TERAPIA POLARITY: transpersonalne podejście do naturalnego uzdrawiania

Dusza jest pojedynczą kroplą oceanu wiecznego Ducha, która przebywa w ciele jako ten, który wie, widzi, czyni; to ona doświadcza wszelkich wrażeń i aktywności. Jest siłą, która reaguje na różnego rodzaju terapie czy działania. Świadomość i inteligencja zawarte są w duszy – przypomina cytowany w książce „ANATOMIA ENERGETYCZNA. Ciało jako świadomość” dr Randolph Stone.

Długo wyczekiwane wznowienie kultowej książki Bruce'a Burgera to lektura dla tych, którzy pragną głębiej zrozumieć rolę energii w uzdrawianiu. Prezentuje duchowe podejście do masażu, pracy z ciałem i psychologii somatycznej. Omawia podstawy Terapii Polarity bazującej na zasadach medycyny ajurwedyjskiej i podaje instrukcje wykonania jedenastu sesji równoważenia energii. Zaprezentowane w książce techniki można stosować jako samodzielne sesje lub łatwo włączać w inne formy pracy z ciałem i terapii. Przedstawione zabiegi oczyszczają komórkową pamięć ciała z traumy, wzmacniają jasność umysłu, czystość emocji i fizyczne zdrowie oraz wspomagają rozwój osobisty.

Terapia Polarity według Bruce'a Burgera

Terapia Polarity jest wszechstronnym systemem opieki zdrowotnej, opartym na zasadach naturalnego uzdrawiania i filozofii ezoterycznej. Ta ostatnia odnosi się do wyższej wiedzy, ukrytej przed zwykłym zrozumieniem i objawionej tylko tym, którzy rozwinęli swą świadomość, poprzez żarliwe poszukiwanie głębszego wglądu w wielką tajemnicę życia i odczuwania – wyjaśnia autor „ANATOMII ENERGETYCZNEJ”.

Wyjątkowość Terapii Polarity, jako zachodniej sztuki promującej zdrowie, polega na tym, że oferuje transpersonalne podejście do uzdrawiania i psychologii somatycznej. „Transpersonalne” oznacza w tym przypadku przekraczające to, co osobiste, indywidualne.

Joga i tradycje psychologii transpersonalnej

W ostatnich latach na Zachodzie naszą uwagę przyciągnęło wiele tradycji psychologii transpersonalnej. Joga, jedność z wyższą jaźnią, stała się powszechnie znana, a ludzie Zachodu praktykują wywodzące się z niej, niezliczone techniki samodoskonalenia. Psychologia jogi była systematycznie opracowywana i sprawdzana przez tysiąclecia. Przez cały ten czas dowodziła swej skuteczności w leczeniu i przyspieszaniu osobistej ewolucji, podkreśla Bruce Burger.

Celem poniższych rozważań jest jasna prezentacja ezoterycznej psychologii, która tkwi u podłoża praktyk jogicznych. Pragniemy objaśnić starożytny model medycyny energetycznej i podkreślić znaczenie Terapii Polarity dla praktyki psychologii somatycznej – czytamy na początku piątego rozdziału książki, w którym autor cytuje liczne tradycje, uwypuklając ich podobieństwo.

Filozofia starożytnych Indii oraz Wedy mówią o tym samym rdzeniu i źródle duchowych praktyk, co współczesna interpretacja Huxleya, który pisze: „W wedancie i proroctwie hebrajskim, w Tao Te King i dialogach Platona, w Ewangelii św. Jana i w doktrynie mahajany, u Plotyna i Areopagity, wśród perskich sufich oraz średniowiecznych i renesansowych mistyków chrześcijańskich (…) hinduiści, buddyści, żydzi, taoiści i mahometanie próbowali opisać ten sam, zasadniczo nie dający się opisać Fakt”.

Mistycy, Huxley i kwintesencja jedności

Następnie Huxley przedstawia Bhagawadgitę (Pieśń Pana), starożytną ewangelię, czczoną przez wielu jako kwintesencja sanatana dharmy. Jak pisze, Bhagawadgita jest jednym z najjaśniejszych i najbardziej wszechstronnych streszczeń filozofii wieczystej, jakich kiedykolwiek dokonano.

Bhagawadgita prezentuje zrozumienie Wielkiej Tajemnicy, które inspirowało wielu gigantów zachodniej tradycji intelektualnej. Poeci transcendentaliści Emerson, Thoreau i Whitman zgłębiali Bhagawadgitę. Thoreau pisał: „Z rana kąpię swój intelekt we wspaniałej kosmologicznej filozofii i Bhagawadgity, w porównaniu z którą nasz współczesny świat i jego literatura wydają się żałosne i trywialne”. Emerson, mówiąc o Gicie, napisał: „To była pierwsza spośród książek. To tak, jakby przemawiało do nas imperium, nic małego, niegodnego, lecz wielki, spokojny, stały głos starej inteligencji, która w innym czasie (…) zgłębiła i tym samym rozwiązała te same kwestie, które niepokoją nas”.

Książka Burgera to zarówno humanistyczna uczta – bogata w liczne nawiązania oraz cytaty, jak również praktyczny podręcznik, w którym wiedza ezoteryczna spotyka się z holistycznym działaniem na rzecz ucieleśnionej świadomości.
okladka anatomia energetycznaANATOMIA ENERGETYCZNA
Ciało jako świadomość
Bruce Burger

Długo wyczekiwane wznowienie kultowej książki dla tych, którzy pragną głębiej zrozumieć rolę energii w uzdrawianiu. Prezentuje duchowe podejście do masażu, pracy z ciałem i psychologii somatycznej. Omawia podstawy Terapii Polarity bazującej na zasadach medycyny ajurwedyjskiej i podaje instrukcje wykonania jedenastu sesji równoważenia energii. Zaprezentowane techniki można stosować jako samodzielne sesje lub łatwo włączać w inne formy pracy z ciałem i terapii. 

Udostępnij

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności