MEDYCYNA ENERGII W TERAPIACH I ŻYCIU CZŁOWIEKA

James L.Oschman
Obecnie brak w magazynie
95,00 zł
Brutto

Jakie są granice potencjału ciała człowieka w procesach zdrowienia i podnoszenia jego wydajności fizycznej? Medycyna energii w terapiach i życiu człowieka pokazuje całkowicie nową perspektywę poprzez przedstawienie systemu szybkiej komunikacji w ciele, który jest w stanie czuć i odpowiadać na swoje środowisko energetyczne. System ten jest podłożem, na którym dochodzi do współpracy całego organizmu. Choroby i urazy osłabiają obwody regulacji, których ciało używa dla podtrzymywania wysokiego poziomu funkcjonowania oraz zarówno dla procesów zdrowienia, jak i dla osiągniecia optymalnej wydajności w każdej dziedzinie życia.

Przeczytaj fragment i spis treści klikając w "Zajrzyj do środka".

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

By stać się lepszym terapeutą, zawodnikiem czy artystą wymagana jest lepsza kooperacja wewnątrz sięgającej każdej naszej komórki ciała sieci tkanki łącznej - powięzi. Oddziałuje ona na każdą część ciała oraz wszystkie jego systemy.
Autor zauważa, że wyłączenie z klasycznej medycyny i biologii badania interakcji energetycznych spowodowało, że ogromna ilość fenomenów dotyczących ludzkiego ciała uznaje się w klasycznej medycynie za niewyjaśnione.
Oschman przytacza w swojej książce wiele biologicznych badań naukowych, potwierdzających niewytłumaczalne przez fizykę zdolności żywych organizmów.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Medycyna energii w terapiach i życiu człowieka oferuje ekscytujące, wyjaśniające i praktyczne spostrzeżenia:

 • Poprzez eksploracje dziedzin nauki i codzienne doświadczenia przedstawia sposób zrozumienia natury medycyny energii.
 • W sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia tłumaczy złożone teorie naukowe.
 • Łączy abstrakcyjne teorie z ich praktycznym zastosowaniem.
 • Opisuje techniczne detale w sposób pozwalający czytelnikom o różnym poziomie doświadczenia na wybór własnego sposobu przyswajania informacji.
 • Dla jak najpełniejszego obrazu problematyki podaje literaturę źródłową.


Opisane w książce poszukiwania bazują na szerokim zakresie źródeł - od fizjologii i biofizyki, do przykładów z rzeczywistości "spontanicznego leczenia", sportu wyczynowego, sztuk walki i wielu praktyk kontemplacyjnych i duchowych.

Książkę tę czyta się jak powieść detektywistyczną. „Must have” dla każdego, kto musi ciągle tłumaczyć otoczeniu, że istnieją dowody naukowe na obecność mechanizmów biologicznych sprawiających, że holistyczna terapia manualna jest w stanie usunąć ślady traum i zrównoważyć ciało i umysł.  

Prezentuje poszlaki, które osobno zdają się nie mieć żadnego sensu, jednak razem tworzą logiczny wzorzec. Dając nową perspektywę i model teoretyczny, książka ta oferuje sposób zastosowania tych konceptów bezpośrednio - w praktyce i teorii. Zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju traum aż do pracy nad zaburzeniami ruchu. Koncepcja ta przedstawia nową mapę nieświadomości, intuicji i spostrzeżeń - tematy wcześniej zbyt trudne lub nieprecyzyjne dla naukowych poszukiwań.

Napisana przez dobrze znanego i wysoce poważanego autora tej kompleksowej i ciągle nowej dziedzinie badań. Medycyna energii w terapiach i życiu człowieka jest idealną lekturą dla wszystkich zainteresowanych terapiami manualnymi i ciągłym wzrostem swej sprawności fizycznej i intelektualnej.

„Od dziesięcioleci naukowcy myśleli, że wszystkie brakujące sekrety funkcji mózgu skrywają się w neuronach. Tymczasem najnowsze doniesienia dotyczące na przykład komórek tkanki łącznej i komórek glejowych w mózgu pokazują, że odgrywają one ogromną rolę w komunikacji i regulacji całego organizmu.”

James Oschman

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

Dowiesz się:

 • o zjawisku zadziwiającej zdolności koordynacji ciała i zręczności (u artystów czy praktyków sztuk walki),
 • o tym co się dzieje w mózgu osoby medytującej,
 • o tym skąd się bierze zdolność poruszania się z wielką energią ale bez wysiłku (jak np. u tancerzy),
 • o żywej matrycy i elektrycznej komunikacji w naszych tkankach (wyjaśnienie działania akupunktury),
 • o tym, że płyny w naszym ciele tworzą strukturę ciekłego kryształu, która działa jak elektroniczny obwód kontrolujący formę biologiczną (tajemnice regeneracji organizmów żywych),
 • o wpływie fal elektromagnetycznych na ludzki organizm i tym, że sami potrafimy je emitować,
 • w jaki sposób komórki nerwowe przechowują pamięć i o tym, że terapeuta manualny potrafi wymazać pamięć komórkową dawnych traum.

ZOBACZ TAKŻE

Autor
James L.Oschman
Przekład
Mariusz Kurkowski
Waga
693 g
Format
160 x 240 mm
Ilość stron
463
Wydanie
I, 2015
ISBN
978-83-942605-0-7
128
Nowy

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności