DRAMAT W ŁONIE MATKI. UTRACONY BLIŹNIAK

Alfred R. Austermann, Bettina Austermann
Obecnie brak w magazynie
54,00 zł
Brutto

Do dziś mało wiadomo o tym, jak ważny jest czas spędzony w brzuchu matki dla dalszego życia człowieka. Co dziesiąta osoba na początku ciąży nie jest tam sama. Jeśli w łonie matki są bliźnięta i jedno z nich umiera, drugie przeżywa silny szok, którego później nie jest świadome. Dręcząca tęsknota, samotność i niezrozumiałe poczucie winy mogą być skutkami tej wczesnej straty. Ten, który przeżył, będzie szukał swojego bliźniaka wszędzie.

DOSTAWA: Paczkomat 10 zł. Poczta Polska 10 zł. Kurier InPost: 11 zł. Kurier DPD 13 zł. Za pobraniem kurier InPost 13 zł. Darmowa dostawa od 200 zł.

 

Od kilku lat psycholodzy i psychoterapeuci, niezależnie od siebie, w różnych miejscach na świecie odkrywają znaczenie straty bliźniaka w okresie prenatalnym i obserwują jej konsekwencje dla psychicznej kondycji człowieka. „Utracony bliźniak” to sformułowanie ukute z perspektywy „bliźniaka, który przeżył”. Żyjący bliźniak to osoba, która straciła rodzeństwo, kiedy była jeszcze w łonie matki.

Po angielsku zjawisko to jest określane mianem „vanishing twin“ (tłum. znikającego bliźniaka). Terminu tego używamy, gdy początkowe badanie ultrasonograficzne wykazuje ciążę mnogą, a po pewnym czasie okazuje się, że jeden z zarodków zniknął.

Doświadczenie śmierci rodzeństwa, które znajduje się w bezpośredniej bliskości, a także doznanie samotności będącej następstwem tego wydarzenia mają znaczący wpływ na dalsze życie człowieka. Według najnowszych analiz badań ultrasonograficznych niemal co dziesiąta osoba przeżyła ten niepodważalny dramat.

Początek mojego życia został nie tylko naznaczony tragedią, ale był również darem – pisze Franz – Pracuję jako psychoterapeuta i zauważam, że niektóre z moich umiejętności wynikają z tego, że jestem bliźniakiem (lub miałem dwójkę rodzeństwa w brzuchu matki). Dar empatii, który pozwala mi się wczuwać w stan wewnętrzny drugiej osoby, wyostrzona intuicja i opanowanie, dzięki którym mogę towarzyszyć ludziom w ich bolesnych czy dramatycznych przeżyciach, mają swoje źródło w okresie prenatalnym mojego życia. Dla mnie śmierć jest starą znajomą, którą poznałem z bliska i szanuję. Nie odczuwam przed nią lęku. W międzyczasie rozwinęła się u mnie intuicyjna umiejętność rozpoznawania innych samotnie urodzonych bliźniąt. To właśnie dzięki temu, co sam przeżyłem, jestem w stanie wyczuwać takie osoby i służyć im terapeutycznym wsparciem. Nie chciałbym zamienić swojego życia na żadne inne.Od autorów:


Od wielu lat prowadzimy terapię − Alfred od dwudziestu, Bettina od dziesięciu. Uczyliśmy się różnorodnych metod terapeutycznych, takich jak praca z ciałem, terapia Gestalt, terapia traumy oraz ustawienia systemowe i psychodrama. Pomijany dotychczas przez psychologię temat utraconych bliźniąt towarzyszy nam od 1998 roku.


W naszej pracy mieliśmy okazję obserwować, jak często utrata bliźniaczego rodzeństwa w łonie matki skutkuje niezrozumiałym cierpieniem i dramatami w relacjach. Spotkaliśmy mnóstwo osób, które zrozpaczone pytały: „Co jest ze mną nie tak? Dlaczego  nie  mogę  być  szczęśliwy  w  związku?”  albo  „Dlaczego w moim życiu zawodowym nic się nie udaje?”. Widzieliśmy wiele osób, które w poszukiwaniu właściwych form pracy terapeutycznej zdążyły już okrążyć kulę ziemską i wciąż nie ustają w podróży. (…) Ci ludzie desperacko i najczęściej nieświadomie szukają swojego bliźniaczego rodzeństwa. Zauważyliśmy, że u wielu naszych klientów − dorosłych, młodzieży i dzieci − odkrycie brakującego bliźniaka istotnie wpłynęło na poczucie szczęścia w życiu i miłości. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy skutecznie pomóc tym ludziom. Nie chcieliśmy zatrzymać tej wiedzy tylko dla siebie, stąd pomysł, aby za pośrednictwem niniejszej książki podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi.


Dyplomowany psycholog Alfred R. Austermann i pedagog społeczny Bettina Austermann towarzyszą od wielu lat w swoim INSTITUT FÜR SYSTEMAUFSTELLUNGEN UND TRAUMATHERAPIE (tłum. Instytut Ustawień Systemowych i Terapii Traumy) dorosłym, młodzieży i dzieciom. Przytaczając niezbite fakty oraz poruszające opisy przypadków, przedstawiają w empatyczny sposób możliwe konsekwencje utraty bliźniaka w prenatalnym okresie życia oraz wskazują drogi do duchowego uzdrowienia tego przeżycia.ZOBACZ TAKŻE

Autor
Alfred R. Austermann, Bettina Austermann
Przekład
Anna Ratajczak
Waga
483 g
Format
230mm x 150mm
Ilość stron
373
Wydanie
I, 2019
ISBN
978-83-945301-3-6
236
Nowy
Nie ma jeszcze żadnych opinii

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności