DZIENNIK Z PODRÓŻY

Jiddu Krishnamurti
Dostępny
42,00 zł
Brutto

Książka zawiera zapiski znanego filozofa i nauczyciela duchowego: przemyślenia, spisywane dzień po dniu przez niespełna rok. Na każdy dzień przypada krótki tekst, w którym Krishnamurti, odnosząc się do tego co go otacza, dokonuje wewnętrznych odkryć na temat uwarunkowań naszego umysłu i emocji, istoty wolności, miłości i świadomości. Pokazuje jak on sam dzień w dzień stawiał kolejne kroki na drodze duchowej ewolucji.

DOSTAWA: Paczkomat 15 zł. Kurier InPost: 16 zł. Kurier DPD 17 zł. Poczta Polska 20 zł. Za pobraniem kurier InPost 20 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Książka zawiera codzienne zapiski znanego filozofa i nauczyciela duchowego. Znajdziemy tu jego przemyślenia, spisywane dzień po dniu przez niespełna rok. Na każdy dzień przypada krótki tekst, w którym Krishnamurti, odnosząc się do tego co go otacza, snuje rozważania na temat uwarunkowań naszego umysłu i emocji, istoty wolności, miłości i świadomości. Pokazuje w jaki sposób on sam dzień w dzień stawiał kolejne kroki na drodze duchowej ewolucji. Ten prywatny dziennik odsłania źródło nauczania Krishnamurtiego, pokazuje co go inspirowało do wewnętrznych poszukiwań, możemy śledzić jego sposób myślenia i odczuwania świata. To niezwykła okazja by poznać go „od środka i doświadczyć w jaki sposób powstawały słowa, które do dziś poruszają ludzi na całym świecie i są nieocenionym wsparciem w wewnętrznej podróży. 

"W czerwcu 1961 r. Krishnamurti zaczął codziennie spisywać swoje odczucia i stany świadomości. Z wyjęciem około czternastu dni prowadził ten dziennik przez siedem miesięcy. Zapiski nagle się zaczynaja i nagle kończą. Sam Krishnamurti nie potrafi powiedzieć, co go skłoniło, by zacząć. Nigdy wcześniej ani nigdy potem nie prowadził dziennika. Manuskrypt był w minimalnym stopniu poddany korekcie edytorskiej, by uczynić tekst bardziej klarownym. We wszystkich innych aspektach jest zaprezentowany tak jak był napisany. (...)

W tych wyjątkowych codziennych zapiskach odnaleźć możemy to, co nazwać można źródłem nauczania Krishnamurtiego. Jest tu cała esencja jego nauczania, wyłaniająca się ze swego naturalnego źródła. Tak jak sam pisze, że „za każdym razem jest coś «nowego» w tym błogosławieństwie, «nowa» jakość, «nowy» aromat, a mimo wszystko jest to niezmienne, tak nauczanie, które z tych zapisek wypływa nigdy nie jest dokładnie takie same, chociaż jest często powtarzane. W ten sam sposób drzewa, góry, rzeki, chmury, promienie słoneczne, ptaki i kwiaty, które opisuje coraz to na nowo, są wiecznie „nowe, gdyż za każdym razem są widziane oczyma, które nigdy się do nich nie przyzwyczaiły; każdego dnia są dla niego zupełnie nową percepcją, i tak stają się nią również dla nas." - fragment przedmowy.

jiddu krishnamurti

Jiddu Krishnamurti (1895-1986) - hinduski filozof, według którego można osiągnąć pełną wolność poprzez uważną obserwację własnego umysłu. Krishnamurti podkreślał potrzebę poznania samego siebie; uważał, że fundamentalne zmiany w społeczeństwie mogą być wprowadzone tylko poprzez transformację świadomości poszczególnych jednostek. Stał się jednym z czołowych nauczycieli duchowych XX wieku. Chociaż przyciągał rzesze słuchaczy, nie chciał mieć uczniów i zawsze przemawiał jako jedno indiwiduum do innego indywiduum. W latach 60. nawiązał znajomość z fizykiem Davidem Bohmem, z którym dzielił filozoficzne i naukowe zainteresowania, dotyczące esencji świata fizycznego oraz psychologicznego stanu ludzkości.

ZOBACZ TAKŻE

Autor
Jiddu Krishnamurti
Waga
540 g
Format
155 x 210 mm
Ilość stron
346
Wydanie
I, 2012
ISBN
978-83-7649-068-7
KOS
024
Nowy