Cztery Wspaniałe, czyli autorki książek wydanych przez Virgo

kobieta z ksiazkamiPotocznie można nazwać je wiedźmami – czyli tymi, które wiedzą. Jak również znawczyniami, ekspertkami i nauczycielkami. Mary Bond, Ina May Gaskin, dr Eva Reich oraz prof. Anne Ancelin Schützenberger to cztery wspaniałe badaczki i autorki. Łączy je również to, że polskie edycje ich książek wydało Wydawnictwo Virgo. Dlatego z przyjemnością i popularyzatorską misją przypominamy Wam o nich 8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet.

Ta, która wie, jak prawidłowo chodzić, stać siedzieć


Mary Bond jest fizjoterapeutką z 35-letnim doświadczeniem, tancerką, terapeutką czaszkowo-krzyżową, rolferką – instruktorką integracji strukturalnej, której uczyła się bezpośrednio od dr Idy Rolf. Mieszka w Kalifornii.

Do napisania książki zainspirowały mnie słowa jednej z moich studentek, której pomogłam odnaleźć sposób, w jaki może siedzieć i stać, by zredukować wpływ stresu związanego z wykonywaną przez nią pracą. Była pod wrażeniem tego, jak te proste rozwiązania, które jej pokazałam, mogą zwiększyć swobodę ruchu i dobre samopoczucie. Powiedziała mi wtedy: „Musisz to spisać! To jest jak instrukcja obsługi ciała” – opowiada autorka.

„Jak prawidłowo chodzić, stać, siedzieć” jest właśnie taką instrukcją! To nowe zasady ustawiania ciała, nowe – ponieważ postawa nie jest tu rozumiana tak jak dotąd jako to, na co psychika nie ma wpływu. Nowe zasady zamieszczone w tej książce mówią o pełnym, żywym doświadczaniu swojego ciała pozostającego jednocześnie w relacji otoczeniem. Są one holistyczne, ponieważ przyjmują postawę za odzwierciedlenie zarówno stanu ciała, jak i stanu umysłu.

Ta, która wie, jak rodzić w zgodzie z naturą


Ina May Gaskin to jedna z największych ekspertek w dziedzinie położnictwa na świecie. W swojej karierze przyjęła ponad 2000 porodów domowych. Posiada wyjątkową wiedzę i doświadczenie w przyjmowaniu porodów naturalnych. Podczas ponad 40 lat jej działalności nie zmarła ani jedna rodząca. Gdy skończyła 69 lat, jej nazwisko stało się znakiem jakości położnictwa domowego. Jest jedyną położną w historii, której imieniem nazwano technikę położniczą (tzw. „manewr Gaskin”). Założyła Farm Midwifery Center w Tennessee.

Książka „Duchowe położnictwo. Intymność narodzin” to dzieło życia autorki. Prezentuje ona szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą. Jest to źródło bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla położnych i lekarzy. Ten bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik pomaga odnaleźć kobiecie jej pierwotną moc i uczynić okres ciąży i porodu głębokim, transformującym przeżyciem. Pokazuje nie tylko sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie – czyniąc go tym samym łatwiejszym i bardziej bezpiecznym, lecz również sposób, w jaki przyszli rodzice mogą doświadczyć duchowej natury procesu narodzin. Część książki stanowią też opowieści kobiet, których naturalne porody są źródłem inspiracji oraz praktycznych wskazówek.

Ta, która uczyła Dotyku Motyla


Dr Eva Reich (ur. 1924, zm. 2008) to lekarka, twórczyni Masażu Dotyk Motyla i terapii Łagodna Bio-Energetyka. Prowadziła szkolenia na całym świecie w latach 1976-1992. Odwiedziła trzydzieści krajów, aby uczyć swojej metody. Była jedną z pierwszych kobiet w zawodzie lekarza. Dążyła do poprawy praktyki rodzenia i wychowywania dzieci na całym świecie oraz pomagała dorosłym w uzdrawianiu wspomnień traumy pierwotnej.

Masaż Dotyk Motyla pierwotnie był opracowany po to, aby pomagać w budowaniu więzi między dzieckiem a rodzicami, przekształcił się w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój od poczęcia aż do śmierci.

Integralną częścią wydanej przez Virgo książki jest DVD z kursem wykonywania Masażu Dotyk Motyla, który jest szczegółowo omówiony i zaprezentowany na osobie dorosłej, niemowlęciu i dziecku. Autorem kursu jest Richard C. Overly – uczeń i współpracownik Evy Reich.

Ta, która znała tajemnice przodków


Prof. Anne Ancelin Schützenberger (ur. w 1919 r., zm. 2018 r.) to profesor psychologii na uniwersytecie w Nicei i psychoterapeutka o międzynarodowej renomie, która wprowadziła do psychologii pracę z psychogenealogią i transgeneracyjnością. Virgo wydało dwa spośród napisanych przez nią tytułów.

Jej książka „Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny” miała dotąd we Francji osiemnaście wydań, stała się bestsellerem (ponad 500 000 sprzedanych egz.) i weszła do kanonu lektur obowiązkowych na wydziałach psychologii. Autorka porusza w niej fascynujący temat międzypokoleniowego przekazywania lęków, nierozwiązanych konfliktów, tajemnic, traum, ukrytej lojalności rodzinnej. Omawia powtarzanie się w rodzie przedwczesnych śmierci, przypadki „dziedziczenia” chorób, których nie można uznać za dziedziczne, powtarzanie się w rodzinie wypadków, oraz pojawianie się chorób i wypadków w określonych dniach w roku na przestrzeni kilku pokoleń, czy też utraty zdrowia lub życia, gdy potomkowie są w tym samym wieku, co przodek (syndrom rocznicy).

Warto wspomnieć, że psychogenealogia jest nauką i zarazem sztuką – co czytelnikom przybliża również druga ze wspomnianych książek Schützenberger, czyli „Psychogenealogia w praktyce”. Dzięki tej książce dowiesz się czego szukać w swoim drzewie genealogicznym, by uwolnić siebie i swoje dzieci od skutków traum przodków. Krok po kroku nauczysz się jak zrobić swój geneosocjogram, specjalne drzewo rodowe swojej rodziny, dzięki któremu łatwo odnajdziesz tropy kolejnych tajemnic.Paulina Lucyna Danecka

 

Mary Bond Jak prawidłowo chodzić, stać, siedziećJAK PRAWIDŁOWO CHODZIĆ, STAĆ, SIEDZIEĆ
Nowe zasady
Mary Bond

Często wiemy, że źródłem bólu pleców jest nieprawidłowa postawa, ale nie wiemy jak zmienić swoje długotrwałe nawyki. W książce znajdziesz wiele informacji na ten temat, oraz praktyczne ćwiczenia, przez które Autorka przeprowadzi Cię krok po kroku. 

baner
 

okladka duchowe poloznictwoDUCHOWE POŁOŻNICTWO
Intymność narodzin
Ina May Gaskin

Kultowa publikacja Iny May Gaskin - szczegółowe studium procesu naturalnych narodzin, napisana na podstawie obserwacji ponad 2000 porodów domowych. To dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i doświadczenia niedostępne w toku typowych studiów medycznych. Źródło bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, położnych, doul i lekarzy.

baner

 


Masaż Dotyk Motyla Eva Reich

MASAŻ DOTYK MOTYLA DR EVY REICH
Richard C. Overly

Książka przeznaczona jest dla wszystkich,
którzy chcą wspomóc zdrowie
i rozwój swoich najbliższych
oraz sprawić im przyjemność.

baner


cd Masaż Dotyk Motyla Eva Reich

   Integralną częścią książki jest DVD z kursem 
   wykonywania Masażu Dotyk Motyla,
   który jest szczegółowo omówionym i zaprezentowanym
   na osobie dorosłej, niemowlęciu i dziecku. Autorem kursu
   jest Richard C. Overly – uczeń i współpracownik Evy Reich.
   Dzięki zawartym na filmie szczegółowym instrukcjom         
   każdy jest w stanie nauczyć się wykonywania masażu,
   aby pomóc swoim dzieciom i najbliższym osobom.

        

 
okladka tajemnice przodkow

TAJEMNICE PRZODKÓW
Ukryty przekaz rodzinny
Anne Ancelin Schützenberger

Książka otrzymała główną nagrodę oraz nagrodę
internautów na najlepszą książkę psychologiczną
i poradnik w plebiscycie portalu granice.pl i została
przyznana podczas 20. Międzynarodowych Targów
Książki w Krakowie.


banerokladka psychogenealogia

PSYCHOGENEALOGIA W PRAKTYCE
Anne Ancelin Schützenberger

Książka, z której krok po kroku nauczysz się
zrobić swój geneosocjogram, specjalne drzewo
rodowe swojej rodziny, dzięki któremu łatwo
odnajdziesz tropy rodzinnych tajemnic.

baner
 

Udostępnij tę treść