Połączenie, komunikacja i wspólnota - David HawkinsGdy mamy w sobie spokój, pogodę ducha, ciszę, wewnętrzne nieporuszenie, otwartość, prostotę – wpływa to na innych ludzi, podnosząc ich świadomość
i dając im poczucie wolności, doskonałości, zjednoczenia i bycia jednością. Wówczas czują z nami połączenie, potrafią się wczuć w naszą sytuację, rozumieją nas na głębokim poziomie i mają poczucie wspólnoty – pisze dr David R. Hawkins w książce „Technika uwalniania” i dodaje:

Wskutek tego szukają naszego towarzystwa, ponieważ czują się przy nas spełnieni, uznani i mają poczucie wzajemnej więzi, lepszy kontakt ze swoim prawdziwym ja. Czują się lepiej od samego przebywania z nami lub nawet tylko o nas myśląc. Za błogosławieństwo naszej obecności odpowiadają miłością i wdzięcznością.

Otwartość i harmonia

W takiej relacji cele osiąga się automatycznie i bez wysiłku. Ponieważ nie trzymamy się negatywności, nie ma niczego, co chcielibyśmy ukryć przed drugą osobą, i ta otwartość pozwala jej porzucić wszelkie mechanizmy obronne. Dzięki temu, że obie strony nic przed sobą nie kryją ze strachu czy poczucia winy, dochodzi do bardzo świadomego psychicznego połączenia. To na tym poziomie często występuje tak zwana telepatia.

Gdy jesteśmy z kimś w całkowitej harmonii, nie ma po naszej stronie żadnego pragnienia, by ukrywać lub wstrzymywać jakiekolwiek myśli i uczucia. Jako że druga osoba również zachowuje otwartość, obie strony łatwo odczytują swoje myśli i stan emocjonalny. Następuje pełna akceptacja tego, co ludzkie w nas i w innych ludziach. Kiedy jesteśmy z innymi naprawdę zestrojeni, przebaczamy im przejściową zazdrość czy wzburzenie. Wiemy, że one po prostu są częścią ich ludzkiej natury. Zdajemy sobie sprawę, że inni odczuwają też naszą chwilową złość. Jednak nie zważają na nią, akceptują to, że jesteśmy tylko człowiekiem i rozumieją sytuację. Znają nas tak dobrze, że wiedzą, że w określonych sytuacjach się złościmy, lecz wiedzą też, że pracujemy nad sobą.

Lepsza komunikacja dla lepszego świata

Osoby, z którymi łączy nas relacja pełna miłości i akceptacji, czują się dobrze i z naszą ludzką naturą, i ze swoją. Pomimo powierzchownych emocji pozostajemy świadomi miłości, akceptacji i harmonii, jaką mamy ze sobą i światem.

Taki poziom komunikacji możemy osiągnąć z każdym. Nie musi to być ktoś, z kim jesteśmy blisko związani. Bardzo często najpierw doświadczamy tego z przyjaciółmi, z którymi czujemy się mniej zagrożeni, niż z członkami rodziny. Bardzo często występuje to również w relacjach z byłym partnerem. Z osobą, przed którą tak wiele ujawniliśmy – a teraz nie ma już między nami żadnych romantycznych złudzeń – może się rozwinąć przyjaźń, w której nie ma potrzeby niczego ukrywać. Może między nami zaistnieć prawdziwa otwarta komunikacja, szczerość i uczciwość. Dość często widać to u par, które są w separacji lub po rozwodzie. Gdy tylko cała niechęć między nimi zanika, zaczynają bardzo dobrze się dogadywać i mogą nawet pozostać najlepszymi przyjaciółmi przez wiele lat.

 

Fragmenty książki Davida R. Hawkinsa „Technika uwalniania”.TECHNIKA UWALNIANIA
Podręcznik rozwijania świadomości
David R. Hawkins

Dzięki tej książce doświadczysz wolności. Poczujesz jak ciężar opada z twoich barków, ponieważ już podczas lektury samoczynnie rozpoczyna się proces uwalniania. Jest przydatna dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym oraz psychologów i osób w terapii. Pokazuje m.in. jak uwalniając się od wszelkich negatywności: niskiego poczucia wartości, oceniania innych i samego siebie, nieustannej potrzeby posiadania racji, żalu za przeszłością i oczekiwania na prawdziwą miłość - osiągać coraz wyższe poziomy świadomości.

Udostępnij tę treść