WIELKA KSIĘGA HIPNOZY

Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy

Werner J. Meinhold
Dostępne
149,00 zł
Brutto

Autor prezentuje w zrozumiały i kompletny sposób, podstawy zjawiska hipnozy oraz wyniki swoich badań, a także listę i opis większości schorzeń i zaburzeń psychosomatycznych, których leczenie przy pomocy hipnoterapii przynosi wymierne efekty.

Pierwsze polskie wydanie oparte jest na niemieckiej edycji z roku 2005, zaktualizowanej i uzupełnionej o najnowsze, dostępne w tamtym czasie wyniki badań.

Jest to zdecydowanie lektura obowiązkowa dla osób profesjonalnie zajmujących się hipnozą w medycynie, psychologii i psychoterapii. Dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką pomagania i doradztwa psychologicznego stanowi bogate, inspirujące źródło wiedzy.

Dostawa do Paczkomatów 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.
DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

 

Wielka księga hipnozy zgłębia i wyjaśnia w sposób wszechstronny temat hipnozy, który wciąż jeszcze jest nie w pełni poznany, wciąż jest mało dostępny i zrozumiały w społecznym odbiorze. Jest za to obłożony wieloma mitami i wyobrażeniami, stanowiącymi utrudnienie w profesjonalnym korzystaniu z możliwości, jakie hipnoza stwarza w terapii i pomaganiu.


Książka Wernera Meinholda to pierwszy na polskim rynku tak kompletny podręcznik i przewodnik po hipnozie, który całościowo - teoretycznie i praktycznie - omawia zjawisko hipnozy. Zawiera wiele praktycznych instrukcji, jak prowadzić hipnoterapię w leczeniu bardzo różnych zaburzeń o charakterze psychicznym, mentalnym, a także w odniesieniu do chorób ciała.

Meinhold przedstawia hipnozę zgodnie ze złożonością jej natury. Jako stan świadomości/umysłu-środowisko, w którym dokonuje się warunkowanie kluczowych mechanizmów naszego funkcjonowania, od początku życia i często na całe życie. Jako sferę świadomości, dzięki które uzyskujemy dostęp do nieświadomych zapisów i treści naszych doświadczeń. Jako proces koncentracji na kluczowych bodźcach otoczeni zewnętrznego i wewnętrznego. I wreszcie, jako skuteczną metodę psychoterapii, zwaną hipnoterapią.

W książce znajdziemy szczegółową i inspirującą analizę roli hipnozy w naszym "stawaniu się" - zarówno jako ludzkość, jak i jednostka. Meinhold utrzymuje hipnozę jako zjawisko, którego doświadcza rodzaj ludzki w procesie "stawania się", od pierwszego hominida aż do człowieka współczesnego, i jednocześnie jako fenomen, którego doświadcza każdy z nas, w naszym osobistym "stawaniu się", w codziennym życiu, od poczęcia aż do teraz.

Centralne miejsce w książce znajduje zjawisko sugestywnego wpływu - zarówno niezamierzonego, jak i zamierzonego. Wpływ ten oddziałuje na jakość naszego życia, naszego bycia w życiu, w relacjach z samym sobą i z innymi.

Główne przesłanie Wernera Meinholda to wezwanie, abyśmy poprzez uświadomienie sobie sugestywnego i hipnotycznego wpływu, jakiemu podlegamy, a także przez pracę nad jego odhipnotyzowaniem powrócili do siebie, do swoich potencjałów i powołania, tak aby w najbardziej możliwy świadomy sposób kształtować i przeżywać swoje życie."
O AUTORZE

Werner J. Meinhold (1.04.1944 - 17.10.2019) - niemiecki psychoterapeuta, hipnoterapeuta i naturopata, twórca metody psychoterapeutycznej H.I.T.T. (Hypno-Integrative Depth Psychological Therapy - Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi).

Werner Meinhold był założycielem był założycielem i wieloletnim prezydentem honorowym International Federation of Integrative Depth Psychology in Thrapy and Research of Hypnosis (IGTH-INFIDEPTH), która aktualnie skupia Towarzystwa Hipnoterapeutyczne z Niemiec, Ekwadoru, Meksyku, Polski i Szwajcarii. Był również superwizorem i członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą i organizatorem międzynarodowych kongresów i seminariów GTH/I-GTH w Meersburgu/Bodensee (od 1991).

Meinhold jest autorem i wydawcą kilu książek (przetłumaczonych na 5 języków), wielu artykułów i esejów na temat  hipnozy integracyjnej, psychoterapii i medycyny, autorem ponad 100 artykułów prasowych opublikowanych w międzynarodowych mediach.

Podtytuł
Teoria i praktyka hipnozy i autohipnozy
Autor
Werner J. Meinhold
Przekład
Ewa Makowska
Waga
907 g
Format
160 mm x 230 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
542
Wydanie
I, 2020
ISBN
978-83-941268-1-0
297

ZOBACZ TAKŻE

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności