KURS CUDÓW

Helen Schucman
Ostatnie sztuki w magazynie
179,00 zł
Brutto

Kurs cudów (wersja 3 tomowa - jedno opakowanie) to dzieło epokowe. Co sprawia, że jest takie wyjątkowe? Prowadzi czytelnika ku zrozumieniu przyczyn jego WSZYSTKICH problemów. Ukazuje, że problemy te u każdego człowieka mają dokładnie to samo źródło. Kurs cudów objaśnia również krok po kroku sposób wyjścia z labiryntu w jaki sami siebie wprowadziliśmy i prowadzi do odczynienia całego naszego błędnego myślenia. Kurs cudów daje konkretne wskazówki co do tego, jakie myśli są dla nas korzystne, a jakich należy z całą stanowczością unikać.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Kurs cudów prowadzi do dogłębnego rozpoznania kim naprawdę jesteśmy, całkowicie uwalnia od lęku i wprowadza prawdziwą miłość do naszego życia. Zwraca nam też to, do czego nieustannie tęskni nasze najgłębsze Ja - wolność, dobrobyt, prawdę, ufność, stałość, pewność. Celem Kursu cudów jest dostrzeżenie przez nas własnej doskonałości i osiągnięcie mistrzostwa.

Jest to bardzo obszerne dzieło, które odnosi się do każdego poziomu zaawansowania w rozwoju duchowym. Większość książek dotyczących rozwoju duchowego omawia jedynie po części jego aspekty. Kurs cudów jest pod tym względem dziełem całościowym, i uwalnia nas od konieczności studiowania jakichkolwiek dodatkowych tekstów.

Kurs cudów dostępny u nas jest jedyną oficjalną i autoryzowaną wersją przetłumaczoną przez Foundation of Inner Peace. Autorka Kurs cudów - dr Helen Schucman przekazała w roku 1975 prawa autorskie do tego tekstu tej to właśnie Fundacji. Fundacja wiedząc jak poważnym tekstem jest Kurs cudów tłumaczy go sama na różne języki. Tłumaczenie na język polski zajęło zespołowi Fundacji około 10 lat.

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Kurs Cudów składa się z 3 części:

  • Tekstu, który jest teoretyczną podstawą systemu myślenia nakreślonego w 31 rozdziałach Kursu.
  • Książki Ćwiczeń, składającej się z 365 lekcji. Książka Ćwiczeń to systematyczny trening umysłu, będący praktycznym zastosowaniem idei zawartych w Tekście. Zmierza ona do systematycznego wyćwiczenia twego umysłu w odmiennym postrzeganiu wszystkich i wszystkiego w świecie.
  • Podręcznika dla Nauczycieli, który odpowiada na różne pytania, np. kim są Nauczyciele Boży, w jaki sposób są wybierani, co robią, czym jest pokój Boga.


Jak powstał Kurs Cudów?

W 1965 r. Helen Schucman, profesor psychologii na Uniwersytecie Columbia w Stanach Zjednoczonych, usłyszała bardzo wyraźny wewnętrzny głos, który przedstawił się jej jako Jezus Chrystus. Pierwsze zdanie, które usłyszała, brzmiało: To jest Kurs Cudów. Proszę, zacznij notować.


Jako naukowcowi i agnostykowi nie było jej łatwo przyjąć, że słyszy Głos, który chce, by spisywała to, co On jej mówi, tym bardziej, iż było to tak odmienne od tego, co znała i z czym, szczególnie na początku, wcale się nie zgadzała. W początkowym okresie pracy dr Schucman wręcz sprzeczała się z Głosem o cel tego przedsięwzięcia, jak również o swoją w nim rolę. Dopytywała się: dlaczego ja? Odpowiedzią było: Z bardzo prostej przyczyny – bo ty to zrobisz. I mimo swych licznych wątpliwości, faktycznie to zrobiła. Przez siedem lat spisywała tekst dyktowany jej spoza czasu przez Jezusa, co zaowocowało powstaniem dzieła, które obecnie znane jest jako Kurs Cudów (oryg. A Course In Miracles).

W obliczu rosnącego konfliktu w tym świecie lęku i gniewu, musimy zadać sobie pytanie: czy istnieje jakiekolwiek rozwiązanie dla naszego uzależnienia od bólu, cierpienia i śmierci? Do tej pory mogłeś obserwować, że twoje własne próby rozwiązania problemów prowadzą jedynie do jeszcze większej ilości problemów. Zmieniała się bowiem tylko ich forma. Zadowalałeś się doraźnymi rozwiązaniami, przysłowiowym przesuwaniem krzeseł na pokładzie tonącego Titanica. W przeciwieństwie do zawodnych rozwiązań, które daje ten świat, Kurs Cudów nie dąży do zmiany formy problemu, lecz oferuje inne i jedyne możliwe rozwiązanie – przemianę twojego umysłu. Umysłu, który uwierzył, że problem jest prawdziwy. Bo uwolnić świat od wszelkiego rodzaju bólu to tylko zmienić swoje zdanie o sobie...
(Kurs Cudów, lekcja 132).

POJEDYNCZOŚĆ UMYSŁU - KLUCZOWA MYŚL "KURSU CUDÓW"

Projekcja wytwarza postrzeganie. Świat, który widzisz, nie jest niczym więcej, jak tylko tym, co mu dałeś. Lecz chociaż nie jest niczym więcej, nie jest też niczym mniej. Dlatego też dla ciebie jest on ważny. Jest on świadectwem stanu twego umysłu – zewnętrznym obrazem wewnętrznego stanu. Jak człowiek myśli, tak postrzega. Dlatego nie staraj się zmienić świata, lecz zmień swe myślenie o świecie. Postrzeganie jest wynikiem, a nie przyczyną. I właśnie dlatego hierarchia trudności w cudach jest bez znaczenia. Dzięki prawdziwemu widzeniu zobaczysz wszystko jako uzdrowione i święte. Jeśli nie spojrzysz w ten sposób, nie zobaczysz niczego, co miałoby znaczenie. A gdzie nie ma znaczenia, tam jest chaos.

Oto jedyna rzecz, jaką musisz zrobić, aby zostało ci dane widzenie, szczęście, uwolnienie od bólu i kompletna ucieczka od grzechu. Powiedz tylko jedno, lecz miej to na myśli bez żadnych zastrzeżeń, ponieważ w tym zawiera się moc zbawienia:Jestem odpowiedzialny za to, co widzę.
Wybieram uczucia, których doświadczam.
Decyduję, co chcę osiągnąć,
zaś wszystko, co rzekomo mi się przydarza,
otrzymuję na własną prośbę.

(Kurs Cudów, fragment rozdziału 21)Na Kurs Cudów wielokrotnie powołuje się w swoich książkach dr D. Hawkins.
Według jego Mapy poziomów świadomości Kurs cudów kalibruje na poziomie 600.

ZOBACZ TAKŻE

Autor
Helen Schucman
Przekład
Lucy Rudnicka
Waga
1610 g
Format
165 x 245 mm
Ilość stron
1184
ISBN
978-83-60280-80-5
Centrum
153
Nowy