założeniu, że nastąpiły wielkie globalne zmiany, zamiast na badaniu zmian ewolucyjnych i natury samego życia, jakie występowało w tamtym czasie.(...)

 

POLECAMY WYDANE PO POLSKU KSIĄŻKI DAVIDA R. HAWKINSA


DOŚWIADCZANIE RZECZYWISTOŚCI
(wyd. Virgo 2018)

Autor, który doświadczył wysokich
stanów świadomości, demaskuje
najpowszechniejsze błędy postrzegania
i ukryte mechanizmy ego.


TECHNIKA UWALNIANIA
(wyd. Virgo 2015)

Autor krok po kroku opisuje prostą 
i skuteczną metodę, która pozwala 
uwolnić się od negatywnych emocji 
i stanów umysłu, by w pełni cieszyć 
się miłością, zdrowiem i szczęściem.
SUKCES JEST DLA CIEBIE
(wyd. Virgo 2014)

Czy można rozwijać świadomość w
pracy zawodowej, w biznesie?
Co przyciąga, promuje i buduje sukces,
a nie wymaga wysiłku?OKO W OKO Z JAŹNIĄ
(wyd. Virgo 2014)

Zawiera szczegółowy opis zaawansowanych
stanów świadomości i doświadczeń autora
tradycyjnie określanych mianem oświecenia.
Wykracza poza odwieczne opozycje między
nauką a religią oraz między ego a duchem. koladka przywracanie zdrowiaPRZYWRACANIE ZDROWIA
(wyd. Virgo 2012)

Przedstawia koncepcję zakładającą
wykorzystanie świadomości w radzeniu sobie
z całą gamą ludzkich problemów, takich jak stres,
alkoholizm, różne choroby, strach i poczucie straty,
i inne.okladka przekraczanie poziomowPRZEKRACZANIE POZIOMÓW ŚWIADOMOŚCI
(wyd. Virgo 2012)

Szczegółowy przewodnik rozwoju świadomości
i samodoskonalenia omawiający sposób
pokonywania kolejnych etapów duchowej ewolucji
w oparciu o Mapę Świadomości. 

 


SIŁA CZY MOC
(wyd. Virgo 2016)

Pierwsza książka dr. Hawkinsa
będąca wprowadzeniem do Mapy Świadomości
i badań kinezjologicznych,
przetłumaczona dotąd na ponad 25 języków. 

RZECZYWISTOŚĆ, DUCHOWOŚĆ A CZŁOWIEK WSPÓŁCZESNY
(wyd. Virgo 2022)

Autor wyjaśnia, że ludzkie życie na ziemi
jest optymalnym środowiskiem dla postępu
świadomości i odkrycia duchowej rzeczywistości,
dzięki której wszelkie życie jest transformowane,
aby ujawnić przyrodzoną doskonałość samego istnienia.EGO A PRAWDZIWY TY
(wyd. Virgo 2023)

Kolekcja inspirujących cytatów na temat ego,
umysłu i duchowego oświecenia autorstwa
eksperta od ludzkiej świadomości. 
Czy chcesz porzucić postrzeganie siebie takim,
jakim ego sądzi, że jesteś? Czy chcesz pójść dalej
i wiedzieć, że samo ego jest iluzją?

Udostępnij tę treść