MYŚL, ODCZUWAJ, DZIAŁAJ

Praktyczny przewodnik po emocjach

Marek Uglorz
Dostępne
39,00 zł
Brutto

Autor proponuje metodę, która polega na bezpośredniej zamianie myśli, a w ślad za nimi systemów przekonań. W książce znajdziesz nowe interpretacje najpowszechniejszych emocji, ułatwiające zmianę tych przekonań, które skutkują chorobami, nieszczęśliwymi relacjami i cierpieniem. Zaproś do swego świata więcej radości, lekkości i mocy. Dowiedz się jak kształtować życie świadomymi emocjami.

Nauczysz się wybierać nowe myśli, które podtrzymują Cię w zdrowiu i wypełniają bezwarunkową miłością. Poznasz też praktykę mentalnego przewartościowania emocji, by nadać im nową wartość i wykorzystać ich energię. Bo jak mówi autor nie ma złych emocji, są tylko emocje źle przeżywane.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

"Wdzięczność nie jest skutkiem szczęścia, to szczęście jest skutkiem bycia wdzięcznym.
Wdzięczność jest emocją, dzięki której świadomość przejmuje kontrolę nad podświadomością. Normalnie chcemy być wdzięczni dopiero, gdy coś zostanie osiągnięte. Jesteśmy przekonani, że to swoiste postludium po dobrze wykonanej pracy. Logika podpowiada, że wydarzenia, które uczynią nas szczęśliwymi, dopiero mają nastąpić, więc na razie nie mamy powodu do wdzięczności. Skoro nie ma wydarzeń, więc nie ma wdzięczności. Jednak jest dokładnie na odwrót...

Czujny i świadomy człowiek nie ulega wpływom, ale zachwyca się wszystkim ze względu na to, jakie to jest w swoim pięknie i dobru. 
Za-czarowuje 
sam siebie, więc nigdy nie bywa roz-czarowany czarami innych."

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

  • W ułożonych alfabetycznie według nazw emocji opisach, Autor często odkrywa rdzenie tych nazw i na tym buduje swoją narrację.
  • Nowe interpretacje najpowszechniejszych emocji, ułatwiające pozbycie się tych przekonań na temat życia i codziennych doświadczeń, które skutkują chorobami, nieszczęśliwymi relacjami i cierpieniem.
  • Wskazówki dotyczące tego, jak nadawać emocjom nową wartość i wykorzystywać ich energię.

Miłość jest emocją, transformującą lęk przed śmiercią w zaufanie życiu.
To ruch od
pożądania po tęsknotę;
od potrzeby zaspokojenia po radość obdarowywania;
od uzależnienia od innych po bycie wolnym;
od bycia
pustym po bycie pełnym;
od bycia jednostką po bycie wszystkim;
od
bycia osobowością po bycie świadomością.

                                                                                     Marek Uglorz

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

  • Przestaniesz bać się emocji i przed nimi uciekać.
  • Dowiesz się, jak pracować ze swoimi emocjami, co pomoże zmienić Ci sposób myślenia i perspektywę patrzenia na świat.
  • Przeszłość przestanie być obciążająca, bo będziesz mógł przeżyć ją jeszcze raz, inaczej.
  • Nauczysz się w świadomy sposób używać słów "tak" i "nie", co pozwoli uzyskać ci emocjonalną wolność i dostęp do Źródła Życia, Światła i Miłości.
  • Zobaczysz, jak świadomie przeżywać emocje, dzięki czemu nie będziesz im się bezwolnie poddawał.
  • Dostrzeżesz znaczenie wypowiadanych słów oraz swojego nastawienia do życia.

OD AUTORA

Moja metoda na osiąganie oświecenia, czyli przechodzenie z nieświadomości do świadomości, nie jest męcząca ani czasochłonna. Nie musisz dużo ćwiczyć ani stawać się mistrzem duchowości. Jest prosta, jak coroczna przemiana przyrody z lata w zimę i na powrót ku latu. Jeśli masz zamiar nauczyć się jej, musisz mi zaufać, że początkiem nowego życia nie są ponadprzeciętne wysiłki i nadprzyrodzone zdolności.

Początkiem jest nowy sposób myślenia. Musisz po prostu zmienić własne przekonania na temat życia; tego, co jest dla Ciebie dobre albo złe; wreszcie samego siebie i swojego miejsca w świecie. To oczywiście oznacza, że przejmujesz kontrolę nad umysłem, aby nie produkował wciąż starych, wzorcowych myśli. Jeśli chcesz, możesz się do tego zabrać z pomocą medytacji albo innej praktyki. I jeśli na początku poczujesz, że to Ci pomaga, rób to, ale uważaj, abyś z dyscypliny nie uczynił bożka, a drogę do celu, czyli metodę, nie pomylił z celem. Gdy więc zaczniesz odczuwać, że umysł przestał Tobą rządzić, wtedy popuszczaj jarzmo dyscypliny, a metodę praktykuj jedynie jako sposób na podtrzymywanie kondycji.

Najważniejsze są bowiem nowe myśli, czyli takie, które Ci nie szkodzą, ale podtrzymują Twoje życie w zdrowiu i wypełniają Cię bezwarunkową miłością, z której otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz do zdrowego i szczęśliwego życia.

W codziennej praktyce to oznacza, że dzięki nowemu myśleniu Ty i tylko Ty, a poza Tobą nikt inny, ani tym bardziej żaden podręczny zestaw wartości (nie jest istotne czy etyczny, czy religijny), nie decyduje, w jaki sposób przeżywasz kolejne dni i noce. Mając nowy warsztat mentalny, sam decydujesz o tym, co sądzisz o kolejnym doświadczeniu i w jaki sposób możesz je wykorzystać w duchowym rozwoju. Wtedy energia emocji przestaje płynąć poza Twoją kontrolą. Odtąd jest przewidywalna i spokojna, a Ty świadomie nią zarządzasz. Świat przestaje być źródłem stresu, a życie staje się po prostu lekkie.

Drugą umiejętnością jest mentalne przewartościowywanie emocji. Chodzi o to, abyś nie ulegał popularnym i powszechnym wyobrażeniom na ich temat. Najczęściej cierpisz tylko dlatego, że nieświadomie utożsamiasz się z przeżywanymi emocjami, nadając im wartość zgodną z powszechnymi przekonaniami. Nie nauczyłeś się dostrzegać, że płynące przez Ciebie emocje z natury rzeczy mają dwa brzegi, jak każda rzeka.

Wszystkie emocje są formami tej samej życiowej energii i dlatego posiadają dwa bieguny: negatywny i pozytywny. Bez nich nie mogłyby spełniać swojej roli, służącej życiu, przetrwaniu i rozwojowi. Proponuję, abyś nie utożsamiał się z odczuwanymi emocjami, ale przeprogramował się mentalnie. Gdy przemyślisz sens każdej z nich, zobaczysz, że nie ma złych emocji. Są za to emocje źle przeżywane, bo nieświadomie. Również w potencjalnie pozytywnych emocjach odkryjesz wiele zagrożeń, rujnujących Twoje zdrowie i życie, gdy nieświadomie im się poddajesz.

Z mojej książki dowiesz się zatem, w jaki sposób pracować z emocjami. Jak nadawać im nową wartość i wykorzystywać ich energię.

Marek Uglorz

OPINIA

Przewodnik po emocjach, który powinien znaleźć się w każdym domu ludzi, którzy pragną zmian i spełnienia. Odkąd mam tą książkę zaglądam do niej kilka razy dziennie, notuję, rozmyślam i czuję, że to jest to! 

- opinia Czytelniczki z platformy Lubimy czytać

Marek Uglorz 0RA_1436 — kadr.jpg

Teolog i filozof, teoretyk i praktyk, teoterapeuta i naturoterapeuta.
Zajmuje się interpretacją tekstów religijnych, nie tylko biblijnych. Opowiada je w taki sposób, aby słuchacz poczuł się ich bohaterem, a wypowiadane słowa odmieniały myśli i emocje. Jego misją jest odkrywanie duchowych tajemnic, przekazywanie dobrej wiadomości o cudownej przyszłości, dzielenie się mądrością i uzdrawianie ran. Dla osiągnięcia tych celów wypracował własną metodę terapii duchowej oraz biblioterapii. Korzysta z inspiracji, które czerpie z życia i działalności Jezusa z Galilei, a także z doświadczeń holistycznej medycyny ciała i ducha, wreszcie starych duchowości Zachodu i Wschodu.
Rekolekcjonista i wykładowca, którego można posłuchać w każdym zakątku kraju. Zaangażowany w dwa projekty autorskie: Akademia Świadomego Życia oraz Laboratorium Śląskiej Duchowości. Z zamiłowania ogrodnik i hodowca ptaków. Mąż i ojciec. 

ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Praktyczny przewodnik po emocjach
Autor
Marek Uglorz
Waga
326 g
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
248
Wydanie
I, 2021
ISBN
978-83-65400-32-1
Tematy
Rozwijanie świadomości
Virgo
314
978-83-65400-32-1