MOWA CIAŁA. Ilustrowane wprowadzenie do psychologii ciała – Ron Kurtz, dr Hector Prestera
  • MOWA CIAŁA. Ilustrowane wprowadzenie do psychologii ciała – Ron Kurtz, dr Hector Prestera

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

MOWA CIAŁA

Ilustrowane wprowadzenie do psychologii ciała

Ron Kurtz, Hector Prestera

Ciało może stać się skomplikowanym, chroniącym przed życiowymi trudnościami, systemem obronnym, który tworzy się za sprawą psychiki. Charakter jest zbroją, a ciało – pierwszą linią obrony. „Mowa ciała” uczy jak widzieć oraz rozumieć informacje zawarte w strukturze ciała i jest ilustrowanym wprowadzeniem do jego psychologii. W tej książce, tak jak w życiu, fizyczność i emocje są nierozerwalnie połączone.

50,00 zł
Brutto
Obecnie brak w magazynie

 

Dostawa do Paczkomatów 8 zł. Poczta Polska 9 zł. Kurier 12 zł. Przesyłka za pobraniem 13 zł. DARMOWA DOSTAWA OD 200 zł.

„Ta książka pozwoli Ci poznać kogoś, kogo znasz od dawna, a tak naprawdę nigdy nie spotkałeś”.

 

Ciało może stać się skomplikowanym, chroniącym przed życiowymi trudnościami, systemem obronnym, który tworzy się za sprawą psychiki. Charakter jest zbroją, a ciało – pierwszą linią obrony. Zbroja ciała uniemożliwia nam doświadczanie życia w pełni, podobnie jak nawyki ruchowe, które zmniejszają elastyczność ciała. Terapie zorientowane na ciało są sposobem na zrzucenie zbroi i pełne otworzenie się na życie.

Sposób bycia i zapisane w ciele wzorce mięśniowe wzajemnie się odzwierciedlają, podtrzymują i wzmacniają. To tak, jak gdyby ciało widziało, co dzieje się w umyśle oraz co czuje serce i odpowiednio dopasowywało się do tego. W ten sposób kształtuje się postawa ciała – duma może nadąć klatkę piersiową, a strach – spowodować zgarbienie.

 

Autorami książki są Ron Kurtz i dr Hector Prestera – wybitni i uznani terapeuci pracy z ciałem.

Ron Kurtz był znanym amerykańskim terapeutą, twórcą terapii Hakomii (metoda ta łączy zachodnią psychologię, teorie systemowe i techniki terapii zorientowanej na ciało z uważnością i zasadami niestosowania przemocy, zaczerpnięte z filozofii wschodniej) i założycielem Instytutu Hakomi w USA, oraz autorem książek z zakresu psychoterapii. Wykładał i prowadził warsztaty i szkolenia na całym świecie.

Dr Hector Prestera, internista i kardiolog, a także akupunkturzysta i rolfer. Obecnie jest instruktorem-terapeutą w Esalen Institute w Big Sur w Kaliforni oraz prowadzi prywatną praktykę w Monterey.

Ciało nigdy nie kłamie. Jego tonus, koloryt, proporcje, ruch, napięcie i witalność wyrażają osobę, która je „zamieszkuje”. Znaki te są czytelne dla tych, którzy nauczyli się jego języka. Ciało mówi o historii emocjonalnej i najgłębszych uczuciach danej osoby, jej charakterze i osobowości. Nierozważne zataczanie się pijaka czy lekki chód tancerza mówią nie tylko o ich sposobie poruszania się w przestrzeni, ale także o sposobie przechodzenia przez życie – zauważają autorzy. Dalej zaś dodają:

 

Istnieją trzy obszary, w których może zostać odcięty przepływ energii: gardło, przepona oraz podbrzusze. W obszarze gardła pojawia się napięcie za każdym razem, gdy głowa chce, abyśmy powiedzieli coś emocjonalnie trudnego lub fałszywego, czyli niewspółbrzmiącego z naszym wewnętrznym, instynktownym życiem. Przepona napina się za każdym razem, gdy odczucia z trzewi są wypierane przez idee pochodzące z głowy. Obszar leżący w poprzek dolnej części brzucha napina się, zamrażając miednicę i odcinając odczucia z genitaliów za każdym razem, gdy głowa dyktuje na przykład to, kiedy, w jaki sposób i gdzie mamy uprawiać seks, nie konfrontując tych decyzji z tym, co podpowiadają brzuch i serce.

243

Opis

Podtytuł
Ilustrowane wprowadzenie do psychologii ciała
Autor
Ron Kurtz, Hector Prestera
Waga
300g
Format
165 x 235 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
141
ISBN
978-83-930534-9-0

Zobacz także