Kontynenty piękna wg Olgi Szemley-Goudineau

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, która poświęca dużo uwagi swojemu wyglądowi czy taką, która wklepuje rano krem i biegnie do swoich obowiązków, to nie da się chyba podważyć, że każda z nas czuje się lepiej w swojej skórze, kiedy jest ona nawilżona, jędrna i ma żywy kolor.

Takie cechy przejawia nasze ciało, kiedy żyjemy w zdrowiu i harmonii. Współcześnie z każdej strony kuszone jesteśmy metodami, które mają skutecznie wpłynąć na nasze ciała. Warto jest poświęcić trochę czasu, by osiągnąć ten sam efekt (a może znacznie lepszy?) w bezpieczny, bezinwazyjny sposób.

Książka „Rytuały piękna” Olgi Szemley-Goudineau będzie wsparciem dla każdej osoby, która ceni sobie naturalność i zdrowie. Doceni ją też każdy, kto ma w sobie ciekawość i otwartość na upiększające skarby różnych kultur. Bo tymi skarbami autorka dzieli się bardzo obficie!

Kontynenty piękna

Autorka opisała swoje podróże pod kątem kultury piękna. Tego, jak w danym kraju jest ono postrzegane i wyrażane. Jakimi kolorami, zapachami, tatuażami i makijażem podkreślana jest indywidualność.

A podróże to nie byle jakie – odwiedziła 5 kontynentów, mieszkała w 7 różnych krajach. Zjeździła piękny kawał świata. Podzieliła się refleksjami, ale również kobiecymi patentami - od przepisów na ziołowe parówki po masaże twarzy i skóry głowy.

Zdrowie wypisane na twarzy

Nie tylko zgarbione plecy albo nadwaga pokazują, że nasz tryb życia nie jest dla nas właściwy i obciąża ciało. Z naszej twarzy można wyczytać schorzenia konkretnych organów, błędy w diecie, nadmiar w spożyciu alkoholu.

Wprawne oko po tym, jak rozmieszczone są wypryski na twarzy, oceni – czy osoba nadużywa nabiału, cukru, glutenu lub alkoholu. Czy skóra jest blada, gdzie się przebarwia, gdzie puchnie, wysusza się, czy opadają powieki? Wszystko wypisane jest jak na... dłoni ;)

Przyjemne z pożytecznym

Masaż twarzy nie tylko wspiera naturalny i zdrowy wygląd skóry, ale może też skutecznie wypływać na holistyczne uzdrawianie ciała. Znajomość refleksologii umożliwia wpływ na nasze ograny wewnętrzne. Dzięki uciskaniu konkretnych punków na twarzy możemy stymulować pracę płuc czy wątroby!

Olga Szemley – Goudineau dzięki autorskim ilustracjom zdradza też tajemne punkty „spustowe”, dzięki którym można szybko uwolnić się od bólu głowy. Przeprowadza przez etapy masażu ajurwedyjskiego. Tłumaczy, jak i co opukiwać, by pozbyć się nadmiaru limfy, który wpływa na opuchnięcia twarzy.

Powrót do natury

Alternatywą dla drogich kosmetyków są olejki naturalne, rytuały pielęgnacyjne i masaże. Swoją drogą to ciekawe, jak bardzo oddaliliśmy się od tego, co od zawsze mamy pod ręką. Matka natura zadbała o wystarczający asortyment pod względem wszelkich składników zawartych w kwasach, olejach i krzemionkach. A działanie ziół na skórę jest nieocenione. Wystarczy miska z gorącą wodą, olejek i ręcznik -  i salon piękności gotowy!

Ćwiczenia mięśni twarzy — Yogattractive

Jak podkreśla autorka, która dodatkowo jest instruktorką jogi – mięśnie nie kończą się na obojczykach! W naszej szyi i twarzy jest ich cała masa! Dzięki wiedzy eksperckiej można skutecznie stymulować je tak, by utrzymały swoja sprawność znacznie dłużej, a tym samym przedłużyć swój młody wygląd.

Książka „Rytuały piękna” pełna jest opisów i porad jak stosować ćwiczenia na konkretne partie twarzy. Pomocne będą jeżyki do ćwiczeń i patyczki. Praktyka Jogattractive wspiera jędrność skóry, rozluźnia napięcia, poprawia ukrwienie. Jak widać same plusy – a to wszystko można osiągnąć w naturalny, bezinwazyjny sposób.

Instrukcje podane w książce umożliwiają  samodzielne stosowanie ćwiczeń, ale istnieje również możliwość skorzystania z porad instruktorki w bezpośrednim kontakcie lub on-line.

Uroda to nie moda

Uroda to przede wszystkim zdrowie. Piękna twarz to taka, której właścicielka emanuje wewnętrznym spokojem, łagodnością, pasją. Każdy nasz konflikt emocjonalny wpływa na napięcie w mięśniach. Zmarszczone czoło, zaciśnięte wargi, przymrużone oczy, bruzdy na czole to efekt wielu lat życia w stresie. Poza naturalną prewencją – stosowaniem rytuałów, naturalnych kwasów, olejków, masażu, stosowaniem ćwiczeń całościowych i naszych nowoodkrytych mięśni twarzy – warto równolegle dbać o wewnętrzną harmonię i kontakt ze sobą. Nasze piękno zewnętrzne tylko na tym skorzysta!

Anna Szulc-Rudzińska - psycholog, psychoterapeutka


RYTUAŁY PIĘKNA
Joga twarzy metodą Yogattractive
Olga Szemley-Goudineau

„Znajdziesz tu mnóstwo wskazówek, jak naturalnie i skutecznie dbać o urodę. Zabiorę Cię w podróż na pięć kontynentów, gdzie wspólnie przyjrzymy się trikom, jakie stosują kobiety różnych kultur. Powiem, co pozwala im wyglądać tak pięknie, niezależnie od upływających lat".
- Autorka


Udostępnij tę treść