TWOJE KOMPETENTNE DZIECKO

Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Jesper Juul
Ostatnie sztuki w magazynie
38,00 zł
Brutto

Czy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci? Czy umiemy zauważyć ich problemy? Jak możemy rozwinąć ich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jakim traktowaniem krzywdzimy je najbardziej? Kiedy na wychowanie jest już za późno? Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci. Gubią się też w poradach wychowawczych, które mają sprawić, że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne.

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

Czy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci? Czy umiemy zauważyć ich problemy? Jak możemy rozwinąć ich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jakim traktowaniem krzywdzimy je najbardziej? Kiedy na wychowanie jest już za późno?

Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci. Są też zagubieni wśród porad wychowawczych, które mają sprawić, że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne.

Jesper Juul twierdzi, że dzieci wcale nie muszą być grzeczne. Zamiast tego powinny mieć zdrowe poczucie własnej wartości, wierzyć w swoje siły i nawiązywać dobre relacje z innymi. Stopniowo powinny także uczyć się odpowiedzialności za siebie, a w razie potrzeby także za innych.● Najważniejsza książka cenionego duńskiego pedagoga i terapeuty.

● Wyjaśnia wpływ postępowania dorosłych na zachowanie i osobowość dzieci.

● Uwalania rodziców od przesądu, że istnieje tylko jeden właściwy sposób wychowania.

● Uwalnia dzieci od odpowiedzialności za życie dorosłych.
Jesper Juul był jednym z liderów przełomu we współczesnej pedagogice. Zawdzięczamy mu odejście od wychowania autorytarnego z jednej strony, oraz od permisywizmu, z drugiej.

Propaguje idee szacunku i współdziałania we wzajemnych relacjach z dzieckiem oraz dojrzałe przywództwo dorosłych.

Jest założycielem organizacji Family-Lab International, która w ponad piętnastu krajach świata rozwija jego idee wychowawcze. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i rodziców.ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?
Autor
Jesper Juul
Przekład
Beata Hellmann i Barbara Baczyńska
Waga
312 g
Format
120 x 205 mm
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
264
Wydanie
II, 2012
ISBN
978-83-62445-02-8
MIND
181
Nowy
Nie ma jeszcze żadnych opinii

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności