INDUKCJA MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWA

Anatomiczne podejście do leczenia dysfunkcji powięziowych. Tom 1 Górna część ciała

Andrzej Piłat
Dostępne
340,00 zł
Brutto

“Indukcja mięśniowo-powięziowa. Anatomiczne podejście do leczenia dysfunkcji powięziowych” jest owocem czterech lat intensywnych badań i poszukiwań na temat powięzi oraz jej roli w zdrowiu i chorobie. Książka ta odzwierciedla doświadczenia autora, który zabiera czytelnika fascynującą podróż przez zagadki powięzi, widziane z punktu widzenia mikrobiologicznego, anatomicznego, biomechanicznego, psychologicznego oraz filozoficznego.

Andrzej Piłat zaprasza na naukową podróż po świecie powięzi, która pozwoli odkryć obszary wiedzy, jakie mogły zostać zapomniane lub które nie zostały jeszcze odkryte jako istotne. Wg autora mogą one nadal kryć ważne informacje, oraz pomóc nam lepiej zrozumieć ruch ciała i poprzez to wpłynąć na zmianę obrazu własnego ciała i poprawić jakość życia.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Indukcja mięśniowo-powięziowa opisuje właściwości nieskończonej i wszechobecnej sieci powięziowej oraz przedstawia praktyczne rozwiązania terapeutyczne dla różnych typów dysfunkcji powięziowych. Materiał przedstawiony jest w dwóch tomach:

Tom 1 dogłębnie analizuje aspekty teoretyczne związane z powięzią oraz skupia się na procedurach terapeutycznych metody Indukcji Mięśniowo-Powięziowej (IMP) dla górnej części ciała.

Tom 1 podzielony jest na dwie części:

Część 1 – Nauka i zasady terapii indukcji mięśniowo-powięziowej.

Część 2 – Praktyczne zastosowania indukcji mięśniowo-powięziowej dla górnej części ciała.

W części 1, po zdefiniowaniu powięzi jako złożonego systemu biologicznego, szeroko omówiono wielorakie cechy charakterystyczne:

  • embriologia powięzi (z zaznaczeniem znaczenia ruchu w całym jej rozwoju),
  • anatomia powięzi (z obszernym zapisem fotograficznym i wideo z sekcji niezabalsamowanych zwłok, pokazującym jej ciągłość i integralność),
  • ultrastrukturę powięzi (omawiając zachowanie macierzy pozakomórkowej z jej zasadniczymi składnikami – komórkami, włóknami oraz receptorami), dając czytelnikowi zrozumienie znaczenia komórek z ich zdolnościami kurczliwymi i kontrolą procesu ślizgania,
  • biomechanika (ze szczególnym uwzględnieniem mięśniowo-powięziowego przenoszenia sił),
  • neurodynamikę (mechanorecepcję, propriocepcję, interocepcję i nocycepcję),
  • urazy i wynikające z nich dysfunkcje mięśniowo- powięziowe oraz ich ocenę.

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Anatomiczne podejście do leczenia dysfunkcji powięziowych. Tom 1 Górna część ciała
Autor
Andrzej Piłat
Waga
2480 g
Format
225 x 283 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
576
Wydanie
I, 2023
ISBN
978-83-960929-4-6
394
978-83-942605-8-3