WARSZTATOWNIA:TECHNIKA UWALNIANIA - David R. Hawkins

Dzięki tej książce doświadczysz wolności. Poczujesz jak ciężar opada z twoich barków, ponieważ już podczas lektury samoczynnie rozpoczyna się proces uwalniania. Będzie przydatna dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym oraz psychologów i osób będących w trakcie terapii. Pokazuje m.in. jak uwalniając się od wszelkich negatywności: niskiego poczucia wartości, oceniania innych i samego siebie, nieustannej potrzeby posiadania racji, żalu za przeszłością i oczekiwania na prawdziwą miłość - osiągać coraz wyższe poziomy świadomości. 

tytuł oryginalny: "Letting go" 

oprawa: twarda, format: 145x207 mm, stron: 448

Przeczytaj fragment
klikając w "Zajrzyj do środka" na okładce

Więcej szczegółów

052

67,00 zł

 

Dr. David Hawkins, amerykański psychiatra, który odniósł imponujące sukcesy terapeutyczne wyjaśnia w książce dlaczego tak modne obecnie wyrażanie uczuć, wcale nie pomaga sobie z nimi radzić i proponuje zupełnie nowe podejście do tematu, które stosował zarówno w pracy z pacjentami jak i we własnym życiu. Autor krok po kroku opisuje Technikę Uwalniania - prostą i skuteczną metodę, która pozwala uwolnić się od negatywnych emocji i stanów umysłu, by w pełni cieszyć się miłością, powodzeniem, zdrowiem i szczęściem. Zawiera praktyczne wskazówki jak poradzić sobie samodzielnie z apatią, smutkiem, żalem, strachem, żądzą czy gniewem, pokazuje anatomię emocji w uzdrawianiu przeszłości, uczy poddawania negatywnych myśli oraz budowania pozytywnych uczuć. Powinien przeczytać ją każdy, kto poważnie traktuje własny rozwój.


Czy należysz do osób, które próbowały już wszystkiego by osiągnąć szczęście? Do tych, którzy niestrudzenie poszukują i sprawdzają kolejne metody, biorą udział w coraz to nowych szkoleniach rozwoju osobistego?

„Medytujesz, intonujesz mantrę, jesteś ześrodkowany. Uczysz się NLP, próbujesz samorealizacji, ćwiczysz wizualizację. Studiujesz psychologię, ćwiczysz jogę, taniec, kickboxing, przechodzisz kolonoterapię, dietę i uprawiasz aerobik. Nosisz amulety. Pijesz chińskie zioła, oczyszczasz się. Jedziesz do Indii. Znajdujesz nowego guru. Uwalniasz doświadczenia poprzednich wcieleń. Piszesz afirmacje. Robisz mapę marzeń. Poddajesz się regresji hipnotycznej. Zamawiasz analizę horoskopu. Praktykujesz tantrę. Oczyszczasz swoją aurę. Wisisz głową w dół...”

Co jeszcze?  – jeszcze 3 strony tej fantastycznej wyliczanki, bo autor wie, że:

„Intuicyjnie wyczuwamy, że gdzieś tam jest ostateczna odpowiedź. Dlaczego jednak nie możemy jej znaleźć? Nie rozumiemy istoty problemu – oto dlaczego nie możemy znaleźć odpowiedzi. Może jest ona niezwykle prosta i  dlatego właśnie jej nie dostrzegamy. Może za bardzo polegamy na swoich przekonaniach i jesteśmy ślepi na to, co oczywiste. (...)

 

Zagubienie jest naszym ocaleniem. Dla tych, którzy są zdezorientowani wciąż jest jeszcze nadzieja. Trzymaj się swojego poczucia zagubienia. Ostatecznie to ono jest twoim najlepszym przyjacielem, twoją najlepszą obroną przed śmiercionośnymi odpowiedziami innych ludzi, przed byciem zgwałconym przez ich idee. Jeśli jesteś zdezorientowany, to znak, że wciąż jesteś wolny. Jeśli jesteś zdezorientowany, ta książka jest właśnie dla ciebie."


Poniżej fragment wykładu dr. Davida Hawkinsa, w którym opowiada o pracy z ego:

 

"Podczas wieloletniej praktyki w psychiatrii klinicznej moim nadrzędnym celem było poszukiwanie najskuteczniejszych sposobów usuwania ludzkiego cierpienia. Odkryłem podczas wszystkich tych poszukiwań, że bardzo mi pomaga świadome uwalnianie. Jego rola jest tak doniosła, że poczułem konieczność napisania książki, w której będę mógł podzielić się tym, co zaobserwowałem jako klinicysta, i tym, czego doświadczyłem. (...)

Co znajdziesz w tej książce? Przedstawienie prostej metody osiągania głębokiej jasności zrozumienia i przekraczania twoich problemów, które pojawiają się po drodze. Nie odbywa się to poprzez odnalezienie odpowiedzi, lecz poprzez usunięcie przyczyn problemu. Stan osiągany przez nielicznych ludzi na przestrzeni dziejów też jest nam dostępny; rozwiązania znajdują się wewnątrz nas i są łatwe do znalezienia. Mechanizm poddania jest prosty, a prawda oczywista. Stosuje się go podczas naszego codziennego życia. Nie jest związany z żadnym dogmatem, ani systemem przekonań. Jego działanie oceniasz sam dla siebie, więc nie możesz zostać wprowadzony w błąd. Nie będziesz zależny od żadnych nauk. Działa w przypadku cyników, pragmatyków, osób religijnych i ateistów. Działa w przypadku osób w każdym wieku, wywodzących się z dowolnej kultury. Działa zarówno w przypadku osób uduchowionych, jak i nie zajmujących się duchowością.

Ponieważ mechanizm ten przynależy do ciebie, nikt nie może cię go pozbawić. Pozostajesz tym samym chroniony przed rozczarowaniem. Odkryjesz sam dla siebie co jest prawdziwe, a co jest jedynie programem umysłu czy systemem przekonań. W miarę kontynuowania procesu uwalniania, staniesz się zdrowszy, będziesz odnosił większe sukcesy przy mniejszym wysiłku, staniesz się szczęśliwszy i bardziej zdolny do prawdziwej miłości. Nie doświadczysz 'odlotu', po którym następuje upadek. Odkryjesz natomiast, że masz w sobie automatycznego, wewnętrznego nauczyciela." - David Hawkins

Przeczytaj recenzję blogerki Pauliny Daneckiej:

"Rzadko jestem zwolenniczką lektury 'od deski do deski'. Często od razu skaczę na głęboką wodę rozdziałów końcowych – szukam konkluzji i nie mam cierpliwości do odwydawniczych i odautorskich wprowadzeń. A jednak Wprowadzenie tej książki zachwyciło mnie zarówno stylem, jak i koncepcją. Poczułam się „złapana” i wiedziałam, że ta lektura będzie dokładna i znacząca. Że nie będę chciała uciekać, bo większość moich ucieczkowych zachowań autor przyszpilił na wstępie..."
Czytaj więcej na kobietom.wordpress.com  O AUTORZE
david hawkins
David R. Hawkins (1927-2012)

dr nauk medycznych, znany psychiatra, klinicysta, nauczyciel duchowy i wykładowca. Był dożywotnim członkiem American Psychiatric Association (Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), a swoją karierę w psychiatrii zaczął w 1952 roku. Od czasu kiedy zaniechał swojej intenstywnej praktyki w Nowym Jorku, aby wieść życie naukowca, nadal zajmował się pacjentami o specjalnych potrzebach. W 1973 roku wraz z noblistą Linusem Paulingiem, napisał nowatorską książkę Orthomolecular Psychiatry. Jego wybitne dokonania jako terapeuty i nauczyciela zostały odnotowane w biograficznej publikacji Who's who in America. Był dyrektorem The Institute for Advanced Theoretical Research (Instytutu Zaawansowanych Badań Teoretycznych). Jego prace jako badacza, który opracował Mapę Poziomów Świadomości oraz lekarza były pionierskie, a jego praktyka kliniczna była w latach 1968-1979 największą w USA. Opublikował setki artykułów i wykładów oraz kilkadziesiąt książek. Wykładał na największych uniwersytetach (Harvard, Oxford i inne), a także dla międzynarodowej dyplomacji. Swoje życie poświęcił podniesieniu ludzkiej świadomości.

 

 

 

Oceń 
Mariusz P
2017-12-21

Technika skutecznie uwalnia.

Właśnie kończę powyższy tytuł, w moim odczuciu jest to pozycja wysoce wartościowa, w powiązaniu z innymi technikami pracy nad sobą stanowi wspaniałe i doskonałe dopełnienie nad samorozwojem. Szereg fundamentalnych prawd podano w sposób bardzo przyswajalny i zrozumiały dla poszukującego, niemalże czytając doświadczam wielu uwolnień co stanowi dla mnie dostateczną rekomendację by podążać ścieżką nakreśloną przez autora. Z utęsknieniem będę czekał na dalsze tytuły jakie jeszcze zostały do przetłumaczenia. Książkę "Sukces jest dla ciebie", zamówiłem sobie pod choinkę.

Oceń 
Janusz Mimiński
2017-08-05

wielka szkoda

No tak książka fantastyczna ale tylko dla tych, którzy mają wzrok pozwalający na czytanie z papieru. A co z tymi, którzy są zbyt zapracowani lub zajęci oraz z tymi, którzy nie posiadają tak zdrowego organu wzroku? Proszę o wersję audio.

Oceń 
maja
2016-12-08

Technika Uwalniania

Wspaniała książka. Polecam ją wszystkim :-)
Dzięki tej cudownej, a zarazem prostej technice uwolniłam programy z podświadomości, które wydawały mi się nie do przeskoczenia. Nadal ją stosuję i zachęcam do tego innych ;-)

Oceń 
Wydawnictwo Virgo
2016-07-22

Odpowiedź na komentarz - Audiobook

Nie planujemy wydania audiobooka, przynajmniej w najbliższym czasie.

Oceń 
Wydawnictwo Virgo
2016-07-22

Odpowiedź na komentarz - Gdzie zacząć przygodę

Polecamy lekturę książek Davida Hawkinsa w następującej kolejności: 1. Siła czy moc 2. Przekraczanie poziomów świadomości Po lekturze dwóch powyższych kolejne tytuły można już czytać dowolnie, np.: 3. Przywracanie zdrowia 4. Technika Uwalniania 5. Oko w oko z Jaźnią

  • 2 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Kasia
2016-07-04

Audiobook

Czy jest szansa na audiobooka?

Oceń 
Jan Marcinkiewicz
2016-06-21

Gdzie zaczać przygodę?

Zastanawiam się od której książki Hawkinsa należałoby rozpocząć zapoznawanie się z tematem? Jakie jest wasze zdanie? Jest jakaś wskazana droga?

Oceń 
Tomek Olędzki
2016-04-21

Ta książka jest SUPER WARTOŚCIOWA.

Napisana przyjaznym, zrozumiałym językiem, przydatna zarówno dla początkujących jaki i dla tych, którzy są już w jakimś miejscu swojej duchowej drogi. Każdy może z niej wziąć to, czego akurat potrzebuje. Warta przeczytania kilka razy, aby jak najwięcej sobie przyswoić, zrozumieć i odblokować się. Czasem na wgląd trzeba chwilę poczekać, ale bez wątpienia studiowanie książki się do niego przyczynia.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Katarzyna Stępińska
2015-12-01

Wspaniała!

Drogie Virgo, dziękuje za tę książkę! Idealna będzie jako prezent pod choinkę. Póki co sama ja przeczytałam i bardzo mi pomogła przepracować w sobie parę trudnych spraw, nie sądziłam, że to jest takie proste. Jeszcze raz dziękuję!!! :)

Oceń 
Wydawnictwo Virgo
2015-11-23

W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Panie Adamie, abyśmy mogli odnieść się do Pana komentarza, czy mógłby Pan podać jakieś konkretne przykłady kalek lub "masła maślanego"? :) Jeśli tak, prosimy o wiadomość na maila: biuro@virgo.info.pl

Oceń 
Adam K
2015-11-21

Ale...

Niby tresc ksiazki ta sama ale jednak PL wydanie jest w porownaniu z ang męczące ;) Oryginal byl jakis tak...bardziej sensowny, w bardziej duchowym kontekscie byla ta praca Hawkinsa utrzymana. Przetlumaczona zas wersja jest dla mnie zwyczajnie jakas taka...meczaca. Moze dlatego, ze ciezko czasem z ang przelozyc to co w tym jezyku idealnie pasuje, nie tworzac kalk jezykowych czy masla maslanego ;)

  • 0 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Jerzy Przybyło
2015-11-13

Polecam

Jakiś czas temu zwróciłem się do Wydawnictwa z zapytaniem czy planuje wydanie Letting go Hawkinsa , nie otrzymałem odpowiedzi , więc . . . nie znając języka angielskiego zakpiłem wersję angielską i . . . przeczytałem , tłumacząc ją sobie korzystając z internetowego „translate” . Cieszę się , że teraz będę mógł ją przeczytać profesjonalnie przetłumaczoną . Uważam , że jest to pozycja rewelacyjna , a zatem obowiązkowa dla podróżujących ścieżką rozwoju osobistego .

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Anna
2015-11-12

let it go

Życie tego człowieka, jego doświadczenia i nauka pokazują nam drogę powrotną do domu, do Źródła. Jego oddanie i poszukiwanie Prawdy było ogromne i szczere. Każdy z nas dzięki tym prostym wskazówkom może iść "po jego śladach". Wystarczy podjąć decyzję, przeczytać i wyruszyć w drogę. Życie okazuje się być wspaniałą przygodą dla każdego kto się na nie zdecyduje i przyjmie jako wielki dar.

  • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Bogdan Skrzęta
2015-07-10

REALITY AND SUBJECTIVITY

Prawdopodobnie wydawca zakłada, że najlepszym sposobem na włączenie rozwiniętego percepcyjnie czytelnika do coraz głębszych nurtów Oceanu Świadomości, będzie przygotowanie Go nieco lżejszą lekturą do najbardziej zaawansowanej formy duchowego przekazu, jaką jest trzecia część trylogii Davida R. Hawkinsa.
Jej kalibracja ociera się o wierzchołek Oświecenia (999) - 1000, to jego ostateczny pułap.
Niemniej jednak, jak najszybsze dostarczenie polskiemu czytelnikowi trzeciej części, powinno stać się priorytetem, a przez to, dopełnieniem i uwieńczeniem własnej drogi, ku najwyższemu poziomowi zrozumienia.

W duchowym przekazie
Vitality Donor
....................  • 3 z 5 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Adam Kuc
2014-10-16

Warto poczekac

przeczytalem Letting go Hawkinsa w oryginale kilka razy takze polecam gorąco wszystkim, szczegolnie jesli ukazuje sie w przystepnej, polskiej wersji jezykowej. Ksiazka obowiazkowa! :)

  • 7 z 7 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję !

Napisz swoją recenzję

TECHNIKA UWALNIANIA - David R. Hawkins

TECHNIKA UWALNIANIA - David R. Hawkins

Dzięki tej książce doświadczysz wolności. Poczujesz jak ciężar opada z twoich barków, ponieważ już podczas lektury samoczynnie rozpoczyna się proces uwalniania. Będzie przydatna dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym oraz psychologów i osób będących w trakcie terapii. Pokazuje m.in. jak uwalniając się od wszelkich negatywności: niskiego poczucia wartości, oceniania innych i samego siebie, nieustannej potrzeby posiadania racji, żalu za przeszłością i oczekiwania na prawdziwą miłość - osiągać coraz wyższe poziomy świadomości. 

tytuł oryginalny: "Letting go" 

oprawa: twarda, format: 145x207 mm, stron: 448

Przeczytaj fragment
klikając w "Zajrzyj do środka" na okładce

Napisz swoją recenzję

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: