TWOJE KOMPETENTNE DZIECKO

Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Jesper Juul
Dostępne
38,00 zł
Brutto

Czy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci? Czy umiemy zauważyć ich problemy? Jak możemy rozwinąć ich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jakim traktowaniem krzywdzimy je najbardziej? Kiedy na wychowanie jest już za późno? Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci. Gubią się też w poradach wychowawczych, które mają sprawić, że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Czy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci? Czy umiemy zauważyć ich problemy? Jak możemy rozwinąć ich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jakim traktowaniem krzywdzimy je najbardziej? Kiedy na wychowanie jest już za późno?

Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci. Są też zagubieni wśród porad wychowawczych, które mają sprawić, że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne.

Jesper Juul twierdzi, że dzieci wcale nie muszą być grzeczne. Zamiast tego powinny mieć zdrowe poczucie własnej wartości, wierzyć w swoje siły i nawiązywać dobre relacje z innymi. Stopniowo powinny także uczyć się odpowiedzialności za siebie, a w razie potrzeby także za innych.● Najważniejsza książka cenionego duńskiego pedagoga i terapeuty.

● Wyjaśnia wpływ postępowania dorosłych na zachowanie i osobowość dzieci.

● Uwalania rodziców od przesądu, że istnieje tylko jeden właściwy sposób wychowania.

● Uwalnia dzieci od odpowiedzialności za życie dorosłych.
Jesper Juul był jednym z liderów przełomu we współczesnej pedagogice. Zawdzięczamy mu odejście od wychowania autorytarnego z jednej strony, oraz od permisywizmu, z drugiej.

Propaguje idee szacunku i współdziałania we wzajemnych relacjach z dzieckiem oraz dojrzałe przywództwo dorosłych.

Jest założycielem organizacji Family-Lab International, która w ponad piętnastu krajach świata rozwija jego idee wychowawcze. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i rodziców.ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?
Autor
Jesper Juul
Przekład
Beata Hellmann i Barbara Baczyńska
Waga
312 g
Format
120 x 205 mm
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
264
Wydanie
II, 2012
ISBN
978-83-62445-02-8
Tematy
Relacje
Rodzicielstwo
MIND
181
Nowy