LECZENIE TRAUMY ROZWOJOWEJ

Wpływ wczesnej traumy na samoregulację, obraz samego siebie i zdolność tworzenia związków

Laurence Heller, Aline LaPierre
Obecnie brak w magazynie
69,00 zł
Brutto

Nasza zdolność do kontaktu z samymi sobą oraz z innymi ludźmi określa nasze zdrowie emocjonalne. Wczesne zaniedbanie, doświadczenie przemocy, brak dostrojenia do potrzeb rozwijającego się dziecka lub inne niepowodzenia opiekunów wpływają na osłabienie tej zdolności. Dr Laurence Heller i dr Aline LaPierre przedstawiają, w jaki sposób wczesna trauma rozwojowa i relacyjna wpływa na nasze późniejsze życie i jest źródłem emocjonalnej walki, którą toczymy sami ze sobą lub otaczającym nas światem.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Może zaskakiwać, że doświadczanie pełni możliwości życia jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, przed którymi stoimy jako ludzie. Do rozwoju i zmiany dochodzi, gdy ustanawianych i umacnianych jest pięć podstawowych zdolności: kontaktu, dostrojenia, zaufania, autonomii i miłości-seksualności. Zaburzenia tożsamości rozwiązują się i przywrócona zostaje samoregulacja. W cyklu zdrowienia połączenie z naszym ciałem, emocjami i siłą życiową pozwala na większy kontakt z innymi, a z kolei kontakt z innymi wspiera większy kontakt z samym sobą. Kontakt, który zawsze był naszym najgłębszym pragnieniem, nie jest już naszym największym lękiem.

Książka „Leczenie traumy rozwojowej” to pozycja niezbędna dla profesjonalistów pracujących z traumą, a także dla każdego z nas, ponieważ w mniejszym lub większym stopniu trauma rozwojowa i emocjonalna dotyka najgłębszych korzeni poczucia tego, kim jesteśmy i jak odnajdujemy się w otaczającym świecie.

Nasza zdolność do kontaktu z samymi sobą oraz z innymi ludźmi określa nasze zdrowie emocjonalne. Wczesne zaniedbanie, doświadczenie przemocy, brak dostrojenia do potrzeb rozwijającego się dziecka lub inne niepowodzenia opiekunów wpływają na osłabienie tej zdolności.

W NARM utrzymuje się, że im bardziej staramy się zmienić siebie, tym bardziej powstrzymujemy wystąpienie zmiany. Z drugiej strony, im bardziej pozwalamy sobie w pełni doświadczyć tego, kim jesteśmy, tym większa jest możliwość zmiany. Zrozumienie tego jest podstawą NARM. Orientacja polega na pracy z tym, co jest, a nie z tym, jak chcemy, aby było. Perspektywa ta jest zgodna z koncentracją na chwili obecnej, ponieważ tylko w chwili obecnej jesteśmy zdolni do pełnego doświadczania siebie.

Zaprezentowany w książce Neuroafektywny Model Relacyjny (NARM) pomaga pracować z rozregulowaniem, zakłóceniami i zaburzeniami funkcjonowania systemu nerwowego, będącymi źródłem wielu problemów natury psychosomatycznej, jak na przykład poczucie własnej niskiej wartości, poczucie przewlekłego wstydu czy nadmierne osądzanie siebie często prowadzące do autoagresji. Pozostając w teraźniejszości bez pomijania tego, co zdarzyło się w przeszłości, NARM wspiera możliwość odnowienia utraconego kontaktu ze sobą, innymi ludźmi i otaczającym światem.

Ta dobrze zorganizowana, wartościowa książka oferuje łatwe do zrozumienia narzędzia dla wszystkich, którzy szukają lepszego zrozumienia swoich fundamentalnych konfliktów między jednością a odrębnością, zależnością a autonomią. „Leczenie traumy rozwojowej” dostarcza wyraźnych wskazówek, które pomagają nam – świadomie i ze współczuciem wobec siebie – pomieścić te pozornie nie do pogodzenia przeciwieństwa i jest istotną i dostępną mapą wspierającą dojrzałość emocjonalną oraz rozwój psychiczny i duchowy.

Dr Laurence Heller jest twórcą Neuroafektywnego Modelu Relacyjnego (NARM), ujednoliconego systemu pracy z traumą rozwojową, traumą przywiązania i traumą szokową. Jego dzieło integruje podejście psychodynamiczne, Somatic Experiencing, a także nietradycyjną orientację pracy z tożsamością. Laurence Heller był współzałożycielem Gestalt Institute w Denver, pracował na wydziałach kilku dużych uniwersytetów i prowadził warsztaty i seminaria w szkołach medycznych, szpitalach i klinikach leczenia bólu. Jest członkiem kadry trenerskiej Somatic Experiencing Trauma Institute (SETI). Jest też współautorem „Crash Course”, książki o traumie związanej z wypadkami samochodowymi. Włada kilkoma językami. Od 15 lat naucza metod NARM oraz Somatic Experiencing w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadził tysiące konsultacji dla terapeutów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.DrLaurenceHeller.com

Dr Aline LaPierre jest twórczynią Neuroafektywnego Dotyku, metody pracy będącej zaawansowanym komponentem Neuroafektywnego Modelu Relacyjnego. Opracowała szereg opartych na doświadczaniu ćwiczeń, które wspierają praktykę ucieleśnionej uważności. Przez wiele lat pracowała na wydziale studiów doktoranckich Somatic Psychology w Santa Barbara Graduate Institute, aktualnie przewodniczy przewodom doktorskim z zakresu somatyki w Chicago School of Psychology. Aline LaPierre szkoliła się w wielu metodach terapii ciała, takich jak Body-Mind Centering, Somatic Experiencing, akupresura, terapia czaszkowo-krzyżowa, praca z ciałem na tkankach głębokich i nerwowo-mięśniowych. Pracując w swojej prywatnej praktyce w Los Angeles, specjalizuje się w integracji podejść psychodynamicznych, rozwojowych i somatycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.AlineLaPierre.com

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Wpływ wczesnej traumy na samoregulację, obraz samego siebie i zdolność tworzenia związków
Autor
Laurence Heller, Aline LaPierre
Przekład
Marta Ułaszewska-Żuk, Mariusz Żuk
Waga
414 g
Format
145 x 205 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
369
ISBN
978-83-950379-0-0
238
Nowy