BOGINICZNE ARCHETYPY DOJRZAŁEJ KOBIECOŚCI
  • BOGINICZNE ARCHETYPY DOJRZAŁEJ KOBIECOŚCI

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

BOGINICZNE ARCHETYPY DOJRZAŁEJ KOBIECOŚCI

Jean Shinoda Bolen

Każda kobieta wkracza kiedyś w trzecią fazę życia. A gdy znajdzie się na tym nieznanym terytorium, może albo opłakiwać utraconą młodość, albo z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice. Jean Shinoda Bolen opisuje potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety. I przekonuje, że możemy obudzić w sobie boginię bez względu na wiek.

Przeczytaj spis treści klikając w "Zajrzyj do środka"

42,00 zł
Brutto
dostępne

  • Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł.  DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł. Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

Każda kobieta wkracza kiedyś w trzecią fazę życia. A gdy znajdzie się na tym nieznanym terytorium, może albo opłakiwać utraconą młodość, albo z ekscytacją spojrzeć w przyszłość, korzystając z bogactw ukrytych we własnej psychice. Jean Shinoda Bolen opisuje potężne kobiece archetypy, symbolizowane przez boginie mądrości, współczucia, gniewu i uzdrawiającego śmiechu, odkrywając w nich pokłady mocy pojawiające się w psychice dojrzałej kobiety bez względu na wiek.


Ta książka jest dla nas - dojrzałych, mądrych kobiet zwanych wiedźmami. Autorka, orędowniczka boskiej kobiecości, przekonuje nas, że w trzeciej fazie życia stajemy się prawdziwie twórcze, wolne i mocne. Świadomie kształtujemy nasze życie i świat wokół nas.

                                                                                                                                                                                                - Tanna Jakubowicz-Mount, psychoterapeutka

"Większość znanych mi kobiet, osiągnąwszy pięćdziesiątkę, świętuje, zamiast ukrywać swój wiek. Być może nasze matki uważały, że po przekroczeniu tej granicy nie czeka na nie nic ciekawego, ale nadszedł czas, aby otworzyć dla nich szampana. Stawanie się "pięćdziesiątką" to inspirujący czas na ponowne połączenie przyjaciółek, które dotarły wspólnie do pewnego etapu podróży. Dla niektórych z nich to pora zabawy, dla innych - czas odprawiania rytuałów i wyjazdów w poszukiwaniu odosobnienia. Większość kobiet w wieku pięćdziesięciu lat świętuje również to, jak młodo wciąż się czuje i wygląda. Towarzyszy im jednak specyficzny niepokój związany z tym, że stają się coraz starsze. Kobiety w tym wieku nie otrzymują zbyt wielu wskazówek na temat tego, kim mogą się stać, nie wiedzą nic o energii, która pojawia się wraz z klimakterium, i nie rozumieją, że teraz mogą być bardziej sobą, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej.

Napisałam Boginiczne archetypy dojrzałej kobiecości, aby kobiety mogły rozpoznać i nazwać to, co dzieje się w ich wnętrzu. Bogatym źródłem tych odczuć są uwewnętrznione archetypy bogiń, wzorce oraz energie istniejące w kobiecej psyche. Wiedząc, kim są poszczególne boginie, jakie jakości reprezentują, kobiety mogą się stać bardziej świadome własnego potencjału. Mogą dotrzeć do swoich zasobów duchowości, mądrości, zdolności współodczuwania oraz działania. Kiedy archetypy zostają ożywione, zasilają kobiety energią, dają im poczucie sensu i autentyczności." - Autorka


O AUTORCE
Jean Shinoda Bolen
jest profesorem psychiatrii na University of California w San Francisco i wybitną psychoterapeutką z blisko 40-letnim doświadczeniem. Prowadzi liczne wykłady i warsztaty. Jej książki - wydała do tej pory trzynaście tytułów - zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

141

Opis

Autor
Jean Shinoda Bolen
Waga
279 g
Format
135 x 204 mm
Ilość stron
272
Wydanie
I, 2016
ISBN
978-83-944271-1-5

Specyficzne kody

Nowy produkt