AJURWEDYJSKA KSIĄŻKA KUCHARSKA

Jak zdrowo żyć i dobrze się odżywiać

Urmila Desai, Amadea Morningstar
Ostatnie sztuki w magazynie
69,00 zł
Brutto

Publikacja dostarcza nowego spojrzenia na starożytną sztukę samoleczenia. Zawiera ponad 250 sprawdzonych, łatwych w przygotowaniu przepisów, stworzonych, by pomóc zachować witalność i energię przez długie lata. Oferuje szeroki wachlarz zindywidualizowanych receptur, dostosowanych do poszczególnych typów konstytucjonalnych - od orientalnych dań indyjskich aż po europejskie i amerykańskie specjały. Książka dogłębnie omawia ajurwedyjski system żywienia.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Publikacja dostarcza nowego spojrzenia na starożytną sztukę samoleczenia. Zawiera ponad 250 sprawdzonych, łatwych w przygotowaniu przepisów, stworzonych, by pomóc zachować witalność i energię przez długie lata. Oferuje szeroki wachlarz zindywidualizowanych receptur, dostosowanych do poszczególnych typów konstytucjonalnych - od orientalnych dań indyjskich aż po europejskie i amerykańskie specjały. Książka dogłębnie omawia ajurwedyjski system żywienia. Kładzie nacisk na pełną wartość odżywczą potraw, ich właściwości lecznicze oraz okoliczności takie jak zmieniające się pory roku czy podróże.

"Nie jest to kolejna książka kucharska, mamy przed sobą unikalny podręcznik służący osiągnięciu pełnego zdrowia. Jeśli będzie stosowany ze zrozumieniem, doprowadzi do okrycia zupełnie nowego wymiaru troski o zdrowie i radości płynącej z jedzenia". Jogin Amrit Desai

"Książka prezentuje proste przepisy oparte na zasadach ajurwedy, które mogą służyć każdemu za przewodnik w codziennym gotowaniu. dr Vasant Lad (lekarz ajurwedyjski, autor: "Ayurveda, The Science of Self-Healing")

 

"Jednym z najbardziej pożytecznych fragmentów książki są schematy menu; pokazano tu diety dla różnych ajurwedyjskich typów, jak również poszczególne menu, bezpieczne dla wszystkich". Dr David Frawley (autor: "Ayurvedic Healing: A comprehensive Guide", współautor: "The Yoga of Herbs")

"Książka, zainspirowana ajurwedyjską nauką o żywieniu, uczy czytelników posługiwać się pożywieniem w celu polepszenia jakości ich życia". Dr Robert Svoboda, (lekarz ajurwedyjski, autor książki "Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę")

 Amadea Morningstar - dyplomowana dietetyczka i psychoterapeutka. W 1983 rozpoczęła studia nad ajurwedą i jej praktycznym zastosowaniem, które sprawiły, że ajurweda stała się kluczowym elementem jej prywatnej praktyki leczenia oraz nauczania. Od 1984 roku pracuje w Instytucie Ajurwedy w Albuquerque w Nowym Meksyku.

Urmila Desai – praktykuje ajurwedę od dziecka. Poznała i doświadczyła kuchni ajurwedyjskiej w swojej rodzinnej wiosce Halol w Indiach. Inspiracja przepisami ajurwedyjskimi wypływa z jej duchowej praktyki. Wraz z mężem joginem Amritem Desai prowadzi w Lenox (w stanie Massachusetts) jeden z największych ośrodków jogi w USA - Kripalu.

Wieloletnia znajomość autorek, oparta o doświadczenie twórczego gotowania, zaowocowała powstaniem niniejszej książki.

 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Jak zdrowo żyć i dobrze się odżywiać
Autor
Urmila Desai, Amadea Morningstar
Przekład
Grzegorz Okraszewski
Waga
690 g
Format
165 x 235 mm
Ilość stron
426
Wydanie
III, 2019
ISBN
978-83-65852-04-5
050
Nowy
978-83-65852-04-5