SEN O ŚWIADOMOŚCI

Mały podręcznik hipnozy

Werner J. Meinhold
Dostępne
59,00 zł
Brutto

Niezwykła książka, pobudzająca własne przemyślenia we wszystkich naprawdę ważnych dziedzinach życia. Życie, miłość i śmierć. Tęsknota i nienawiść, wojna i pokój, być i nie być, zdrowy czy chory, doczesność i tamten świat, obłęd czy rzeczywistość. Duchowe wibracje mistycznego boga Hypnos wpływają – w sensie symbolicznym – na wszystkie centralne tematy życia poruszane w tej książce. Hypnos, czyli podświadomość wraz z jej potężnymi siłami duchowymi, stanowi o przeważającej większości ludzkiego życia psychicznego (psychiki). Dla większości ludzi pozostaje ona jednak – nawet wobec samych siebie – przez całe życie w znacznej mierze tajemnicą.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Celem niniejszej książki jest kształtowanie bardziej pokojowego, skutecznego i satysfakcjonującego zrozumienia samego siebie i swoich bliźnich.

Fragmenty książki:

"Wielki filozof Schopenhauer określił hipnozę jako największe z wszystkich kiedykolwiek dokonanych odkryć: 'gdyż czyni możliwym, co było uznawane za niemożliwe.' Dodał on jeszcze: że '[magnetyzm zwierzęcy] jednocześnie dostarcza więcej zagadek niż rozwiązuje. Pierwsze i najbardziej ogólne prawa natury zostają bowiem przez niego zniesione, ponieważ czyni on możliwym nawet, co zostało a priori uznane za niemożliwe'. 

Ocena Schopenchauera odnosi się do działalności Franza Antona Mesmera, którego badania i leczenie wciąż jednak są otoczone wieloma mrocznymi tajemnicami.

Jakie są nowe odkrycia dotyczące hipnozy? Dzięki nowym metodom badawczym w naukach przyrodniczych możemy dziś zaobserwować, że niektóre tezy dawnej wiedzy tajemnej pojawiają się znów w nowej szacie lub też pod nową nazwą. Dotyczy to przede wszystkim bardzo kontrowersyjnej teorii fluidów Mesmera, którą dziś można, moim zdaniem, odnaleźć w badaniach nad biofotonami Fritza-Alberta Poppa (patrz także naukę Reichenbacha o sile życiowej "Od" i orgonomię Reicha).

Na czele istotnych pod tym względem badań naukowych stoi zasada równoważności Einsteina, która pokazuje, że istnieje ekwiwalencja pomiędzy tym, co nazywamy "energią" i tym, co określamy jako "materię". Oznacza to, że czysto energetyczna "informacja" pozbawiona substancji, a wręcz jedynie wypowiedziane lub nawet zaledwie pomyślane słowo, może tak samo oddziaływać na ciało, jak np. informacja za pośrednictwem określonego leku. Nie wyjaśnia to jednak nadal samego mechanizmu działania tego procesu.  

Dzięki odkryciom Haeckla wiemy, że rozwój każdego żywego organizmu (ontogeneza) stanowi powtórzenie całej historii rozwoju jako gatunku (filogenezy), i że w dalszym ciągu wszystkie stare ewolucyjnie struktury pozostają aktywne.

Wciąż jednak nie wiemy, w jak osobliwy i nieporównywalny ze znanymi nam drogami komunikacji sposób, odbywa się typowa komunikacja hipnotyczna. Działa ona bowiem najwyraźniej bezpośrednio! Oznacza to: nie potrzebuje ona ani środków, ani czasu do nadania przekazu. Jest "nielokalna". Miejsce i czas jednoczą się w bezprzestrzennym punkcie czasoprzestrzeni i stają się tym samym. 

Oznacza to, że hipnoza i jej łączący wszystko czynnik sprawczy, postulowany przez Mesmera wszechobecny "fluid uniwersalny", mogą w szczególnej chwili i w najlepszym znaczeniu tego słowa wraz z człowiekiem ponownie zanurzyć się w doświadczeniu oraz pewności wszechogarniającej jedności. Lecz jak konkretnie hipnoza może przyczynić się do zdrowego sposobu życia i wyleczenia?

Czas przebywania człowieka w łonie matki i potem mniej więcej do końca trzeciego roku życia przebiega w stałej hipnozie i w znacznym stopniu kształtuje człowieka. Wszystko, co dzieje się w tym najwcześniejszym okresie, może ukierunkować jego życie na zawsze i uczynić je np. nieustannym poszukiwaniem jakiegoś spełnienia. Za pomocą hipnozy oraz psychologii głębi można zrozumieć i przepracować najwcześniejsze uwikłania, odszukując miejsca ich zapisu w świadomości w warstwie mózgu, która ewolucyjnie odpowiada za ten okres życia.

Wynikają z tego bardzo daleko idące możliwości leczenia rozmaitych klinicznych zaburzeń i chorób. Przede wszystkim jednak możemy poddawać świadomość treningowi w hipnozie i poprzez nią. Choroby się tutaj nie leczy przeciwstawną sugestią (gdyż mogłoby to wywołać nowe objawy, jak przy lekarstwach), lecz rozpoznaje się jej system powiązań i wówczas można doprowadzić nie tylko do ustąpienia objawów, ale także do tak ważnego dla życia zrozumienia."

Niezwykła książka, pobudzająca własne przemyślenia we wszystkich, naprawdę ważnych dziedzinach życia.


O AUTORZE

Werner J. Meinhold - niemiecki psychoterapeuta, hipnoterapeuta i naturopata, twórca metody psychoterapeutycznej H.I.T.T.® (Hypno-Integrative Depth Psychological Therapy – Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi), założyciel, były Prezydent a dziś Prezydent honorowy International Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis (IGTH – INFIDEPTH), skupiającej Towarzystwa Hipnoterapeutyczne z Niemiec, Ekwadoru, Meksyku, Polski i Szwajcarii. Superwizor i członek honorowy Polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą, autor wielu książek, artykułów i esejów na temat hipnozy integracyjnej, psychoterapii i medycyny. Były szef Harmony 1782 (Mesmer Society of Spiritual Healing). Organizator międzynarodowych kongresów i seminariów GTH / I-GTH w Meersburgu / Bodensee (od 1991). Napisał wiele książek, artykułów i esejów na temat hipnozy integracyjnej, psychoterapii i medycyny. Jego głównym dziełem jest „Wielka Księga Hipnoz". 

Od 1995 roku Werner J. Meinhold przyjeżdżał do Krakowa, aby prowadzić seminaria  zakresu analizy biograficznej w hipnozie z wykorzystaniem psychologii głębi (H.I.T.T.®).

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Mały podręcznik hipnozy
Autor
Werner J. Meinhold
Przekład
Tomasz Krais
Waga
597 g
Format
170 x 240 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
248
Wydanie
I, 2014
ISBN
978-83-941268-0-3
298
978-83-941268-0-3