Praktyczne zastosowania

Kategorie : Wieści z Virgo

Interpretując i rozumiejąc świat inaczej niż opisywaliśmy go wcześniej możemy otworzyć drogę do nowych rozwiązań praktycznych problemów. Dla przykładu, opisanie zjawisk w mikroskali za pomocą pojęć fizyki kwantowej otworzyło drogę do:

• opracowania tranzystorów a później innych urządzeń półprzewodnikowych i rozwoju elektroniki (wykorzystanie barier potencjałów i tunelowania)

• budowy komputerów a następnie komputerów kwantowych i rozwoju przetwarzania informacji (wykorzystanie zjawisk kwantowych – superpozycji i splątanie cząstek)

• budowy laserów (emitujących spójne światło w procesie emisji wymuszonej) i rozwoju telekomunikacji (światłowodowej), obróbki precyzyjnej materiałów, badań i operacji oczu itd...

• rozwoju nanotechnologii (kropki kwantowe, fotowoltaika, bioobrazowanie itd.) 

i wielu innych w tym nawet hipotezy umysłu kwantowego.

Nowe sposoby rozwiązywania praktycznych problemów?

Czy analogicznie można więc koncepcje i metody prezentowane w książkach Virgo takie jak:

• hipoteza pola morfogenetycznego/ morficznego (Nowa biologia)

• psychogenealogia (Tajemnice przodków)

• dekodowanie biologiczne/ totalna biologia/ psychobiologia (Zrozum swoje choroby)

• mapa poziomów świadomości (Siła czy moc)

• epigenetyka (Geniusz w genach)

uznać za inspirację do nowego zrozumienia świata i czerpiąc z nich rozwiązać w nowy sposób praktyczne problemy? 

Na przykład takie:

Jakie mogą być zastosowania/ praktyczne użycia wiedzy o poziomach świadomości, powiązanych z nimi emocjami czy wizjami świata wg Hawkinsa a w konsekwencji postawami w tym świecie? 

Czy można zmienić działanie firmy porządkując relacje rodowe zarówno przez ustawienia hellingerowskie jak też odszukując „brakujące ogniwa” podczas tworzenia genosocjogramu?  

Czy stosując technikę uwalniania można pokonać wszystkie życiowe problemy w sposób trwały? I czy stosowanie tej techniki zmienia nie tylko nas ale też nasze otoczenie, rodzinę, firmę? 

Czy podejmując pracę i pracując w danym zawodzie można korzystać z psychogenealogii? 

Co latanie może mieć wspólnego z techniką uwalniania? Jak mandala świadomości ciała pomaga w byciu pilotem? 

Czy ćwicząc świadomość ciała np. wg metody Feldenkraisa można zmienić nastawienie do innych ludzi i zacząć pracować nad poprawą komunikacji z nimi?

I czy metoda NVC (Porozumienie bez przemocy) może pomagać w leczeniu chorób? 

Jak za pomocą pojęcia konfliktu biologicznego z totalnej biologii wyjaśnić problemy w pracy oraz jak uniknąć zawału serca? 

Czy można zaplanować okres projektu/celu i z pomocą np. ajurwedy pomagać w narodzinach wymarzonego potomka? 

Jak stać się lepszym rodzicem uwzględniając triady biologiczne i porządki miłości wg B.Hellingera? 

Itd…

Wydaje się, że możliwych „kombinacji” i praktycznych aplikacji, prezentowanych w książkach Wydawnictwa VIRGO koncepcji, jest przeogromna ilość – czekają na „swój czas” i „swojego odkrywcę”. Na .. Ciebie? 

Na naszej stronie virgobooks.pl utworzyliśmy nową kategorię książkową pod nazwą „Praktyczne zastosowania”. Będziemy prezentować w niej książki, które opisują takie właśnie praktyczne aplikacje.

Nowe spojrzenie na temat sukcesji

Pierwszym przykładem aplikacji wiedzy płynącej z naszych książek jest cykl „Biologika Sukcesji”. Kiedy pada hasło „sukcesja firmy” prawie wszyscy przedsiębiorcy, szczególnie ci prowadzący jednoosobową działalność, myślą o testamencie, notariuszu i wielu sprawach formalno-prawnych.

Raczej nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele różnych dyscyplin nauki dotyczy zagadnienie sukcesji, ale przede wszystkim z możliwości patrzenia na sukcesję pokoleniową całościowo, z perspektywy całej jej złożoności, w tym wpływu szeroko pojętej biologii i psychologii na dziedziczenie.

Autor, Paweł Piotr Nowak w 1 tomie pt. „Świadomość” wykorzystując pojęcia z zakresu biologii totalnej/ psychobiologii i psychogenealogii, w nowatorski sposób wyjaśnia jak odbywa się sukcesja rodzinnego majątku, a w szczególności pokoleniowa sukcesja firm. 

W momencie pisania tej książki (2022 r.) jedynie 13 ze 100 polskich przedsiębiorców dało radę przedłużyć życie własnej firmy do drugiego pokolenia.

Jak pisze Paweł P. Nowak: „Przygotowanie i pokazanie dzieciom biznesowego testamentu, jest jednym z najważniejszych egzaminów z rodzicielstwa. Ukazuje się wtedy wszystko, czego nauczyliśmy nasze dzieci; widać jak na dłoni miłość, wdzięczność, widać też zazdrość i głupotę. Rozmowa z potomnymi na te tematy to dla wszystkich bardzo ważna życiowa lekcja.

Sukcesja zwyczajowo oznaczała międzypokoleniowy transfer wiedzy, władzy i własności, który powinien tworzyć energię rodową klanu i biznesu jako całości.. A co wspólnego z sukcesją ma biologia? Otóż biologika jest próbą zwrócenia się do wnętrza prawdy na temat sukcesji”

Dlaczego nasze dzieci w przeważającej większości i to niezależnie od położenia geograficznego, nie chcą kontynuować biznesu ojców i matek? Dlaczego to wnuki a nie synowie/ córki mają największe szanse nie zmarnować dorobku rodziny? 

W starym paradygmacie rządzonym przez prawników, doradców podatkowych i notariuszy co do zasady nie ma szans na odnalezienie odpowiedzi na te pytania. Ale znając zasady totalnej biologii/ psychobiologii wyjaśnienie jest dość proste.




okładka Biologika sukcesjiBIOLOGIKA SUKCESJI

Świadomość

Paweł Piotr Nowak

Pierwszy sezon cyklu BIOLOGIKA SUKCESJI™ to wieloaspektowe i multidyscyplinarne wprowadzenie w tematykę sukcesji pokoleniowej jako aktualnego zjawiska społecznego. Autor przybliża w nim podstawowe zagadnienia dotyczące zachowań Nestorów i Sukcesorów, czyli założycieli przedsiębiorstw i ich następców oraz wyjaśnia ich złożone, często skomplikowane wzorce zachowań. Zabieg porównania świata zwierząt do świata ludzi odsłania przed czytelnikiem archetyp „złotego algorytmu” sukcesji pokoleniowej. 

Ekskluzywne wydanie platinium w opakowaniu prezentowym.

banerek przejdź do książki

Udostępnij tę treść