TARCZYCA I MITOCHONDRIA

Wzajemne oddziaływanie oraz znaczenie dla zdrowia każdego człowieka

Helena Rooth Svensson
Dostępne
59,00 zł
Brutto

Czy można cieszyć się życiem i czuć się dobrze, mimo bycia osobą przewlekle chorą? Jak odzyskać utraconą jakość życia, której przed chorobą nie ceniliśmy w dostateczny sposób? Z całą pewnością nie dokonamy tego poprzez próbę uporania się jedynie z powierzchownymi objawami zaburzeń metabolicznych. Wyniki badań naukowych, które prezentuje w swojej książce szwedzka lekarka Helena Rooth Svensson, ukazują różne możliwości, jakie otwierają się przed nami, jeżeli tylko spojrzymy na całą tematykę z perspektywy szerszej niż medycyna klasyczna.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Wielu pacjentów donosi o objawach, które zdaniem ich lekarzy, nie istnieją, o ile nie zostały potwierdzone przez wyniki badań krwi lub innego rodzaju metody diagnostyczne. W konsekwencji w ramach współczesnego systemu opieki zdrowotnej pacjentom grozi bycie odsyłanym od lekarza do lekarza.

W swojej książce Autorka opisuje interakcję hormonów tarczycy T4 i T3 oraz mitochondriów, czyli komórkowych "elektrowni", która decyduje o naszym rozwoju oraz stanie zdrowia.

Różnorodne objawy, które stanowią wynik zaburzeń tego wzajemnego oddziaływania, mogą stanowić przyczynę poważnych chorób, które decydują z kolei o utracie zdolności do pracy czy też uniemożliwiają nam aktywny udział w życiu społecznym. Treść książki doskonale uzupełniają interesujące studia przypadków.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

  • Obserwowany współcześnie gwałtowny wzrost ilości przypadków tak zwanych chorób cywilizacyjnych nie jest spowodowany wyłącznie naszym nowoczesnym stylem życia. Jednym z mniej znanych, a bardzo istotnych powodów tego zjawiska jest wydłużenie przeciętnej długości życia człowieka oraz postępujące uszkodzenia mitochondriów i słabnąca aktywność tarczycy, które towarzyszą naturalnym procesom starzenia.
  • Poszukując nowych możliwości profilaktyki oraz leczenia wieloukładowych chorób przewlekłych, których praźródłem są niedobory energii w organizmie, w swojej książce „Tarczyca i mitochondria” Helena Rooth Svensson szczegółowo analizuje rolę mitochondriów oraz hormonów tarczycy: T4 i T3, a także ich ścisłe współdziałanie.
  • Zaburzenia procesów biochemicznych na poziomie komórkowym stanowią źródło wielu chorób, czego doskonałym przykładem jest zakłócenie wzajemnej interakcji gruczołu tarczowego oraz komórkowych elektrowni, które prowadzi do występowania w naszym organizmie różnorodnych objawów klinicznych.
  • Uznawana za złoty standard diagnostyki zaburzeń tarczycy wartość parametru TSH w rzeczywistości nie wystarcza dla określenia faktycznego statusu hormonów gruczołu tarczowego i wydajności naszego metabolizmu, co potwierdzają zarówno różnorodne badania naukowe, jak też praktyka lekarska.
  • Jedynie równoczesne uwzględnienie parametrów mitochondrialnych oraz wartości takich wskaźników jak poziom T4, T3 i odwrotnego T3 pozwala na opracowanie skutecznego i bezpiecznego dla pacjenta programu leczenia.

  • Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy rodzinnych, jak i laików, którzy chcą zagłębić się w ten temat, lepiej zrozumieć i dostrzec przyczynę i związek złego stanu zdrowia we współczesnym społeczeństwie.
  • Książka kończy się ciekawymi opisami przypadków pacjentów, których autorka leczyła w oparciu o szeroką wiedzę na temat hormonów tarczycy i mitochondriów.
  • Autorka książki w niezwykle przystępny sposób przybliża Czytelnikom najnowszy stan wiedzy medycznej w tym zakresie, a także prezentuje dostępne możliwości terapeutyczne. Praktyczny wymiar opisywanych zależności ilustrują liczne opisy przypadków pacjentów, którym zaproponowana terapia umożliwiła odzyskanie sił oraz powrót do pracy i aktywnego życia. Obrazowy styl książki, jak również praktyczne ujęcie tematu pozwala na zrozumienie prawdziwych przyczyn wielu dolegliwości i chorób przewlekłych również tym osobom, które nie posiadają zaawansowanej wiedzy medycznej.

Pamiętaj, Twoje zdrowie jest w Twoich rękach, a dopóki żyjesz – wszystko jest możliwe.

"Pomimo tego, że grupa pacjentów, którzy borykają się z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy, jest duża, dotychczas nie poświęcano jej wystarczającej uwagi. Jednocześnie od ponad 50 lat metody leczenia chorób gruczołu tarczowego pozostają wciąż takie same!
Na całym świecie mamy do czynienia z konfliktem pomiędzy pacjentami, którzy są dotknięci niedoczynnością gruczołu tarczowego, a środowiskiem lekarzy. Jak opisałam to w niniejszej książce, wynika to z faktu, że TSH przypisuje się nadmierne znaczenie diagnostyczne, jednocześnie spychając na dalszy plan
kliniczny stan chorego oraz wykazywane przez niego objawy.
"
- Autorka

OPINIE

"Jestem emerytowanym lekarzem i po przeczytaniu tej książki, czytam ją właśnie na nowo. To jedna z najlepszych książek z zakresu medycyny jaką w ciągu kilku ostatnich dekad przeczytałem. Chciałbym podziękować Autorce za jej pracę, a także wyrazić moje poparcie oraz podziw."
- Göran Nordlund

"W oparciu o szczegółową wiedzę naukową Helena Rooth Svensson opisuje mechanizmy, które odpowiadają za choroby pojawiające się w naszym organizmie, a które stanowią konsekwencję redukcji produkcji energii w komórkach. Książka ta powinna zostać włączona jako lektura obowiązkowa do programu studiów medycznych."
- Prof. Tore Scherstén

Helena Rooth SvenssonHelena Rooth Svensson

szwedzki lekarz medycyny ogólnej, terapeuta bólu oraz rzeczoznawca medyczny, który od lat angażuje się w propagowanie innowacyjnych metod terapeutycznych, oferowanych nam przez medycynę mitochondrialną oraz nowoczesną terapię endokrynologiczną. Podczas pracy nad książką Autorka opierała się nie tylko na wynikach najnowszych badań naukowych, lecz przede wszystkim na wieloletnim doświadczeniu w pracy z własnymi pacjentami, których dobro stawia zawsze na pierwszym miejscu.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Wzajemne oddziaływanie oraz znaczenie dla zdrowia każdego człowieka
Autor
Helena Rooth Svensson
Przekład
Sylwia Grodzicka
Waga
304 g
Oprawa
miękka
Wydanie
I, 2020
ISBN
978-83-947941-2-5
Mito-pharma
296
978-83-947941-2-5