MIŁOŚĆ ZAKLĘTA W CHOROBIE

Bert Hellinger, Andrzej Nehrebecki
Dostępne
120,00 zł
Brutto

Książka wprowadza nas w nieznany, niedostępny świadomemu poznaniu wymiar decydujący o tym jak wygląda nasze życie. Psychoterapeuta Andrzej Nehrebecki, któremu Bert Hellinger, twórca metody ustawień rodzin powierzył napisanie książki pełni rolę tłumacza i interpretatora. Praca Berta Hellingera, hermetyczna, wzbudzająca skrajne emocje od zachwytu do potępienia, została tu przedstawiona w niezwykle przejrzystej i wyczerpującej formie. 

Na zawartość książki składają się cztery elementy: tekst samego Berta Hellingera, przygotowane przez Andrzeja Nehrebeckiego fotografie będące stop klatkami z nakręconego w czasie seminarium, prowadzonego przez Hellingera, materiału filmowego, krótkie wyjaśnienia do tych fotografii oraz obszerne komentarze na końcu książki.

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

To pionierska pod względem formy i zawartości praca, prezentująca metodę ustawień rodzin i samego Berta Hellingera w działaniu. To książka dla odważnych. Niezależnie od wiary, wyznania czy światopoglądu. Dla tych, którzy gotowi są zaryzykować wygodną wizję świata, siebie, raju, miłości, zbawienia, sprawiedliwości dla odkrycia miłości, która daleko przekracza to, co wyobrażamy sobie na jej temat. Ta książka może służyć zarówno osobom, które nigdy nie zetknęły się z ustawieniami, a chciałyby wiedzieć, czym są w ich najbardziej dojrzałej postaci, tym, którzy brali już udział w ustawieniach i wiele rozumieją, jak też zaawansowanym w tej pracy profesjonalistom.

CO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE?

Bert Hellinger prowadził w Krakowie trzy 4-dniowe seminaria, na których prezentował sposób pracy swoją metodą ustawień rodzin. Seminaria były nagrywane na DVD i Hellinger zaproponował ich organizatorowi, polskiemu psychoterapeucie Andrzejowi Nehrebeckiemu, aby ten napisał na tej podstawie książkę. 

Książka podzielona jest na 4 rozdziały, przy czym każdy odpowiada jednemu dniu seminarium; zachowany został charakter języka mówionego, co sprzyja doświadczeniu klimatu seminarium.

Ponad 500 kolorowych fotografii ilustruje kluczowe dla zrozumienia toczących się procesów momenty. 

Bert Hellinger wygłasza także krótkie wykłady między innymi o tym, że:

 • choroba pochodzi z nieporządku w duszy,
 • bez więzi z matką nikt nie może być zdrowy,
 • to, od czego uciekamy prowadzi nas ku miłości,
 • zaburzenia odżywiania mają związek z rodem,
 • rodzina ma duszę,
 • ustawienia duchowe są tym, co prowadzi nas do szczęścia i spełnienia.

Pomocne mogą być także teksty medytacji, jakie prowadzone były podczas tego seminarium (nazwanego później Kursem Mistrzowskim).

To książka, która porusza serce. Zabiera ze sobą ku doświadczeniu, które zmienia nasze życie, często w dramatyczny sposób. Doświadczeniu, które leczy stare rany, łączy z korzeniami, otwiera przed nami nową wizję przyszłości, czerpiąc dla teraźniejszości to, co najlepsze z przeszłości. To książka o miłości, napisana z miłością. Przywraca miłość we wszystkich naszych relacjach. Nadaje znaczenie naszemu życiu.

- Bert Hellinger

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄZKI

Ta książka otwiera nowy sposób opisu i interpretacji pracy ustawieniowej. We wcześniejszych książkach Berta Hellingera można było znaleźć diagramy wskazujące miejsce, gdzie reprezentant stoi, skrótowe wyjaśnienie kogo reprezentuje i w jaką stronę jest zwrócony. Zastosowanie w książce „Miłość zaklęta w chorobie” stop klatek/ kolorowych zdjęć, wsparte objaśnieniami i interpretacją, daje czytelnikowi możliwość wejścia w ustawienie i przeżycia go z osobistą dla siebie korzyścią; dzięki temu można:

 • zobaczyć scena po scenie różne ustawienia prowadzone bezpośrednio przez twórcę metody Berta Hellingera,
 • zapoznać się z komentarzami do każdej zmiany sceny,
 • poznać różne przypadki oraz odczucia osób, na rzecz których prowadzone są kolejne ustawienia,
 • kolorowe obrazy i cytaty wypowiedzi prowadzącego ustawienia Berta Hellingera są tak sugestywne, że można nieomal „dołączyć” do sceny i poczuć, co się wtedy działo,
 • zapoznać się z analizą psychologiczną tego, co działo się podczas ustawień

i ostatecznie wyrobić sobie własny, niezakłócony pogląd na temat, otoczonej nimbem kontrowersji metody ustawień hellingerowskich.

AUTORZY

Anton Hellinger (1925-2019), znany jako Bert, w wieku 20 lat wstąpił do katolickiego Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill. Studiował filozofię i teologię na Uniwersytecie w Würzburgu, po czym został wysłany do diecezji Mariannhill w Południowej Afryce, gdzie skończył kolejne studia zdobywając University education Diploma. Później został wysłany do diecezji Mariannhill jako duszpasterz, a następnie pracował jako dyrektor jednej z najlepszych szkół dla rdzennych mieszkańców w Południowej Afryce. W Afryce zapoznał się z wiedzą na temat dynamiki grupowej, którą z sukcesem stosował w swojej szkole. Po 16 latach posługi w Południowej Afryce został przeniesiony z powrotem do Niemiec, gdzie w Würzburgu prowadził seminarium duchowne Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill.

Po dwóch latach opuścił zarówno zakon, jak i stan kapłański. Rozpoczął studia w dziedzinie psychoanalizy, które ukończył jako psychoanalityk z państwowym dyplomem. Jednocześnie oferował warsztaty dotyczące dynamiki grupy, poszerzając je krok po kroku o metody, w których kształcił się w szeroko zakrojony sposób.

Od 1979 roku zaczął praktykować ustawienia rodzin, z którymi przede wszystkim łączy się jego nazwisko. Jest twórcą ustawień rodzin, które są metodą porządkowania splątanych i zerwanych więzów ludzkich. Prowadzą w głąb, ku pojednaniu tego, co w naszym ludzkim pojęciu wydaje się niemożliwym do pojednania. Do innej świadomości i innego wymiaru miłości — miłości ducha.


Andrzej Nehrebecki (1955- ) polski psychoterapeuta, z wykształcenia filozof. Znany z kreatywnej i niezwykle skutecznej pracy z osobami borykającymi się z ciężkimi zaburzeniami i chorobami. Od psychoz, poprzez nerwice, depresje, zaburzenia jedzenia, stwardnienie rozsiane, nowotwory, aż po uzależnienia, choroby dzieci, problemy rodzinne i małżeńskie. Ponad 250 psychoterapeutów przeszło u niego psychoterapię szkoleniową. Setki pacjentów doznały radykalnej poprawy i zmiany w życiu. Od kilkunastu lat integruje metodę Berta Hellingera z tradycyjną psychoterapią, tworząc podejście nauczane i naukowo weryfikowane w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. 

ZOBACZ TAKŻE

Autor
Bert Hellinger, Andrzej Nehrebecki
Przekład
Anna Ciężkowska
Waga
1326 g
Format
186x233 mm
Oprawa
twarda
Ilość stron
420
Wydanie
I, 2023
ISBN
978-83-969573-0-6
393
978-83-969573-0-6

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności