Czy grasz w tę grę w relacjach? / EMPATYCZNE RELACJE 4

   EMPATYCZNE RELACJE – ROZWOJOWE LATO Z VIRGO

   Tego lata będziemy Was wspierać w budowaniu
   świadomej komunikacji i relacji pełnych bliskości.
   Zapraszamy na bezpłatny cykl artykułów i nagrań 
   z Emilią Kulpą-Nowak – trenerką Porozumienia 
   bez przemocy (NVC), która wprowadzi nas w świat 
   empatii, odkrywania potrzeb i wzajemnego zrozumienia.

Czy w relacjach grasz w grę o sumie zerowej?
Jaka to gra? Dowiesz się w dzisiejszym odcinku:


ĆWICZENIE
Przypomnij sobie jakiś konflikt, sytuację, w której ty chciałaś/eś czegoś innego niż druga osoba. Co to było? Na czym polegał konflikt? Spróbuj na chwilę porzucić strategie, pomysły na działanie i wejść w siebie - zobacz, jakie uczucia się wtedy pojawiły i jaka potrzeba była/ jest ważna dla Ciebie w tej sytuacji. Gdy nazwiesz potrzebę – sprawdź, jakie uczucia i potrzeby mogła mieć ta druga osoba. Jeśli udało Ci się nazwać potrzeby swoje i drugiej osoby, spróbuj pobawić się trochę kreatywnością i poszukać całkiem nowych (choćby były niedorzeczne!) pomysłów na rozwiązania. Jest tylko jeden warunek: muszą zaspokajać te potrzeby obu stron.

POLECAMY KSIĄŻKI

JAK BUDOWAĆ RELACJĘ Z DZIECKIEM?
Droga do Porozumienia bez przemocy
Emilia Kulpa-Nowak

Poznaj rodzicielstwo oparte na idei Porozumienia bez przemocy, w którym rodzic jest przewodnikiem, a nie dyktatorem. Książka mówi o tym, jak tworzyć relację, w której dziecko jest ważne, ale nie najważniejsze. W której mamy równowagę. W której szukamy autentyczności i szacunku. W obie strony. W której dziecko czuje się bezpieczne i wie, że ma znaczenie.

BANER
POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY W ZWIĄZKACH
Zbadaj swoje relacje
Liv Larsson

Większość z nas dba o to, by regularnie oddawać samochód do przeglądu. Podobnie warto oddawać do przeglądu swoje ważne znajomości, by naprawić je i skorygować, co zapobiegnie różnym wypadkom. Takie przeglądy pozwolą ci zbudować relacje, o których marzysz. Relacja nie jest czymś statycznym, każde jej badanie daje nowy, świeży wynik. Autorka prezentuje narzędzia, których od ponad 10 lat używa podczas kursów poświęconym relacjom, wykorzystując metodę Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga.

BANER

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY W MEDIACJACH
Jak być trzecią stroną w konflikcie
Liv Larsson

Książka pomoże ci rozwiązać konflikty wśród najbliższych: rodziny, dzieci, przyjaciół, współpracowników. Znajdziesz wskazówki jak naprawiać relacje między jednostkami oraz wewnątrz grup. Zamieszczone ćwiczenia pozwolą, nie tylko mediatorom, zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać w sytuacji konfliktu. Podstawą opisanych technik i zasad jest Porozumienie bez przemocy – świadome uczestnictwo, odczuwanie i doświadczanie życia – droga rozwoju zaproponowana przez dr. Marshalla Rosenberga.

BANER
WDZIĘCZNOŚĆ 
Najtańszy bilet do szczęścia
Liv Larsson

Dostajesz do ręki narzędzie, które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to, co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć, jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia, zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu, w którym chciałbyś się znaleźć. Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.

BANERPOROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY
O języku życia
Marshall B.Rosenberg

Za pomocą anegdot i przykładów twórca Porozumienia bez przemocy (NVC) demonstruje, jak w życiu codziennym rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się. Z pomocą książki możemy przyjrzeć się naszym emocjom i potrzebom, nauczyć się odróżniać obserwacje od ocen, formułować oczekiwania wobec innych. Te wszystkie elementy tworzą metodę Porozumienia bez przemocy. 

BANER

  

POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY
Ćwiczenia
Lucy Leu

Praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia pomogą nauczyć się rozpoznawać własne i cudze uczucia, potrzeby oraz komunikować się w empatyczny sposób. Zostały ułożone w formie 14-tygodniowego kursu, który można odbyć samodzielnie lub w grupie adeptów NVC.

BANER

 

Udostępnij tę treść